Slafkovského vylúčili, Montreal dostal gól. Odviedol však vynikajúcu prácu

Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
Oh my Hockey|23. nov 2023 o 06:50

Nastúpilo päť Slovákov, ani jeden nebodoval.

NEW YORK. Montreal Canadiens si pripísali dôležité dva body do tabuľky. V noci zo stredy na štvrtok porazili Anaheim Ducks 4:3.

Juraj Slafkovský na víťazstve nemal bodový podiel, no opäť o ňom experti i fanúšikovia písali len v dobrom. "Slafkovský vyzerá omnoho sebaistejšie a čím ďalej, tým viac zlepšuje svoje zručnosti," pochválil ho skaut Sebastian High.

Devätnásťročný útočník strávil na ľade 14 minút a 31 sekúnd, pripísal si plusku, strelu, tri bodyčeky a dve trestné minúty. Bol vylúčený v čase 20:48 min. Ducks už po 5 sekundách v početnej prevahe skórovali.

Slafkovský si vyslúžil pochvalu za prácu pred prvým gólom Habs. Pri končiacej presilovke nedovolil obrancovi "káčerov" vyhodiť puk, ktorý sa následne odrazil za bránku a postupnou kombináciou sa dostal až do siete.

Rozhodujúci gól strelil v 57. minúte Alex Newhook.

"Prišli sme sem s myšlienkou, že je to dobrá šanca dostať sa späť na správnu cestu. Nebolo to perfektné, ale našli sme cestu k víťazstvu a to si musíme preniesť aj do ďalších zápasov," povedal Newhook pre nhl.com.

Pospíšila pomstil Zadorov

Hokejisti Calgary boli menej úspešní, na ľade Nashvillu prehrali 2:4.

V zostave "plameňov" figurovali aj dvaja Slováci. Martin Pospíšil sa predstavil po boku Nazema Kadriho a Dillona Dubého, Adam Ružička bol centrom štvrtého útoku.

Ani jeden z nich nebodoval. Pospíšil strávil na ľade 15 minút a 18 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, tri strely na bránku a bodyček.

Bol obeťou zákerného zákroku od Jeremyho Lauzona. Slováka si následne zastal ruský obranca Nikita Zadorov.

Adam Ružička bol druhým najmenej vyťažovaným hráčom tímu. Odohral 6 minút a 34 sekúnd s jednou strelou, bodové suchoty natiahol už na 10 zápasov.

Štvrté víťazstvo v rade dosiahol Winnipeg, po 99 sekundách predĺženia ho zariadil Adam Lowry. Jeho spoluhráč Josh Morrissey si pripísal gól i asistenciu.

Slovenský obranca Černák bol na ľade 22:04 minúty a rozdal dva hity.

Tomáš Tatar nastúpil v druhom útoku Colorada pri výhre nad Vancouverom 5:2. Odohral 10 minút a 40 sekúnd s pluskou a strelou na bránku. Išlo o jeho 800. zápas v NHL.

Kanadský obranca Cale Makar (1+1) natiahol svoju bodovú sériu už na osem zápasov, v ktorých nazbieral 18 bodov (2+16).

"Opäť to bol od neho veľmi dobrý zápas. Je to pre nás veľmi dôležité, podáva vyrovnané výkony a to potrebujeme," pochválil ho tréner Jared Bednar.

Šesťdesiata nula

New York Rangers zdolali Pittsburgh Penguins futbalovým výsledkom 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral Alexis Lafrenière, ktorému asistoval Mika Zibanejad.

Čisté konto si s 32 zákrokmi pripísal Jonathan Quick. Veterán vychytal už 60. nulu v kariére ako vôbec prvý americký brankár v dejinách NHL.

"Podáva vynikajúce výkony. A dnes to bol možno ten najlepší. Fakt je vo forme. Ako hra postupovala, niekoľkí hráči Pittsburghu boli naozaj nebezpeční, no Quick predviedol dôležité zákroky," pochválil ho kouč Rangers Peter Laviolette.

"V každom zápase sa snažíme vyhrať a pozbierať body. Sezóna je dlhá. Ale zatiaľ odvádzame dobrú prácu," pochválil Quick celé mužstvo.

Brankár New Yorku Rangers Jonathan Quick sa teší s Vincentom Trocheckom.
Brankár New Yorku Rangers Jonathan Quick sa teší s Vincentom Trocheckom. (Autor: TASR/AP)

Columbus prerušil šnúru

Hokejisti Bostonu Bruins sú prví, ktorí dosiahli 30-bodovú hranicu.

Stalo sa to už v 12. sezóne v histórii. Prekonali tak Toronto a na druhom mieste sú aktuálne len za zdanlivo nedostihnuteľným Montrealom, ktorému sa tento počin podaril 24-krát.

"Medvedi" zdolali Floridu. O výhru 3:1 sa gólmi postarali Coyle, Beecher a DeBrusk. Brankár Ullmark zaznamenal 27 zákrokov.

Columbus Blue Jackets prerušili šnúru deviatich prehier po sebe. Na domácom ľade vyhrali nad Chicagom výsledkom 7:3.

Štyri asistencie zaznamenal zadák Zach Werenski. Ustanovil nový rekord organizácie v počte asistencií obrancu v jednom stretnutí.

"Hrali sme správne. Strážili sme si modrú čiaru a tvrdo sme pracovali. To sme dokázali aj v uplynulých zápasoch, no nedarilo sa nám v ofenzíve, teraz to išlo," povedal Pascal Vincent, tréner Columbusu.

Do zostavy "modrokabátnikov" sa vrátil Patrik Laine, ktorý bol v poslednom dueli zdravým náhradníkom. Štatistiky si rozšíril gólom v 39. minúte.

NHL - základná časť - 23. november:

Carolina - Edmonton 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 10. Fast (Martinook, Chatfield), 10. Drury (Bunting, Orlov), 12. Teräväinen (S. Aho II, Jarvis), 15. Jarvis (Teräväinen, Chatfield), 23. Nečas (Svečnikov, Skjei), 59. Burns (J. Staal, Slavin) – 18. Hyman (Draisaitl, Bouchard), 38. Ekholm (R. McLeod, Foegele), 44. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins)

Brankári: Raanta 7/8, Kočetkov 13/15 - Skimmer 8/12, Pickard 13/14

Columbus - Chicago 7:3 (3:1, 4:0, 0:2)

Góly: 3. Jenner (Werenski, A. Boqvist), 7. Gudbranson (Marčenko), 14. Jenner (J. Gaudreau, Werenski), 28. Sillinger (Werenski, Činachov), 33. Voronkov (Werenski, Sillinger), 37. Marčenko (A. Boqvist, Provorov), 39. Laine (Fantilli) – 16. Bedard (Kurashev, I. Phillips), 47. Dickinson, 59. Re. Johnson (Entwistle)

Brankári: Merzlikins 33/36 - Mrázek 13/18, Söderblom 6/8

Detroit - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 17. Raymond (Fabbri, Compher), 18. Larkin (DeBrincat), 19. Fabbri (Sprong, Veleno), 30. Seider (Sprong, Fabbri)

Brankári: Lyon 16/16 - Vaněček 24/28

Florida - Boston 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 31. Lundell (Cousins, Mikkola) – 19. Coyle (Heinen, H. Lindholm), 32. Beecher (Lauko, P. Brown), 35. DeBrusk (Poitras)

Brankári: Bobrovskij 22/25 - Ullmark 27/28

Pittsburgh - NY Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Lafrenière (Zibanejad)

Brankári: Jarry 35/36 - Quick 32/32

Tampa Bay - Winnipeg 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Stamkos (Kučerov, Hedman), 27. Point (Hagel) – 6. Morrissey (DeMelo, Ehlers), 14. Scheifele (Morrissey, Connor), 62. Lowry (Pionk, Namestnikov)

Brankári: Johansson 29/32 - Hellebuyck 31/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 4 sekundy, zaznamenal dva bodyčeky a blok/

Washington - Buffalo 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Alexejev (Dowd, T. van Riemsdyk), 28. Oshie (McMichael), 59. Wilson (D. Strome, Carlson), 65. D. Strome (Carlson) – 11. Peterka (Jost, V. Olofsson), 17. Benson (V. Olofsson), 37. Cozens (Dahlin, Mittelstadt)

Brankári: Kuemper 24/27 - Levi 26/30

NY Islanders - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Lee (Wahlstrom), 34. Nelson (Pelech, Engvall), 43. Nelson (Engvall, Pelech) – 35. York (Tippett, Poehling), 56. Farabee

Brankári: Sorokin 34/36 - Hart 22/25

Arizona - St. Louis 5:6 (2:2, 3:3, 0:1)

Góly: 11. Bjugstad (Maccelli), 19. Zucker (Carcone), 21. Crouse (Maccelli, Bjugstad), 28. Carcone (Kerfoot, Boyd), 28. Schmaltz (Moser, Keller) – 9. B. Schenn (Neighbours), 13. Parayko (Saad), 24. Leddy (Kapanen), 25. Toropčenko (Faulk), 31. Thomas (Kyrou, Perunovich), 45. Hayes (Saad)

Brankári: Vejmelka 7/11, Ingram 18/20 - Binnington 8/13, Hofer 12/12

Nashville - Calgary 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 3. Sissons (Josi, Co. Smith), 12. O'Reilly (McDonagh, Nyquist), 52. A. Carrier, 58. Pärssinen (Tomasino, McDonagh) – 5. Hanifin (Mangiapane, C. Tanev), 60. Šarangovič

Brankári: Saros 24/26 - Markström 42/46

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 18 sekúnd, pripísal si mínusku, dve trestné minúty, tri strely na bránku a bodyček/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 6 minút a 34 sekúnd s jedným streleckým pokusom/

Dallas - Vegas 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0)

Góly: 40. Hintz (Pavelski, J. Robertson) – 11. Amadio (N. Roy, Stephenson), 62. Eichel

Brankári: Oettinger 25/27 - Hill 31/32

Anaheim - Montreal 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 21. McTavish (Carlsson, Mintjukov), 26. McTavish (Vatrano, Luneau), 52. Vatrano (McTavish, Fowler) – 6. Newhook (Pearson, Gallagher), 7. Guhle (Ylönen, Evans), 22. Matheson (Suzuki, J. Barron), 57. Newhook (Evans)

Brankári: Gibson 25/29 - Montembeault 30/33

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 31 sekúnd, pripísal si plusku, strelu, tri bodyčeky a dve trestné minúty/

Colorado - Vancouver 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 18. Ničuškin (Rantanen, Drouin), 19. Drouin (Makar, Byram), 42. Tufte (Wood, Colton), 53. Makar, 57. Rantanen (MacKinnon) – 17. Höglander (Beauvillier, Lafferty), 30. J. Miller (Q. Hughes, Hronek)

Brankári: Georgijev 27/29 - Demko 20/24

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 40 sekúnd s pluskou a strelou na bránku/

Seattle - San Jose 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)

Góly: 2. B. Tanev (Wennberg), 11. Bjorkstrand (Gourde), 12. Larsson (McCann, Eberle), 19. Gourde, 24. McCann, 43. Tolvanen (Bjorkstrand), 56. Tolvanen – 56. Hoffman (Ochoťuk)

Brankári: Daccord 13/14 - Kähkönen 13/17, Blackwood 10/13

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Slafkovského vylúčili, Montreal dostal gól. Odviedol však vynikajúcu prácu