Ružička zažil pohromu, Ferguson pri debute takmer vyrovnal rekord

Radosť hráčov Los Angeles Kings.
Radosť hráčov Los Angeles Kings. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|21. mar 2023 o 07:00 (aktualizované 21. mar 2023 o 10:35)

Aleksander Barkov sa stal novým lídrom bodovania Floridy Panthers.

NEW YORK. Hokejisti tímu Calgary Flames nezvládli zápas na ľade Los Angeles Kings. V súboji s divíznym rivalom prehrali jednoznačne 2:8.

V akcii bol aj slovenský forvard Adam Ružička. Odohral 9 minút a 31 sekúnd, zaznamenal mínusku, dva strelecké pokusy a blok. Bol centrom štvrtého útoku.

Kings rozhodli duel štyrmi gólmi v prvej tretine a bodovali už v desiatom stretnutí za sebou. Už iba jeden duel ich tak delí od vyrovnania klubového rekordu. Adrian Kempe aj Carl Grundström dosiahli po dva góly.

"Dnes nám to tam padalo. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, od začiatku sme to mali v rukách," uviedol útočník LA Quinton Byfield. Jacob Markström vydržal v bránke Calgary iba dve tretiny, potom ho nahradil Dan Vladař.

V NHL debutoval kanadský brankár Dylan Ferguson.

Brankár Ottawy Dylan Ferguson zasahuje proti Bryanovi Rustovi.
Brankár Ottawy Dylan Ferguson zasahuje proti Bryanovi Rustovi. (Autor: TASR/AP)

Ottawe pomohol k výhre 2:1 nad Pittsburghom 48 zákrokmi a bol len jeden zásah od vyrovnania rekordu NHL v počte pochytaných pukov pri premiére v súťaži.

"Ešte stále to iba vstrebávam," smial sa 24-ročný brankár, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu. O triumfe hostí rozhodol v presilovke Drake Batherson.

Aleksander Barkov zaznamenal asistenciu pri výhre Floridy 5:2 nad Detroitom. Gólová prihrávka ho posunula na vrchol historických štatistík klubu, so 614 bodmi prekonal doterajšieho lídra Jonathana Huberdeaua.

"Je to skvelý pocit a som si istý, že si to časom uvedomím ešte viac," povedal Barkov. Kapitánovi Panthers spoluhráči po zápase v šatni pripravili búrlivú oslavu.

"Ani som si najskôr neuvedomil, čo sa deje, pretože som nič nečakal. Keď všetci začali jasať, bol to moment, ktorý si budem pamätať do konca života."

NHL - základná časť, 21. marec:

Detroit - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 15. P. Suter (Perron, Walman), 48. Larkin (Raymond, Copp) – 8. M. Tkachuk (Bennett), 13. Verhaeghe (M. Tkachuk, Bennett), 32. Forsling (Reinhart, Barkov), 57. E. Staal (Duclair), 59. Verhaeghe (Luostarinen, M. Tkachuk)

Brankári: Husso 20/25 - Bobrovskij 20/22

Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 55. Rakell (Malkin, P. Joseph) – 17. Chabot (Giroux, Greig), 58. Batherson (B. Tkachuk, Sanderson)

Brankári: Jarry 19/21 - Ferguson 48/49

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 3. MacDermid (B. Hunt, Nieto), 27. Malgin (Ničuškin), 31. Rantanen (Compher, Byram), 54. L. O'Connor (Malgin, Girard), 54. Malgin (MacKinnon, Rantanen)

Brankári: Georgijev 27/27 - Stalock 27/32

Edmonton - San Jose 5:4 pp (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 8. Bjugstad (Foegele, Janmark), 21. Yamamoto (Nugent-Hopkins, McDavid), 32. Ekholm (Draisaitl, Bouchard), 57. Ekholm (McDavid, Draisaitl), 65. Nurse (Yamamoto, Nugent-Hopkins) – 6. Barabanov (Hertl, Vlasic), 29. Lorentz (Agozzino, Benning), 31. E. Karlsson (Zetterlund, Couture), 35. E. Karlsson (Barabanov, Kaut)

Brankári: Campbell 28/32 - Reimer 47/52

Los Angeles - Calgary 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)

Góly: 9. Grundström (Kupari, MacEwen), 12. Doughty (Byfield, Kopitar), 13. Vilardi (Iafallo), 16. Arvidsson (Kempe, Kopitar), 29. Kempe (Edler, Se. Walker), 33. Kempe (Byfield, Doughty), 53. M. Anderson (Danault, Arvidsson), 56. Grundström (Kupari) – 21. Toffoli (E. Lindholm, Backlund), 50. Hanifin (Coleman)

Brankári: Copley 16/18 - Markström 20/26, Vladař 11/13

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 31 sekúnd, zaznamenal mínusku, dva strelecké pokusy a blok/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Ružička zažil pohromu, Ferguson pri debute takmer vyrovnal rekord