Tomáš Tatar oslavuje gól.
Tomáš Tatar oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. jan 2024 o 06:35

Erik Černák nedohral zápas, odstúpil pre zranenie.

NEW YORK. V noci zo štvrtka na piatok sa na ľadoch severoamerickej NHL objavili v zápasovej akcii až siedmi Slováci. Napriek tomu sa žiaden z nich nezapísal do bodovania.

Juraj Slafkovský proti San Jose opäť skôr rozdával puky ako strieľal. Jeho Montreal prehral na domácom ľade 2:3.

Slovenský talent strávil na ľade 17 minút a 47 sekúnd, pripísal si strelecký pokus a bodyček.

Duel lepšie začali Sharks, ktorí zásluhou Kunina a Zetterlunda viedli v 18. minúte 2:0. Do konca tretiny ešte znížil Gallagher. Víťazný gól zaznamenal v čase 36:44 Ochoťuk, Habs sa zmohli už len na jeden gól zásluhou Andersona.

Černák nedohral zápas

Zápasový program priniesol až tri duely, v ktorých nastúpili dvaja Slováci. Prvým bol súboj Tampy Bay a New Jersey.

Žiaľ, nedohral ho zadák Lightning Erik Černák. Odstúpil pre zranenie v hornej časti tela, kouč Jon Cooper po zápase nevedel o jeho zdravotnom stave povedať nič bližšie.

Schytal niekoľko tvrdých úderov. Na konci prvej tretiny sa ho zastal Gage Goncalves, ktorý debutoval v NHL a stal sa prvým hokejistom s portugalským občianstvom v súťaži.

"Neplánoval som to, ale bol to škaredý bodyček a bol som blízko. Musíte tam byť pre svojich spoluhráčov," povedal Goncalves o tomto momente.

Černák pred odstúpením stihol odohrať iba 7 minút a 58 sekúnd. Zaznamenal bodyček a blok. Jeho spoluhráči dotiahli stretnutie do víťazného konca, o výhre 4:3 po predĺžení rozhodol Raddysh.

Na strane porazených nastúpil Šimon Nemec, ktorý za svoje výkony pravidelne dostáva najvyššie známky. Na ľade strávil 16 minút a 24 sekúnd, pripísal si mínusku, menší trest a strelu na bránku.

Bol blízko k ďalšiemu veľmi dôležitému bodu. Po jeho skvelej práci totiž skóroval McLeod na 4:3. Tento gól napokon arbitri neuznali po úspešnej trénerskej výzve.

Tatar oslavoval predčasne

V druhom slovenskom súboji privítali Washington Capitals s Martinom Fehérvárym v zostave Tatarov Seattle.

Z víťazstva sa radoval druhý menovaný. Kraken zvíťazili presvedčivo 4:1.

Slovák k tomu bodovo neprispel, hoci pri jednom momente sa mu zdalo, že prekonal brankára Kuempera a začal oslavovať. Na situácii sa ihneď schuti zasmial.

Slovenský forvard odohral 15 minút a 39 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku a blok.

Na duel nebude mať najpríjemnejšie spomienky Martin Fehérváry. S časom 20 minút a 44 sekúnd síce bol tretím najvyťažovanejším hráčom Caps, ale duel zakončil s tromi mínuskami.

Pospíšil ukončil šnúru

Dva body do tabuľky za výhru 6:2 si odnášajú Calgary Flames z horúcej Arizony. Rozhodli o tom už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 4:1.

Najväčší podiel na výhre má Jegor Šarangovič. Bielorus strelil v 7. minúte gól na 2:0 v oslabení, potom v čase 40:58 zvýšil na 5:2 a skóre i hetrik zavŕšil v presilovke v 48. minúte.

Martin Pospíšil ukončil úspešnú trojzápasovú bodovú šnúru. Na ľade strávil 10 minút a 42 sekúnd, pozbieral dve mínusky, dve trestné minúty za hrubosť, tri strely a bodyček.

Platí, že jeho spoluhráč Adam Ružička nebodoval od Vianoc, konkrétne už šesť stretnutí. Odohral 10 minút a 28 sekúnd, raz vystrelil na bránku.

Buffalo - Ottawa 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)

Góly: 10. Peterka (Cozens, Power), 18. T. Thompson (Dahlin), 20. T. Thompson (Dahlin, Quinn), 25. Krebs (Robinson), 60. Cozens – 16. Tarasenko, 41. Giroux (Greig), 52. Giroux

Brankári: Luukkonen 25/28 - Forsberg 6/7, Korpisalo 21/24

Carolina - Anaheim 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)

Góly: 16. Skjei (Jarvis, J. Staal), 17. Svečnikov (S. Aho II, Teräväinen), 22. Martinook (Jarvis), 35. Noesen (Bunting, Kotkaniemi), 37. Drury (Noesen, Teräväinen), 50. Jarvis (Burns, Martinook) – 21. Lundeström (Leason, McGinn), 31. R. Strome (Terry), 31. Vatrano (Henrique)

Brankári: Kočetkov 10/13, Raanta 3/3 - Gibson 20/25, Dostál 8/9

Detroit - Edmonton 2:3pp (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 44. Copp, 57. Määttä (Raymond, Larkin) – 50. McDavid (Hyman), 54. Hyman (Nugent-Hopkins, Ekholm), 62. Nurse

Brankári: Lyon 44/47 - Pickard 15/17

Florida - Los Angeles 3:2pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 31. Bennett (Luostarinen, Ekman-Larsson), 58. M. Tkachuk (Verhaeghe, Reinhart), 65. Reinhart (Barkov, Bobrovskij) – 7. Moore (Danault, Fiala), 40. Doughty (Kempe, Kopitar)

Brankári: Bobrovskij 31/33 - Talbot 38/41

Montreal - San Jose 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Gallagher (Matheson, Savard), 57. Matheson (Caufield) – 6. Kunin, 18. Zetterlund (Hertl, Zadina), 37. Ochoťuk (Granlund, Eklund)

Brankári: Montembeault 32/35 - Blackwood 33/35

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 47 sekúnd, pripísal si strelecký pokus a bodyček/

NY Islanders - Toronto 4:3pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 1. Palmieri (Dobson, Barzal), 25. Romanov (Barzal, Dobson), 34. Horvat (Dobson, Barzal), 61. Barzal (Dobson) – 13. McMann (Gregor, Brodie), 21. Matthews (Marner, Knies), 23. Matthews (Holmberg)

Brankári: Sorokin 32/35 - Jones 26/30

Pittsburgh - Vancouver 3:4pp (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 17. M. Pettersson (Harkins), 27. Crosby (Guentzel, M. Pettersson), 60. Crosby (E. Karlsson, Letang) – 6. Boeser (E. Pettersson, J. Miller), 7. Boeser (J. Miller, E. Pettersson), 18. E. Pettersson (Hronek, J. Miller), 64. E. Pettersson (Hronek)

Brankári: Nedeljkovic 6/9, Jarry 19/20 - Demko 32/35

Tampa Bay - New Jersey 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Glendening (Perbix, Watson), 19. Glendening, 31. Point (Kučerov, Perbix), 62. D. Raddysh (Kučerov, Vasilevskij) – 8. Mercer (Haula, C. Miller), 37. Bratt (Marino, Toffoli), 44. Bastian

Brankári: Vasilevskij 27/30 - Vaněček 16/20

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 7 minút a 58 sekúnd, zaznamenal bodyček a blok/

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 24 sekúnd, pripísal si mínusku, menší trest a strelu na bránku/

Washington - Seattle 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Pacioretty (Ovečkin, T. van Riemsdyk) – 9. Kartye (McCann, Larsson), 19. Wennberg (B. Tanev), 39. Schultz (Tolvanen, Bjorkstrand), 53. Larsson (B. Tanev, Schwartz)

Brankári: Kuemper 19/23 - Daccord 25/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 33 sekúnd, zaknihoval tri mínusové body, bodyček a tri bloky/

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 15 minút a 39 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku a blok/

St. Louis - NY Rangers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 5. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 8. Kyrou (Bučnevič, Thomas), 30. Saad (B. Schenn, Krug), 48. Kyrou, 60. Bučnevič (Sundqvist, Parayko) – 2. Fox (Goodrow, R. Lindgren), 51. Trocheck (Kreider, Panarin)

Brankári: Binnington 40/42 - Šesťorkin 15/19

Winnipeg - Chicago 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 57. Vilardi (Lowry, Morrissey), 59. Ehlers (Lowry, Dillon) – 25. Murphy (Reichel, Guttman)

Brankári: Brossoit 20/21 - Mrázek 26/28

Arizona - Calgary 2:6 (1:4, 1:0, 0:2)

Góly: 14. Crouse (Bjugstad, Maccelli), 22. Keller (L. Cooley, Kesselring) – 1. Backlund (Coleman), 7. Šarangovič (Coleman, Weegar), 8. R. Andersson (Kadri, Weegar), 14. Coleman (C. Tanev, Hanifin), 41. Šarangovič (Huberdeau, E. Lindholm), 48. Šarangovič (E. Lindholm, Huberdeau)

Brankári: Vejmelka 8/12, Ingram 16/18 - Markström 32/34

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 10 minút a 42 sekúnd, pozbieral dve mínusky, dve trestné minúty, tri strely a bodyček/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 28 sekúnd, raz vystrelil na bránku/

Vegas - Boston 2:1pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 48. Eichel (Marchessault, Martinez), 61. Pietrangelo (Stone, Eichel) – 53. Grzelcyk (Frederic)

Brankári: Thompson 32/33 - Swayman 23/25

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Tatar oslavoval gól, ktorý nepadol. V NHL debutoval prvý Portugalec, zastal sa Černáka