Fotka zo zápasu Los Angeles Kings - Montreal Canadiens.
Fotka zo zápasu Los Angeles Kings - Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|26. nov 2023 o 00:39 (aktualizované 26. nov 2023 o 06:45)

Na čelo NHL sa dostal New York Rangers.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v sobotňajšom zápase NHL nad Bostonom 7:4 a dostali sa na čelo súťaže.

Práve Bruins boli pred stretnutím najlepším tímom ligy.

Chris Kreider v drese domácich zaznamenal tri body (2+1), Artemij Panarin a Jimmy Vesey dosiahli zhodne gól a asistenciu.

V ďalšom zápase privítalo Los Angeles Kings na svojom ľade Montreal Canadiens. V zostave hostí nechýbal v druhom útoku Juraj Slafkovský.

Domáci však nepripustili Montreal k ničomu a pohodlne zvíťazili výsledkom 4:0.

Slafkovský si v zápase pripísal dve strely na bránu, jeden mínusový bod, jeden bodyček a zablokoval dve strely.

+14

Slovenský súboj ponúkol duel v Denveri. Colorado porazilo Calgary 3:1.

Za víťazné mužstvo nastúpil po jednozápasovej prestávke Tomáš Tatar. Skúsený forvard strávil na ľade 10 minút a 1 sekundu a pripísal si plusku.

Blízko ku gólu bol v tretej tretine Adam Ružička z Calgary. Jeho pokus však zastavil Ivan Prosvetov. Odohral 10 minút a 45 sekúnd, dvakrát ohrozil brankára.

Jeho spoluhráč Martin Pospíšil zaznamenal dve strely, dva bodyčeky a blok. Odohral 14 minút a 11 sekúnd.

Arizona Coyotes s Milošom Kelemenom v zostave porazila Vegas 2:0. Slovenský forvard opäť nebodoval, odohral 5 minút a 36 sekúnd.

NHL - základná časť - 26. november:

New York Rangers - Boston 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)

Góly: 6. Bonino, 11. Kreider (Trocheck, E. Gustafsson), 19. Kreider (Trouba), 37. Vesey (Trocheck, Panarin), 40. K. Miller (Zibanejad, Kreider), 42. Pitlick (Vesey, Goodrow), 45. Panarin (Schneider, Z. Jones) – 14. Coyle (Frederic, J. van Riemsdyk), 15. Geekie (Lauko, Forbort), 21. Pastrňák (Zacha), 43. Coyle (J. van Riemsdyk)

Brankári: Quick 27/31 - Ullmark 33/40

Los Angeles Kings - Montreal Canadiens 4:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Grundström (Dubois, Englund), 30. Moore (Kaliyev, Dubois), 44. Lewis (Anderson-Dolan), 54. Moore (Fiala)

Brankári: Copley 18/18 - Allen 26/30

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 47 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely, bodyček a dva bloky/

New Jersey - Buffalo 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. Holtz (Haula, Hamilton), 12. Toffoli (B. Smith, Mercer), 16. Hischier (Palát, Bratt), 19. Palát (Bratt, Hischier), 23. Toffoli (Holtz, L. Hughes), 41. Mercer (Hamilton, J. Hughes), 46. L. Hughes – 22. J. Skinner (Tuch, Mittelstadt), 44. Okposo (Power, Peterka)

Brankári: Vaněček 10/12 - Comrie 14/18, Levi 17/20

Pittsburgh - Toronto 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Guentzel (D. O'Connor, Crosby), 31. Acciari, 40. E. Karlsson (Letang, Carter) – 4. Bertuzzi (Tavares, Rielly), 8. Knies (Järnkrok)

Brankári: Jarry 34/36 - Woll 32/35

NY Islanders - Philadelphia 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: rozh. náj. Foerster

Brankári: Sorokin 40/40 - Ersson 25/25

Colorado - Calgary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Drouin (Rantanen, MacKinnon), 31. R. Johansen, 33. MacKinnon (Ničuškin, Makar) – 33. Backlund (Huberdeau, Coleman)

Brankári: Prosvetov 30/31 - Vladař 21/24

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a sekundu, pripísal si plusku/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 11 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku, dva bodyčeky a blok/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 45 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy/

San Jose - Vancouver 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Emberson (Hertl, Hoffman), 35. Zetterlund (Hertl), 41. Granlund (Addison, Ferraro), 42. Hoffman (Granlund, Addison) – 16. Hronek (J. Miller, Q. Hughes), 40. Boeser (J. Miller, Hronek), 57. Boeser (J. Miller, E. Pettersson)

Brankári: Kähkönen 32/35 - DeSmith 18/22

Vegas - Arizona 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 51. Keller (L. Cooley, Schmaltz), 59. Crouse (Maccelli)

Brankári: Thompson 16/17 - Ingram 32/32