Chromiak bol nekompromisný. V úniku skóroval a pomohol k výhre

Martin Chromiak oslavuje gól so spoluhráčmi.
Martin Chromiak oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: Twitter / Ontario Reign)
Oh my Hockey|30. sep 2023 o 06:44

V prípravných zápasoch sa predstavili štyria slovenskí útočníci.

NEW YORK. Jediným bodujúcim Slovákom v noci z piatka na sobotu v príprave na nový ročník severoamerickej NHL sa stal Martin Chromiak. Los Angeles aj vďaka jeho zásahu zdolali Anaheim 4:3.

Presadil sa v prvej tretine v protiútoku. Puk sa k nemu dostal, keď prepadli obrancovia "káčerov", a tak mal k brankárovi voľnú cestu.

Proti Chromiakovi nastúpil Pavol Regenda, no nebodoval. V 2. tretine bol vylúčený za podrazenie.

Honzekovo Calgary podľahlo na domácom ľade Edmontonu 1:2. Slovenský forvard odohral 8 minút a 46 sekúnd a pripísal si strelu na bránku.

Z výhry sa netešil ani Miloš Kelemen. Arizona prehrala s Vegas 1:3. Útočník strávil na ľade 10 minút a 22 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku, bodyček, blok a dve trestné minúty.

NHL - príprava - 29. september:

Florida - Carolina 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 37. Samoskevich (Mahura, Mayhew), 43. Lorentz, 59. Mayhew (Kiersted), 59. Carlsson – 44. Bunting (DeAngelo, Drury), 59. Perlini (Orlov, Gunler)

Brankári: Stolarz 28/30 - Kočetkov 24/27

Boston - Philadelphia 3:4 sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:2)

Góly: 13. Pastrňák (McAvoy, Zacha), 28. Pastrňák, 35. Heinen (Shattenkirk, Merkulov) – 8. Farabee, 18. Poehling (Brink, Foerster), 45. Brink (Gaucher, Seeler), rozh. náj. Frost

Brankári: Ullmark 33/36 - Ersson 8/10, Petersen 16/17

Montreal - Toronto 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 55. Anderson (Monahan, Lindström) – 31. Knies (Minten), 37. Kokkonen (Gregor)

Brankári: Primeau 24/26 - Samsonov 17/17, Petruzzelli 7/8

Ottawa - Winnipeg 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 24. Jarventie (Batherson), 40. Giroux, 60. Tarasenko (Stützle) – 23. Harkins (Jonnson-Fjällby)

Brankári: Meriläinen 15/16, Mandolese 18/18 - Brossoit 30/32

Tampa Bay - Carolina 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 17. Cirelli, 34. Robert (Eyssimont, Sheary), 55. Cirelli (Bogosian), 56. Glendening (Robert, Motte)

Brankári: Johansson 42/42 - Peters 24/28

Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 33. Poirier (Solovjov, Kadri) – 59. Holloway (Kulak, Griffith), 63. Malone (Griffith)

Brankári: Vladař 26/28 - Campbell 34/35

/Samuel Honzek (Calgary) odohral 8 minút a 46 sekúnd s jednou strelou na bránku/

Anaheim - Los Angeles 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Jones (Agozzino, Gawdin), 38. Agozzino (LaCombe, Leason), 44. Gaucher (McLaughlin) – 7. Laferriere (Clarke, Fagemo), 19. Chromiak (Tynan, Malcev), 20. Fagemo (Turcotte, Portillo), 23. Hodgson (Spence)

Brankári: Gibson 17/21 - Portillo 20/23

/Pavol Regenda (Anaheim) si pripísal dve trestné minúty/

/Martin Chromiak (Los Angeles) strelil gól/

Vegas - Arizona 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 32. Hague (Eichel, Barbašev), 40. Brisson (Howden, Korczak), 60. Karlsson (Froese) – 23. Lamoureux (Raty, Leonard)

Brankári: Thompson 9/10 - Ingram 25/27

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 10 minút a 22 sekúnd, zaznamenal dve strely na bránku, bodyček, blok a dve trestné minúty/