Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|12. dec 2023 o 06:45

Miloš Kelemen zaknihoval prvú asistenciu v kariére.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil svoj prvý gól v drese Colorada Avalanche. Čakal naň do 26. duelu.

Naposledy v NHL skóroval ešte 2. mája v play-off za New Jersey Devils. Odvtedy ťahal dlhé suchoty a do bodovania sa zapisoval len asistenciami.

V zápase proti Calgary strelil prvý gól Colorada. Podarilo sa mu to v 19. minúte. Na oslave so spoluhráčmi vidno, ako sa každému uľavilo.

Pri výhre 6:5 odohral 9 minút a 58 sekúnd, strelil gól z dvoch striel, pridal bodyček a blok.

Proti nemu nastúpili Martin Pospíšil i Adam Ružička. Tým sa ale bodovať nepodarilo.

Pospíšil strávil na ľade 5 minút a 43 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu na bránku, bodyček a blok. Jeho krajan Ružička odohral 6 minút a 44 sekúnd, zaknihoval mínusku a blok.

Prvú asistenciu v kariére NHL si pripísal Miloš Kelemen. Išlo zároveň o jeho prvý bod v prebiehajúcej sezóne.

Na začiatku druhej tretiny vybojoval puk pri mantineli, posunul ho Loganovi Cooleymu a ten našiel voľného Michaela Kesselringa, ktorý strelil svoj prvý gól v NHL.

Coyotes prehrali na ľade Buffala 2:5. Kelemen odohral 8 minút a 22 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, bodyček a blok.

Buffalo - Arizona 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 3. Okposo (Robinson, Clifton), 27. Robinson (Okposo, Clifton), 31. Krebs (Okposo, Robinson), 36. Peterka (J. Skinner, Dahlin), 59. Dahlin – 24. Kesselring (L. Cooley, Kelemen), 53. Carcone (Maccelli, Moser)

Brankári: Levi 21/23 - Vejmelka 33/37

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 8 minút a 22 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, bodyček a blok/

NY Islanders - Toronto 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 10. Nelson (Palmieri, Dobson), 19. Cizikas (Clutterbuck, Fasching), 22. Palmieri (Nelson, Dobson), 61. Horvat (Barzal, Dobson) – 6. Matthews (Marner, W. Nylander), 28. Tavares (Timmins, McCabe), 60. Rielly (Tavares, W. Nylander)

Brankári: Sorokin 37/40 - Samsonov 25/29

Dallas - Detroit 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 14. Heiskanen (J. Robertson, Benn), 20. Lindell (Steel, Hakanpää), 32. J. Robertson (Lindell, Hintz), 34. Duchene (Hanley, Seguin), 54. Pavelski (Hintz, Heiskanen), 60. Heiskanen (Steel) – 6. Sprong (Fabbri, Fischer), 34. Berggren (Gostisbehere, Määttä), 54. Veleno (DeBrincat, Gostisbehere)

Brankári: Oettinger 27/30 - Reimer 29/34

Colorado - Calgary 6:5 (1:1, 2:4, 3:0)

Góly: 19. Tatar (Colton, F. Olofsson), 22. Makar (Rantanen, MacKinnon), 35. Meyers (Cogliano, Malinski), 52. Colton (Manson, Byram), 54. Rantanen (Makar, Byram), 56. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen) – 14. Kadri (Coleman), 26. Mangiapane (Kadri, Gilbert), 34. Coleman (Backlund, Gilbert), 37. Zary (Weegar), 39. Šarangovič (Hanifin, R. Andersson)

Brankári: Georgijev 17/22, Prosvetov 11/11 - Vladař 31/37

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 9 minút a 58 sekúnd, strelil gól z dvoch striel, pridal bodyček a blok/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 5 minút a 43 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelu na bránku, bodyček a blok/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 6 minút a 44 sekúnd, zaknihoval mínusku a blok/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Konečne prelomil mlčanie. Tatar strelil prvý gól po 7 mesiacoch