Černák v prvej obrane pri čistom konte, Vegas si opäť vyskúšali Demeka

Erik Černák v drese Tampy Bay.
Erik Černák v drese Tampy Bay. (Zdroj: TASR, Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|4. okt 2023 o 06:55

Tatar stále čaká na prvý bod v novom drese.

NEW YORK. Erik Černák nastúpil v elitnom obrannom páre Tampy Bay Lightning spoločne s novým spoluhráčom Calvinom de Haanom. Aj vďaka ich prispeniu sa "blesky" radujú z čistého konta a výhry 2:0 nad rivalom z Floridy.

Ich konfrontácia bola plná vylúčení, hoci išlo len o prípravný zápas. Sám Černák bol v druhej tretine vylúčený na 10 minút za nešportové správanie. Za bitku bolo v tomto stretnutí vylúčených až desať hráčov.

Z výhry sa neradoval útočník Tomáš Tatar. Ten odohral v drese Colorada druhý prípravný zápas a stále čaká na prvý bod.

Avs podľahli Dallasu 1:3. Slovenský forvard odohral 19 minút a 29 sekúnd a zaknihoval mínusku.

Vegas Golden Knights dali prekvapivo ešte jednu šancu v prípravnom zápase perspektívnemu útočníkovi Jakubovi Demekovi.

Proti San Jose však nestrelili ani gól. Prehrali 0:2. Demek bol ako center štvrtej lajny mimoriadne úspešný na vhadzovaniach, vyhral až 80 percent z nich. Na ľade strávil 10 minút a 31 sekúnd, zaznamenal blok a bodyček.

Ďalší vydarený zápas odohral Connor Bedard, tohtoročná draftová jednotka. Osemnásťročný kanadský center pomohol k triumfu Chicaga nad Detroitom (4:2) gólom a dvomi asistenciami. Bedard skóroval v závere do prázdnej bránky, bol to jeho prvý gól v hlavnom kempe Blackhawks. V troch prípravných stretnutiach nazbieral dokopy päť bodov (1+4).

NHL - príprava - 4. október:

Boston - Washington 4:5 pp (2:3, 1:, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. Riemsdyk (Pastrňák, Zacha), 3. Lohrei (Lucic, McAvoy), 29. Lucic (Lauko, Beecher), 45. Poitras (Forbort, Marchand) – 1. McMichael (Carlson, Wilson), 8. Wilson (Kuzněcov, Bäckström), 16. Milano (Strome), 41. Carlson (Kuzněcov, Strome), 65. Phillips (Carlson)

Brankári: Ullmark 36/41 - Kuemper 16/20

Tampa Bay - Florida 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Jeannot (Motte, Bogosian), 51. Paul (Barre-Boulet, Hagel)

Brankári: Johansson - Bobrovskij

/Erik Černák (Tampa Bay) hral v prvom obrannom páre/

Dallas - Colorado 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 39. Robertson (Seguin, Stankoven), 54. Pavelski (Benn), 60. Smith (Duchene) – 23. Pavel

Brankári: Oettinger 9/10, Wedgewood 9/9 - Annunen 27/29

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 19 minút a 29 sekúnd, zaknihoval mínusku/

Chicago - Detroit 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Perry (Dickinson, N. Foligno), 36. Murphy (Bedard, Hall), 50. Perry (Hall, Bedard), 59. Bedard (Mrázek, Hall) – 21. Veleno (Berggren, Chiarot), 45. Veleno (Kostin, Holl)

Brankári: Mrážek 17/19 - Husso 13/14, Hutchinson 17/19

Los Angeles - Anaheim 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 5. Fiala (Dubois, Kaliyev), 12. Kempe (Arvidsson, Doughty), 12. Grundström (Gavrikov, Lewis), 49. Lizotte (Grundström, Lizotte) – 30. Leason (Kassian, Gudas)

Brankári: Talbot 15/16 - Gibson 36/40

Vegas - San Jose 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 27. Bordeleau (Eklund), 33. MacDonald (Barabanov, Zadina)

Brankári: Hill 14/15, Thompson 13/14 - Kähkönen 18/18

/Jakub Demek (Vegas) odohral 10 minút a 31 sekúnd, vyhral 80 percent vhadzovaní, pridal blok a bodyček/

Domov»Hokej»NHL»Černák v prvej obrane pri čistom konte, Vegas si opäť vyskúšali Demeka