Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|8. feb 2024 o 06:45

V NHL sa odohrali tri stretnutia.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay Lightning zavítali v noci zo stredy na štvrtok na ľad newyorských Rangers. Po takmer mesačnej maródke v ich drese vykorčuľoval aj slovenský zadák Erik Černák.

Prehre 1:3 nezabránil, no podarilo sa mu bodovať. Pri jedinom góle tímu, ktorý strelil Hagel, zaznamenal šiestu asistenciu v sezóne.

Černák strávil na ľade 22 minút a 40 sekúnd. Okrem asistencie si pripísal mínusku, päť bodyčekov a blok.

Víťažstvo Rangers režírovali dvojgólový Vesey a Brodzinski. Bolts okrem straty bodov utrpeli aj stratu dôležitého obrancu Sergačova, ktorého po hrozivo vyzerajúcom páde museli odviezť z ľadu.

+14

V zápase Toronta a Dallasu sa z výhry radovali Maple Leafs. Pri výhre 5:4 strelil gól aj Auston Matthews, so 41 presnými zásahmi aktuálny líder streleckej tabuľky.

Minnesota Wild si z ľadu Chicaga Blackhawks odnášajú plný bodový zisk vďaka víťazstvu 2:1. Pomohol k nemu aj Brock Faber, ktorý 26. asistenciou v ročníku vyrovnal rekord organizácie v počte asistencií obrancu-nováčika.

NHL - základná časť - 8. február:

NY Rangers - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 22. Vesey (Goodrow, T. Pitlick), 38. Brodzinski (Kreider, Wheeler), 59. Vesey (Goodrow, Trocheck) – 46. Hagel (Černák, Kučerov)

Brankári: Quick 18/19 - Vasilevskij 21/23

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 40 sekúnd, pripísal si asistenciu, mínusku, päť bodyčekov a blok/

Toronto - Dallas 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Góly: 7. W. Nylander (Rielly), 24. Tavares (W. Nylander), 33. Matthews (Tavares), 52. Marner (Matthews, Knies), 52. W. Nylander (Tavares) – 15. Benn (Pavelski, J. Robertson), 18. Dadonov (Dellandrea, R. Suter), 52. Dadonov (t.s.), 59. W. Johnston (Heiskanen, Marchment)

Brankári: Samsonov 27/31 - Wedgewood 26/31

Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 34. N. Foligno (Kurashev, T. Raddysh) – 13. Lucchini (Lettieri, Duhaime), 51. M. Foligno (Lettieri, Faber)

Brankári: Mrázek 23/25 - Gustavsson 20/21