Slovenský brankár Jaroslav Halák v zápase proti New Jersey.
Slovenský brankár Jaroslav Halák v zápase proti New Jersey. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. okt 2022 o 07:35

V akcii bolo kvarteto slovenských hokejistov.

NEW YORK. Piatkový program prípravných zápasov NHL ponúkol aj slovenský súboj. Vo vzájomnej konfrontácii s obrancom Šimonom Nemcom sa tešil skúsený brankár Jaroslav Halák, keďže New York Rangers zdolali New Jersey Devils 2:1.

Halák nastúpil v 33. minúte zápasu za nepriaznivého stavu 0:1 z pohľadu Rangers. Následne však zneškodnil všetkých pätnásť striel a v tretej tretine jeho tím zásluhou Panarina a Millera otočil skóre.

Nemec odohral 20 minút a 38 sekúnd - vyťažovanejší boli len dvaja hráči tímu. Po jednej strele vyslal na oboch brankárov súpera a stihol aj zblokovať zakončenie českého útočníka Filipa Chytila.

V akcii bol aj obranca Martin Fehérváry, ktorý ako jediný zo Slovákov bodoval. Asistenciou pomohol Washingtonu pri víťazstve 2:0 na ľade Detroitu.

Fehérváry prihrával na poisťujúci druhý gól Capitals, ktorý v 59. minúte padol do prázdnej bránky. Jeho autorom bol 33-ročný Dán Lars Eller.

Adam Ružička odohral v drese Calgary 16 minút a 25 sekúnd, ale prehre v prestížnom zápase proti Edmontonu 1:2 nezabránil.

Zaujal však obetavosťou, keďže patril k štyroch hráčom Flames, ktorý zblokovali dve strely mužstva okolo hviezdnej dvojice Connor McDavid - Leon Draisaitl.

Slováci v príprave (piatok, 30. september)

Šimon Nemec - 0+0, 2 strely na bránu, 1 hit, 1 blok, 20:38

Jaroslav Halák - 15 zákrokov, 100 % úspešnosť, 27:38

Martin Feherváry - 0+1, +1, 2 trestné minúty, 7 hitov, 3 bloky, 19:11

Adam Ružička - 0+0, 1 hit, 2 bloky, 33 % vyhraných vhadzovaní, 16:25

Výsledky zápasov (príprava, 30. september)

Nashville - Tampa Bay 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

New Jersey - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Ottawa - Toronto 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

Detroit - Washington 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)