Tomáš Tatar sa raduje z prvého gólu v drese Seattlu Kraken.
Tomáš Tatar sa raduje z prvého gólu v drese Seattlu Kraken. (Autor: X / Seattle Kraken)
Oh my Hockey|19. dec 2023 o 05:55

Juraj Slafkovský sa do bodovania nezapísal.

NEW YORK. Tomáš Tatar čakal na prvé body po prestupe len do druhého zápasu v drese Seattlu Kraken. V noci z pondelka na utorok pomohol tímu k zisku bodu za prehru 3:4 po predĺžení proti Dallasu.

Bodoval pri dvoch góloch tímu. V čase 20:32 strelil svoj prvý gól za Kraken a druhý v sezóne. Stal sa prvým Slovákom s gólom a bodom v dejinách organizácie.

To však od neho nebolo posledné slovo. Ako sa vyjadrili viacerí, v prvom útoku si okamžite našiel chémiu s Mattym Beniersom a Jordanom Eberlem a tá sa prejavila o 13 minút neskôr, keď Tatar s Eberlem asistovali pri góle mladíka Beniersa.

Slováka chválili za príkladnú bojovnosť. Puk vybojoval v súboji pri mantineli, poslal ho do protiútoku a po kombinácii spoluhráčov získal asistenciu.

Tatar odohral 16 minút a 16 sekúnd, zaznamenal plusový bod, štyri strelecké pokusy a menší trest za držanie. V rámci vyťažovania ide o jeho sezónne maximum.

Upevnil si pozíciu najproduktívnejšieho Slováka. Ako prvý sa dostal cez hranicu 10 bodov, po 29 dueloch ich má 11.

Zaujal aj Martin Pospíšil. Jeden z dvoch Slovákov v službách Calgary otvoril skóre stretnutia proti Floride v 9. minúte, keď v protiútoku skóroval vynikajúcim bekhendom.

Flames vyhrali 3:1. Strelili až dva góly v oslabení. V 44. minúte sa v početnej nevýhode presadil Backlund víťazným gólom a v čase 58:24 uzavrel na 3:1 Coleman.

Pospíšil strávil na ľade 12 minút a 4 sekundy so ziskom gólu, plusky, troch bodyčekov a štyroch striel na bránku.

Podstatne menej odohral vo štvrtej lajne jeho krajan Adam Ružička. Nastúpil na 7 minút a 20 sekúnd, vyhral štvrtinu vhadzovaní.

Juraj Slafkovský nedokázal bodovať pri výhre 3:2 po predĺžení nad Winnipegom. Chválu zožal skôr za obrannú hru.

Rozdal totiž tri bodyčeky a zablokoval dve strely. Keď ho v druhej dvadsaťminútovke trafil puk do členka, vynechal niekoľko striedaní. Napokon sa však do hry vrátil a odohral 20 minút a 6 sekúnd.

Detroit - Anaheim 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Góly: 23. Petry (Copp, P. Kane), 48. DeBrincat (P. Kane, Gostisbehere), 58. DeBrincat (Gostisbehere, Larkin) – 3. Gudas (Leason, Henrique), 9. Mintjukov (Carlsson, Terry), 19. Henrique (Fowler, R. Strome), 22. Terry (Vaakanainen, Killorn)

Brankári: Husso 6/8, Reimer 12/14 - Dostál 29/32

Pittsburgh - Minnesota 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 8. R. Smith (Puustinen, M. Pettersson), 21. Guentzel (E. Karlsson, Crosby), 24. Malkin (Puustinen, M. Pettersson), 47. Crosby (Guentzel, Malkin) – 36. Hartman (Faber, M. Johansson), 38. Middleton (Boldy, Kaprizov), 46. Lettieri (Merrill, Da. Hunt)

Brankári: Nedeljkovic 24/27 - Gustavsson 26/30

Winnipeg - Montreal 2:3pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 40. Vilardi (Morrissey, Ehlers), 53. Perfetti (Namestnikov, Dillon) – 25. Jos. Anderson (Matheson, J. Evans), 36. Dvorak (Jos. Anderson, Gallagher), 62. J. Barron (Caufield, Suzuki)

Brankári: Hellebuyck 23/26 - Allen 30/32

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 6 sekúnd, pripísal si tri bodyčeky, dva bloky a dve trestné minúty/

Dallas - Seattle 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Duchene (Seguin, Marchment), 11. J. Robertson (Pavelski, Hintz), 27. Duchene (Pavelski, Dadonov), 63. Harley (Duchene, Benn) – 21. Tatar (Beniers), 34. Beniers (Eberle, Tatar), 60. Tolvanen

Brankári: Wedgewood 35/38 - Daccord 24/28

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 16 minút a 16 sekúnd, zaznamenal gól, asistenciu, plusový bod, štyri strelecké pokusy a menší trest/

Calgary - Florida 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 9. Pospíšil (Kadri, Gilbert), 44. Backlund (Hanifin), 59. Coleman – 20. Reinhart (M. Tkachuk)

Brankári: Markström 34/35 - Stolarz 22/24

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 4 sekundy so ziskom gólu, plusky, troch bodyčekov a štyroch striel na bránku/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 7 minút a 20 sekúnd, vyhral 25 percent vhadzovaní/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Tatar zažiaril prvým gólom a asistenciou za Seattle, Pospíšil s krásnym gólom bekhendom