Calgary nastrieľalo Vancouveru desiatku, Ružička prihrával na tri góly

Adam Ružička a Matt Coronato oslavujú gól.
Adam Ružička a Matt Coronato oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. sep 2023 o 06:13

Nastúpilo jedenásť Slovákov, medzi nimi aj mladíci Sýkora či Demek.

NEW YORK. Príprava na novú sezónu v severoamerickej NHL sa naplno rozbehla v noci z nedele na pondelok. V akcii boli aj jedenásti Slováci.

Najvýraznejšie vyčnieval útočník Adam Ružička. Jeho Calgary zdemolovalo Vancouver výsledkom 10:0 a Slovák prihrával na tri góly.

Najprv v 14. minúte pomohol vybojovať puk pre Kadriho, potom v 42. minúte prihral v presilovke na gól na 8:0 a napokon po jeho asistencii uzavrel skóre duelu Coronato.

Ružička odohral 15 minút a 25 sekúnd, zaznamenal tri asistencie, tri plusové body, strelu na bránu a vyhral dve tretiny vhadzovaní. Nastúpil aj jeho krajan Martin Pospíšil, ktorý nebodoval, odohral 11 minút a 38 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku a bodyček.

Debut v drese Colorada odohral Tomáš Tatar. Avalanche podľahli Minnesote 3:4. Tatar strávil na ľade 14 minút a 1 sekundu, pripísal si plusový bod, tri strely na bránu a odsedel si menší trest.

Z výhry sa radoval jeho protihráč, mladík Servác Petrovský. Odohral 9 minút a 42 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránu a zablokoval jeden pokus súpera.

Najvyťaženejším Slovákom bol s hracím časom 21 minút a 23 sekúnd obranca Martin Fehérváry. Rozdal päť bodyčekov, zablokoval dve strely a raz vystrelil na bránku. Jeho Washington prehral proti Buffalo 3:4 po samostatných nájazdoch.

Vegas Golden Knights prehrali v úvode prípravy na ľade San Jose 2:5. Nič s tým nespravil ani talentovaný forvard Jakub Demek. Za "zlatých rytierov" odohral 10 minút a 41 sekúnd, pripísal si dva mínusové body, dva strelecké pokusy a dva bodyčeky.

Prehru musel okúsiť aj Adam Sýkora v drese New Yorku Rangers. "Jazdci" nestrelili ani gól a podľahli Bostonu 0:3. Slovák odohral 11 minút a 45 sekúnd, zaknihoval mínusku, strelu a bodyček.

Kelemenova a Kochova Arizona prehrala na ľade Dallasu 0:7 a Chromiakovi LA Kings nestačili na rivalov z Anaheimu s Regendom v zostave, prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

NHL - príprava - 25. september:

Pittsburgh - Columbus 3:2 sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Nylander (Zohorna, Abbandonato), 17. Joseph (Ruhwedel, O'Connor), rozh. náj. Yager – 44. Roslovic (Bemström, Boqvist), 58. Sillinger (Jiříček)

Brankári: Nedeljkovic 18/18, Blomqvist 15/17 - Greaves 15/17

Ottawa - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 10. B. Tkachuk (Bailey, Giroux), 19. Stützle (Sanderson, Smejkal), 39. Stützle (Sanderson, B. Tkachuk) – 30. Lagesson (Timmins, Knies), 38. Steeves (Hirvonen, Timmins)

Brankári: Forsberg 36/38 - Petruzzelli 28/31, Hildeby 4/4

Washington - Buffalo 3:4 sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Aubé-Kubel (Sutter, Johansen), 34. Hofer (Rybinski, Riemsdyk), 53. Milano (Mantha, Strome) – 36. Peterka (Biro), 42. Krebs (Bryson, Rousek), 49. Benson (Johnson, Greenway), rozh. náj. Biro

Brankári: Shepard 18/18, Stevenson 6/9 - Comrie 19/21, Tokarski 10/11

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 23 sekúnd, rozdal päť bodyčekov, zablokoval dve strely a raz vystrelil na bránku/

Colorado - Minnesota 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Góly: 5. Kiviranta (Oloffson), 49. Bowlby (Sandelin), 60. Tufte – 24. Walker (Heidt, Hunt D.), 46. Walker (Haight, Heidt), 56. Khaira (Goligoski, Dewar), 59. Lettieri (Walker, Petan)

Brankári: Annunen 14/15, Holm 7/10 - Wallstedt 40/43

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 14 minút a 1 sekundu, pripísal si plusový bod, tri strely na bránu a odsedel si menší trest/

/Servác Petrovský (Minnesota) odohral 9 minút a 42 sekúnd, dvakrát vystrelil na bránu a zablokoval jeden pokus súpera/

Boston - NY Rangers 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Poitras (Walsh, DeBrusk), 24. DeBrusk (Poitras, Riemsdyk), 29. Beecher (Zbořil, Frederic)

Brankári: Bussi 29/29 - Quick 11/14, Domingue 8/8

/Adam Sýkora (NY Rangers) odohral 11 minút a 45 sekúnd, zaknihoval mínusku, strelu a bodyček/

Dallas - Arizona 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 17. Stankoven (Blümel, Bourque), 23. McKenzie (Stranges, Bäck), 25. Steel, 29. Harley (Blümel, Bourque), 34. Stranges (Bayreuther), 54. Reedy (Pouliot, Bichsel), 60. Stankoven (Benn, Bayreuther)

/Miloš Kelemen (Arizona) hral/

/Patrik Koch (Arizona) hral/

Edmonton - Winnipeg 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Hyman (Nugent-Hopkins, Bouchard) – 8. Toninato (Dillon), rozh. náj. Perfetti

Brankári: Rodrigue 25/26 - Delia 36/37

Columbus - Pittsburgh 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 5. Texier (Fantilli, Laine), 17. Meyer (Ryšavý), 32. Meyer (Fantilli), 63. Dumais – 16. Grden (Andonowski, Jagger), 20. Poulin, 34. Wagner

Brankári: Merzlikins 18/21, Čaján 8/8 - Hellberg 16/19, Gauthier 16/17

Anaheim - Los Angeles 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 16. Carrick (Nestěrenko, McGinn), 50. Lacombe (Wolff, McGinn), 61. Lacombe (Leo) – 38. Pinelli (Ward, Hicketts), 47. Laferriere (Tynan)

/Pavol Regenda (Anaheim) hral/

/Martin Chromiak (Los Angeles) hral/

Calgary - Vancouver 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)

Góly: 3. Oesterle, 6. Coronato (Hanifin, Dubé), 9. Huberdeau (Kadri, Šarangovič), 14. Kadri (Ružička, Dubé), 30. Huberdeau (Kadri, Oesterle), 31. Coronato (D. Hunt), 32. Hanifin (Andersson, Klapka), 42. Zary (Ružička, Hanifin), 45. B. Jones (Coronato), 53. Coronato (Dubé, Ružička)

Brankári: Markström 20/20, Dansk 6/6 - Silovs 13/21, Sawchenko 5/8

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11 minút a 38 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku a bodyček/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 15 minút a 25 sekúnd, zaznamenal tri asistencie, tri plusové body, strelu na bránu a vyhral dve tretiny vhadzovaní/

San Jose - Vegas 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Thrun (Hertl), 10. Hertl (Thrun, Hoffman), 10. Todd (Burroughs, Cassels), 20. Thrun (Hertl, Gushchin), 28. Burroughs (Barabanov) – 17. Barbašev (Dorofejev), 36. Howden (Chayka, Cotter)

Brankári: Kähkönen 20/21 - Patera 13/18, Vikman 3/3

/Jakub Demek (Vegas) odohral 10 minút a 41 sekúnd, pripísal si dva mínusové body, dva strelecké pokusy a dva bodyčeky/

Domov»Hokej»NHL»Calgary nastrieľalo Vancouveru desiatku, Ružička prihrával na tri góly