Martin Pospíšil (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi.
Martin Pospíšil (vpravo) sa raduje so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|5. okt 2023 o 06:37

Adam Ružička bol dvakrát vylúčený.

NEW YORK. Adam Ružička, Martin Pospíšil a Samuel Honzek nastúpili za Calgary v zápase proti Edmontonu Oilers. Tí boli takmer v plnej zostave, nastúpili za nich aj Connor McDavid s Leonom Draisaitlom.

"Plamene" okúsili ich silu a prehrali 2:7. Kapitán McDavid bodoval štyrikrát.

Jeden bod zaznamenal aj slovenský forvard Pospíšil. V 18. minúte vybojoval puk a spoza brány ho poslal na Duehra, ktorý vyrovnával na 2:2.

Pospíšil odohral 11 minút a 46 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, bodyček, strelu a štyri trestné minúty. Nastúpil v tretej lajne. Po jeho vylúčení strelil McDavid otvárací gól duelu.

V strede elitného útoku si zahral Adam Ružička. Na ľade strávil 16 minút a 24 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve strely na bránku, bodyček, blok a vyhral 35 percent vhadzovaní. Rovnako ako Pospíšil bol dvakrát vylúčený a raz to "olejári" potrestali gólom.

Samuel Honzek, písaný ako krídelník druhej formácie, zápas nedohral. V prvej tretine ho opustil so zranením, ktoré bude posudzované na dennej báze, nemalo by byť vážne. Stihol odohrať 3 minúty a 16 sekúnd a zaznamenať mínusku.

Hokejisti Seattlu Kraken v zostave so Slovákom Mariánom Studeničom zvíťazili na ľade Vancouveru 2:1.

Studenič asistoval pri prvom góle Andrewa Poturalského v 18. minúte na 1:0. Okrem toho mal aj jeden plusový bod a vyslal dve strely na bránku súpera.

NHL - príprava - 5. október:

Columbus - Buffalo 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Laine (Gaudreau, Bean), 10. Bemström (Provorov, Severson), 21. Gaudreau (Marčenko, Laine), 49. Fantilli (Provorov, Severson), 59. Marčenko – 12. Girgensons (Johnson, Samuelsson), 34. Power (Peterka), 39. Benson (Samuelsson)

Brankári: Merzlikins 23/26 - Luukkonen 28/32

New Jersey - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Bratt (Huges, Palát), 8. Huges (Mercer, Palát), 26. Mercer (Meier, Hichier), 34. Hughes (Toffoli, Palát), 58. Hichier (Meier) – 22. Cuylle (Schneider), 31. Fox

Brankári: Vaněček 19/21 - Quick 14/18

Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Ouellet (Harkins, Puustinen) – 26. Sprong (Petry, Compher), 54. Edvinsson (Compher, Walman)

Brankári: Nedeljkovic 22/24 - Reimer 21/22

Edmonton - Calgary 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly: 6. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 8. Brown (McDavid, Nurse), 23. Pederson (Kane, Brown), 31. Draisaitl (Bouchard, Nurse), 34. Brown (McDavid), 52. Kane (McDavid), 55. Lavoie (Holloway, Pederson) – 16. Zadorov (Vladař), 18. Duehr (Pospíšil, Zary)

Brankári: Skinner 18/20 - Vladář 37/44

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 3 minúty a 16 sekúnd, zaznamenal mínusku/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11 minút a 46 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, bodyček, strelu a štyri trestné minúty/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 16 minút a 24 sekúnd, zaznamenal mínusku, štyri trestné minúty, dve strely na bránku, bodyček, blok a vyhral 35 percent vhadzovaní/

Vancouver - Seattle 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Soucy (Hronek, Sasson) – 16. Poturalski (Wright, Studenič), 53. Tolvanen (Fleury)

Brankári: DeSmith - Daccord

/Marián Studenič (Seattle) zaznamenal dve strely na bránku a jeden plusový bod /

Domov»Hokej»NHL»Slováci hrali proti McDavidovi. Pospíšil asistoval, Honzek sa zranil