Regenda prihrával na víťazný gól, Kňažko nezabránil prehre

Pavol Regenda. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|27. sep 2023 o 06:50

V akcii v prípravných zápasoch NHL boli dvaja Slováci.

NEW YORK. Slovenský útočník Pavol Regenda zaznamenal v noci z utorka na stredu prvý kanadský bod v príprave na novú sezónu NHL.

Asistoval na víťazný gól Anaheimu pri výhre 4:2 nad San Jose. Ten padol už v prvej tretine.

Obranca Zellweger v 13. minúte nastrelil puk, ktorý skončil za bránou pri ľavej tyčke brankára Blackwooda. Regenda si počkal na odraz, nahodil puk pred bránkovisko a tam si ho našiel strieľajúci Agozzino.

Michalovčan odohral 14 minút a 48 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu a menší trest za krosček.

Trestnými minútami sa do štatistík zapísal aj Samuel Kňažko z Columbusu. Pri prehre 2:3 proti St. Louis odohral 15 minút a 43 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu, bodyček a menší trest za zdržovanie hry.

NHL - príprava - 27. september:

Buffalo - Boston 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Skinner (Benson, Thompson), 21. Stillman (Biro, Mittlestadt), 53. Biro (Mittelstadt, Lindgren), 60. Cederqvist (Kozak, Murray) – 58. Steen

Brankári: Levi 19/19, Cooley 18/19 - Keyser 20/22, DiPietro 11/12

Carolina - Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1

Góly: 16. Halbgewachs, 18. Jones (Unger Sorum, Suzuki), 37. DeAngelo (Perlini, Kočetkov), 45. Gunler (Coghlan), 48. Bellows (Conacher, DeAngelo) – 16. Barré-Boulet (Raddysh, Sheary), 46. Sheary (Raddysh, Hagel)

Brankári: Andersen 13/14, Kočetkov 13/14 - Alnefelt 19/24

Detroit - Pittsburgh 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 18. Danielson (Hirose, Berggren), 27. Larkin (DeBrincat, Gostisbehere), 32. Seider (Gostisbehere, DeBrincat), 47. Rasmussen (Edvinsson, Wallander) – 7. Zohorna (Puustinen, Hajek), 31. Puustinen (Zohorna), 34. Poulin (Hinostroza, Pitlick)

Brankári: Reimer 7/9, Bednář 12/14 - Nedeljkovic 29/32

NY Rangers - NY Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Kakko, 2. Pitlick (Gustafsson, Goodrow), 4. Kreider, 26. Wheeler (Leschyshyn) – 12. Dufour (Durandeau, Maggio), 53. Durandeau (Fasching, J. Cates)

Brankári: Šesťorkin 10/11, Garand 11/12 - Varlamov 20/24, Škarek 6/6

Dallas - Minnesota 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Góly: 22. Pavelski (Robertson, Benn), 27. Robertson (Seguin, Stankoven), 34. Dadonov (Marchment, Lundkvist), 43. Marchment (Lindell, Faksa), 54. Seguin (Lundkvist), 56. Dadonov (Stankoven, Duchene) – 2. Khaira (Lucchini, Beckman)

Brankári: Wedgewood 34/35 - Fleury 20/22, Gustavsson 8/12

St. Louis - Columbus 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Vrána, 16. Ratcliffe (Saad, Schenn), 17. Sundqvist (Ritchie, Hayes) - 14. Bemström (Texier), 56. Bemström (Mateychuk, Texier)

Brankári: Binnington 10/11, Subban 20/21 - Dell 7/10, Greaves 3/3

/Samuel Kňažko (Columbus) odohral 15 minút a 43 sekúnd, pripísal si mínusku, strelu, bodyček a menší trest za zdržovanie hry/

San Jose - Anaheim 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Góly: 28. Eklund (Muchamadullin, Labanc), 44. Vlasic (Sturm) – 8. Leason (S. Carrick, Perreault), 9. Zellweger (Ljubuškin, S. Carrick), 13. Agozzino (Regenda, Zellweger), 60. S. Carrick

Brankári: Blackwood 21/25 - Stalock 15/17

/Pavol Regenda (Anaheim) odohral 14 minút a 48 sekúnd, zaznamenal asistenciu, strelu a menší trest za krosček/