Šimon Nemec.
Šimon Nemec. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. okt 2023 o 06:42

Hral aj Adam Ružička.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec statočne bojuje o miesto v NHL. Za New Jersey Devils podáva v príprave vynikajúce výkony.

Bol kľúčovou postavou pri výhre "diablov" nad New Yorkom Islanders 3:0 v noci z piatka na sobotu. Sám strelil gól, a to dokonca v oslabení v 29. minúte.

Bol druhým najvyťažovanejším hráčom mužstva. Odohral 21 minút a 58 sekúnd, pripísal si dva plusové body a tri strely na bránku. Kouč Lindy Ruff ho pochválil.

"Na ľade som sa cítil dobre, myslím si, že som hral solídne, mal som aj body. Uvidíme, čo bude ďalej," zhodnotil obranca po stretnutí prípravu ako celok.

Gól okomentoval jednoducho: "Uvidel som šancu, tak som tam išiel a strelil gól."

Devils ako jediný tím ukončili prípravu bez prehry. Od roku 2005 sa to podarilo v príprave iba štyrom mužstvám - San Jose Sharks (2005), Ottawa Senators (2007), Calgary Flames (2010) a Colorado Avalanche (2016).

Adam Ružička nastúpil v drese Calgary na ľade Vancouveru pri prehre 1:3. V tretej útočnej formácii dohral 12 minút a 52 sekúnd, bol vylúčený.

NHL - príprava - 7. október:

Buffalo - Pittsburgh 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Góly: 10. Olofsson (Peterka), 23. Benson (Greenway, Mittelstadt), 26. Peterka (Olofsson, Mittelstadt), 47. Mittelstadt (Benson, Power) – 1. O'Connor (Crosby), 28. Pettersson (Rakell, Smith), 29. Eller (Graves, Letang), 30. O'Connor (Rust, Graves), 36. Malkin (Karlsson), 42. Carter, 56. Letang (Crosby, Rakell)

Brankári: Levi 28/35 - Jarry 33/37

Carolina - Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0

Góly: 6. Teravainen (Orlov, Nečas), 40. Jarvis (Aho), 56. Nečas (Kotkaniemi, Teravainen), 56. Bunting (Aho) – 34. Trenin (Barrie, McCarron)

Brankári: Andersen 22/23 - Lankinen 30/34

NY Islanders - New Jersey 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 7. Willman (Hatakka, Lazar), 27. Bahl (Mercer, Schmelzer), 29. Nemec

Brankári: Sorokin 27/30 - Schmid 30/30

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 58 sekúnd, strelil gól v oslabení, pripísal si dva plusové body a tri strely na bránku/

Edmonton - Seattle 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. McDavid (Bouchard, Kane), 37. Hyman (Nugent-Hopkins), 43. Kane (Bouchard) – 13. McCann

Brankári: Campbell 35/36 - Grubauer 22/25

Vancouver - Calgary 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Myers (Miller, Giuseppe), 34. Blueger (Hughes), 40. Giuseppe – 16. Kadri (Huberdeau, Weegar)

Brankári: Demko 17/18 - Markström 28/31

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12 minút a 52 sekúnd, bol vylúčený/

Domov»Hokej»NHL»Ukradol puk a v nájazde skóroval. Nemec odohral 22 minút, podal ďalší parádny výkon