Zorientoval sa a vypálil. Slafkovský strelil prvý gól v príprave

Hokejisti Montrealu oslavujú gól.
Hokejisti Montrealu oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. sep 2023 o 06:58

Nastúpil aj jeho spoluhráč Mešár.

NEW YORK. Útočník Juraj Slafkovský strelil prvý gól v príprave na novú sezónu severoamerickej NHL. Vďaka jeho príspevku Montreal zdolal Ottawu 4:3.

Slovenský talent zvyšoval v 14. minúte na 2:0. Najlepšie sa zorientoval v skrumáži pred bránkou a akonáhle mal príležitosť, okamžite vypálil.

V zápase odohral 13 minút a 41 sekúnd, strelil gól, zaznamenal plusku, dve strely na bránku, bodyček, blok a dve trestné minúty. Nastupoval v druhom útoku.

Centrom tretej formácie bol Filip Mešár. Na ľade strávil 10 minút a 31 sekúnd, pripísal si mínusku, bodyček, dve strely na bránku a vyhral 56 percent vhadzovaní.

Trojica Slovákov nastúpila na zápas Calgary na ľade Winnipegu. Pri výhre 3:2 po samostatných nájazdoch nebodoval ani jeden.

Duel nedohral Martin Pospíšil. Rozhodcovia ho v druhej tretine vylúčili do konca stretnutia. Pred trestom stihol odohrať 8 minút a 1 sekundu, zaznamenal mínusku, strelu a dva bodyčeky.

Centrom prvej formácie bol Adam Ružička. Odohral 21 minút a 9 sekúnd, dvakrát vystrelil a dvakrát bodyčekoval, vyhral 53 percent vhadzovaní. Samuel Honzek strávil na ľade 14 minút a 38 sekúnd, pripísal si plusku, tri strely a dva bodyčeky.

Prvýkrát v príprave nastúpil na ľad Erik Černák. Robustný obranca pomohol k výhre Tampy Bay nad Nashvillom 2:1 po predĺžení tromi bodyčekmi a tromi blokmi. Odohral 21 minút a 25 sekúnd.

V zápase Vegas a Los Angeles proti sebe nastúpili Jakub Demek a Martin Chromiak. Šťastnejší bol druhý menovaný, "králi" vyhrali 4:3 po predĺžení.

Demek odohral 15 minút a 7 sekúnd, pripísal si strelu a bodyček, vyhral polovicu vhadzovaní. Chromiak s časom 15 minút a 15 sekúnd zaznamenal dve mínusky a dve strely.

NHL - príprava - 28. september:

Toronto - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Timmins (Lafferty), 34. Lafferty (Knies, Lagesson), 35. Domi (Timmins), 43. Clifford (Timmins, Minten), 60. Timmins (Cowan, Holmberg) - 13. Davies (Cozens), 37. Jokiharju (Olofsson, Rousek)

Brankári: Jones - Luukkonen

Carolina - Florida 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Noesen (Kotkaniemi, Sorum), 44. Suzuki (Perlini), 45. Skjei (Bunting), 59. Bunting (Slavin, Kotkaniemi) - 14. Mayhew (Stenlund, Carlsson)

Brankári: Raanta 8/9, Perets 6/6 - Knight 27/30

Montreal - Ottawa 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)

Góly: 7. Gignac (Davidson, Savard), 14. Slafkovský (Trudeau, Dach), 46. Monahan (Caufield, Suzuki), 52. Caufield (Suzuki, Norlinder) - 23. Kubalík (Smejkal, Bailey), 28. Joseph, 35. Joseph (Bernard-Docker, Heatherington)

Brankári: Allen 10/12, Primeau 17/18 - Korpisalo 17/21

/Filip Mešár (Montreal) odohral 10 minút a 31 sekúnd, pripísal si mínusku, bodyček, dve strely na bránku a vyhral 56 percent vhadzovaní/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 41 sekúnd, strelil gól, zaznamenal plusku, dve strely na bránku, bodyček, blok a dve trestné minúty/

NY Islanders - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 13. Holmström (Barzal, Mitchell), 34. Gauthier (Salo, Holmström) - 58. Poehling (Cates, Laughton)

Brankári: Sorokin 12/12, Appleby 17/18 - Sandström 5/6, Ersson 12/13

Nashville - Tampa Bay 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 33. Grošev (Robert, Thompson), 63. Motte (Eyssimont, Thompson) - 45. Novak (Barrie, Forsberg)

Brankári: Saros 16/17, Askarov 10/11 - Tomkins 30/31

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 25 sekúnd, rozdal tri bodyčeky a zablokoval tri strely/

Winnipeg - Calgary 2:3 sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Harkins (Ford, Chisholm), 44. Ford (Niederreiter - 20. Hunt (Weegar, Rooney), 43. Zary (Zadorov, Oesterle), rozh. nájazd Mangiapane

Brankári: Hellebuyck 18/19, Salminen 13/14 - Wolf 19/21

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 14 minút a 38 sekúnd, pripísal si plusku, tri strely a dva bodyčeky/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 8 minút a 1 sekundu, zaznamenal mínusku, strelu, dva bodyčeky a trest do konca zápasu/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 21 minút a 9 sekúnd, dvakrát vystrelil a dvakrát bodyčekoval, vyhral 53 percent vhadzovaní/

Edmonton - Vancouver 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 34. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 61. McDavid (Bouchard) - 31. Hughes (Kuzmenko, Pettersson)

Brankári: Skinner 21/22 - DeSmith 27/29

Anaheim - San Jose 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 18. Minťukov (Henrique), 19. DeLeo (Nesterenko, Zellweger), 29. Leason (Gaucher), 41. McGinn (Kassian, Gudas) - 10. Bailey (Guščin, Thrun), 47. Todd (Cassels, Ochoťuk)

Brankári: Dostál 14/16 - Romanov 22/26

Vegas - Los Angeles 3:4 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 8. Brisson (Eichel, Marchessault), 16. Marchessault (Stone, Eichel), 38. Hutton - 36. Thomas (Pinelli, Clarke), 52. Thomas (Santini, Hodgson), 58. Thomas (Clarke, Laferriere), 65. Madden

Brankári: Berube - Hill

/Jakub Demek (Vegas) odohral 15 minút a 7 sekúnd, pripísal si strelu a bodyček, vyhral polovicu vhadzovaní/

/Martin Chromiak (Los Angeles) odohral 15 minút a 15 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a dve strely/

Domov»Hokej»NHL»Zorientoval sa a vypálil. Slafkovský strelil prvý gól v príprave