Adam Ružička.
Adam Ružička. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Oh my Hockey|20. okt 2023 o 06:30

Bodoval aj Tomáš Tatar.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Adam Ružička strelil svoj druhý gól v sezóne a zariadil víťazstvo Calgary na ľade Buffala 4:3.

V 45. minúte za stavu 3:3 preňho vybojoval puk pri mantinelu spoluhráč Dubé. Keď sa k nemu dostal, z ťažkého uhla vypálil a prestrelil brankára Leviho.

Išlo o jeho štvrtý bod v sezóne. Aktuálne si drží priemer čo zápas, to bod.

"Držali sme spolu a preto sme dnes vyhrali," zhodnotil po zápase. "Každý zápas sa zlepšujeme. Nesmieme však poľaviť, naďalej musíme pracovať na maličkostiach a verím, že sa z nás môže stať jeden z najlepších tímov v súťaži."

V posledných zápasoch je stabilným členom druhej lajny s Nazemom Kadrim a Dillonom Dubém. Obaja mali pri jeho góle asistenciu. Spoluprácu si pochvaľuje, vraví, že cíti, ako sa každý zápas zlepšujú.

Ružička odohral 15 minút a 21 sekúnd, zaznamenal plusku a dve strely na bránku. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Tatarov dvojbodový zápas

Do zápasového diania nastúpil aj Erik Černák. Jeho Tampa Bay zdolala Vancouver na domácom ľade 4:3.

Urastený slovenský obranca bol členom prvého obranného páru s Victorom Hedmanom. Ako tretí najvyťažovanejší hráč "bleskov" odohral 20 minút a 26 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, bodyček a blok.

Najvýraznejšou postavou zápasu bol dvojgólový Nikita Kučerov. Postaral sa aj o víťazný presný zásah.

Prvý dvojbodový zápas v sezóne odohral forvard Tomáš Tatar. Najprv v 34. minúte pri krásnej kombinácii svojho tímu zaznamenal sekundárnu asistenciu, puk do prázdnej bránky usmernil Devon Toews.

Potom presvedčil, že mu hra s hviezdami svedčí. V 49. minúte po jeho prihrávke zvýšil na 4:0 Nathan MacKinnon.

Bol to Tatarov najvydarenejší zápas v Colorade. Odohral 13 minút a 7 sekúnd a pripísal si aj dva plusové body.

Gól debutanta

V drese Anaheimu Ducks debutovala dvojka posledného draftu, švédsky útočník Leo Carlsson. Na premiéru nezabudne aj vďaka tomu, že v nej skóroval.

Draftový ročník 2023 je po ročníku 2009 len druhý v histórii NHL, ktorého jednotka, dvojka aj trojka bodovali pri debutoch v súťaži.

Hokejisti Vegas Golden Knights porazili Winnipeg na jeho ľade 5:3. Od začiatku sezóny ešte neprehrali, v piatich zápasoch sú stopercentní. V dejinách ligy boli takto úspešní na začiatku ročníka len dvaja obhajcovia Stanley Cupu - Ottawa Senators (1920/21) a Edmonton Oilers (1985/86)

Los Angeles Kings zvíťazili nad Minnesotou Wild 7:3. K výhre prispel asistenciou Anže Kopitar, pre ktorého išlo o 1296. zápas v drese "kráľov". Týmto počinom vyrovnal zápis historického lídra klubu, bývalého spoluhráča a kapitána Dustina Browna.

NHL - základná časť - 20. október:

Buffalo - Calgary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Góly: 7. E. Johnson (Dahlin, Okposo), 15. T. Thompson (Cozens), 44. Peterka (Cozens, Jokiharju) – 1. Huberdeau (E. Lindholm, Andersson), 11. Duehr (Greer, Šarangovič), 42. Coleman (Gilbert, Coronato), 45. Ružička (Kadri, Dubé)

Brankári: Levi 32/36 - Vladař 24/27

/Adam Ružička (Calgary) odohral 15 minút a 21 sekúnd, strelil gól, zaznamenal plusku a dve strely na bránku/

Florida - Toronto 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Stenlund, 20. Ekman-Larsson (Barkov, Reinhart), 60. Reinhart (Kulikov) – 32. Marner (Tavares, Nylander)

Brankári: Bobrovskij 29/30 - Samsonov 21/23

NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Fox (Zibanejad, Panarin) – 12. Co. Smith (McCarron, Barrie), 17. Co. Smith, 24. O'Reilly (Evangelista, F. Forsberg), 34. F. Forsberg (Barrie, Josi)

Brankári: Šesťorkin 14/18, Quick 9/9 - Saros 23/24

Tampa Bay - Vancouver 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 12. Paul (Stamkos), 36. Eyssimont (Sheary, Perbix), 37. Kučerov (Hagel, D. Raddysh), 45. Kučerov (Paul, Point) – 21. Boeser (J. Miller), 22. Myers (E. Pettersson), 59. J. Miller (Hronek, E. Pettersson)

Brankári: Johansson 26/29 - Demko 32/36

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 26 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, bodyček a blok/

Philadelphia - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 16. Farabee (Brink, Sanheim), 24. Atkinson (Tippett), 39. Walker (Couturier), 45. Atkinson (Tippett, Couturier) – 36. Hyman (Ceci, McDavid)

Brankári: Hart 22/23 - Campbell 28/32

Minnesota - Los Angeles 3:7 (2:4, 0:0, 1:3)

Góly: 7. Dewar (Merrill, Mermis), 8. Kaprizov (Brodin, Zuccarello), 55. Eriksson Ek (M. Johansson, Maroon) – 3. Grundström (Doughty), 16. Gavrikov (Kempe, Kopitar), 20. Dubois (Fiala), 20. Dubois (Fiala), 51. Moore (Kaliyev, Englund), 58. Kempe (M. Roy), 59. Lizotte (M. Anderson)

Brankári: Fleury 20/25 - Talbot 29/32

St. Louis - Arizona 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Góly: 28. Vrána (Scandella, Hayes), 44. Blais (Vrána) – 15. Bjugstad (Maccelli, Välimäki), 23. Keller (Schmaltz), 28. Carcone (Durzi), 34. Schmaltz (Keller), 43. Zucker (Maccelli, Välimäki), 57. Durzi (Cooley)

Brankári: Hofer 36/42 - Ingram 24/26

Winnipeg - Vegas 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 2. Iafallo (Morrissey, Niederreiter), 36. Perfetti (Namestnikov, Ehlers), 52. Iafallo (Scheifele, Ehlers) – 18. Marchessault (Stephenson, Theodore), 21. Howden (Stone), 36. Martinez (W. Karlsson, Cotter), 56. Eichel (Stone, Theodore), 59. N. Roy (Theodore)

Brankári: Brossoit 22/26 - Thompson 36/39

Anaheim - Dallas 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly5. Terry (Zegras, Minťukov), 42. Carlsson (Terry) – 31. Hintz (Pavelski, Heiskanen), 39. Pavelski (Heiskanen, J. Robertson), 47. Heiskanen (Steel, Seguin)

Brankári: Gibson 21/24 - Oettinger 27/29

Seattle - Carolina 7:4 (3:1, 1:0, 3:3)

Góly: 8. Gourde (Burakovsky, Tolvanen), 13. Schwartz (Dunn, Burakovsky), 20. Bellemare (Dunn), 23. Dunn (Burakovsky, Bjorkstrand), 52. McCann (Bjorkstrand, Wennberg), 53. Kartye (Beniers, Eberle), 57. Bjorkstrand – 8. Fast (Slavin, J. Staal), 42. Jarvis (Noesen), 46. Kotkaniemi (Noesen, Jarvis), 56. Jarvis (Nečas, DeAngelo)

Brankári: Daccord 33/37 - Raanta 29/36

Colorado - Chicago 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 12. L. O'Connor (Cogliano, Manson), 19. R. Johansen (Lehkonen, Rantanen), 34. Toews (Ničuškin, Tatar), 49. MacKinnon (Tatar, Toews)

Brankári: Georgijev 18/18 - Mrázek 37/41

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 13 minút a 7 sekúnd, pripísal si dve asistencie a dva plusové body/

San Jose - Boston 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Duclair (Hertl) – 19. Marchand (Beecher), 19. J. van Riemsdyk (Frederic, Coyle), 37. Pastrňák (Carlo)

Brankári: Kähkönen 33/36 - Ullmark 26/27

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Neváhal a vypálil. Ružička opäť skóroval, rozhodol o výhre Calgary