Šimon Nemec uniká popri Jurajovi Slafkovskom (číslo 20).
Šimon Nemec uniká popri Jurajovi Slafkovskom (číslo 20). (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|24. feb 2024 o 22:44

Z výhry sa radoval aj Erik Černák.

NEW YORK. V sobotu večer sa po druhýkrát stretli vo vzájomnom zápase v NHL slovenskí mladíci Šimon Nemec a Juraj Slafkovský.

Nemcovi New Jersey Devils privítali v Prudential Center Slafkovského Montreal Canadiens. Z výhry 4:3 sa radovali domáci.

Canadiens v zápase viedli 1:0 aj 2:1, no domáci tromi gólmi otočili na 4:2. Víťazný gól si pripísal Jesper Bratt, kapitán Montrealu Nick Suzuki v závere druhým gólom v závere znížil na konečných 4:3.

Devils zvíťazili po dvoch prehrách a naďalej sú na priebežnom 9. mieste Východnej konferencie. Canadiens nebodovali v piatom stretnutí po sebe a v siedmom z uplynulých ôsmich.

Rovnako ako v prvom vzájomnom stretnutí, aj v tomto sa Šimon Nemec prezentoval asistenciou. Jeho strelu dorazil na konci druhej tretiny do bránky Čech Ondřej Palát, ktorý vyrovnával na 2:2.

Išlo o 16. bod Nemca v jeho 36. stretnutí v NHL. V tom odohral 16 minút a 37 sekúnd, zaznamenal tri plusky a dve strely na bránku.

Juraj Slafkovský bol na ľade pri viacerých kľúčových momentoch vrátane dramatického záveru. Habs tlačili, ale vyrovnať nedokázali.

Na ľade strávil 21 minút a 42 sekúnd, zaknihoval plusku, strelu na bránku a blok.

Rovnaké osobné štatistiky zaznamenal pri výhre Tampy Bay na ľade New Yorku Islanders zadák Erik Černák. Odohral 21 minút a 10 sekúnd, nastúpil po krátkej maródke zapríčinenej chorobou.

Detroit - St. Louis 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)

Góly: 1. P. Kane (Gostisbehere, DeBrincat), 5. Rasmussen (Raymond, Petry), 6. Fabbri, 20. DeBrincat (Seider, Sprong), 37. Compher (Raymond, Rasmussen), 39. DeBrincat (P. Kane) – 33. Z. Bolduc (Saad, N. Walker)

Brankári: Lyon 22/23 - Binnington 10/14, Hofer 18/20

New Jersey - Montreal 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 26. Meier (Bahl, Toffoli), 38. Palát (Nemec), 54. Hischier (Toffoli, L. Hughes), 57. Bratt (Meier) – 24. Gallagher (J. Evans, Jos. Anderson), 34. Suzuki (Caufield, Kovacevic), 59. Suzuki (Matheson)

Brankári: Daws 23/26 - Allen 20/24

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 37 sekúnd, zaznamenal asistenciu, tri plusky a dve strely na bránku/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 21 minút a 42 sekúnd, zaknihoval plusku, strelu na bránku a blok/

NY Islanders - Tampa Bay 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 54. Lee (Barzal, Dobson), 58. Nelson (Dobson) – 5. Paul (Hagel, D. Raddysh), 6. Point (Kučerov, Hedman), 25. Point (Kučerov, Hedman), 60. Glendening

Brankári: Sorokin 19/22 - Vasilevskij 32/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 10 sekúnd, pripísal si plusku, strelecký pokus a blok/

Philadelphia - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 13. Voronkov (Marčenko, Provorov) – 17. Girgensons (Okposo, Clague), 44. Clifton (Bryson, Benson)

Brankári: Ersson 22/24 - Šesťorkin 40/41

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Súboj supertalentov vyhral Nemec. Asistoval a pridal tri plusky