Shane Wright v súboji v príprave na sezónu NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. okt 2022 o 06:36

V noci zo stredy na štvrtok sa v NHL hrali tri zápasy.

BRATISLAVA. V stredajších dueloch v severoamerickej Národnej hokejovej lige nemalo Slovensko nijaké zastúpenie.

Prvý zápas proti sebe odohrali Florida a Philadelphia. Panthers vyhrali 4:3 a uštedrili "letcom" prvú porážku v sezóne.

Dva góly za domácich strelil Carter Verhaeghe. Po dva body za asistencie si pripísali Barkov a Tkachuk, ktorý bodoval v prvých štyroch stretnutiach v drese Cats.

V klubovej histórii mali takúto šnúru po príchode do klubu len Ray Whitney, Pavel Bure, Carter Verhaeghe a Kris Versteeg.

Z tímu hostí zaznamenal dve asistencie Hayes. Konecny strelil gól a pridal asistenciu.

Úradujúci šampióni z Colorada hostilli Winnipeg Jets. Prehrali 3:4 po predĺžení, nepomohli im ani tri body produktívneho Fína Rantanena.

Za Winnipeg skórovali v siedmej minúte Gagner, o sedem minút neskôr Pionk a v 30. minúte Perfetti. Svojím prvým gólom v predĺžení v kariére rozhodol o osude stretnutia dvojgólový Pionk.

Ústrednou postavou pri výhre St. Louis 4:3 po predĺžení nad Seattlom bol útočník Vladimir Tarasenko. Zaznamenal tri asistencie vrátane prihrávky na víťazný gól Faulka v predĺžení.

Pri druhom góle Seattlu bodoval Shane Wright, ktorému dodatočne uznali sekundárnu asistenciu. Prihrával pri góle Ryana Donata v 31. minúte.

NHL - základná časť - 20. október:

Florida - Philadelphia 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 7. Verhaeghe (Barkov, Gudas), 9. Verhaeghe (Forsling, Barkov), 44. Balcers (Bennett, M. Tkachuk), 50. Mahura (Bennett, M. Tkachuk) – 17. Seeler (Hayes, MacEwen), 36. J. van Riemsdyk (Konecny, Provorov), 60. Konecny (Hayes, DeAngelo)

Brankári: Bobrovskij 31/34 - Sandström 31/35

Colorado - Winnipeg 3:4 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 23. Rantanen (MacKinnon, D. Toews), 37. Rantanen (Byram, Ničuškin), 39. Ničuškin (Rantanen, Makar) – 7. Gagner (Lowry, Perfetti), 14. Pionk (Appleton, Morrissey), 30. Perfetti (Wheeler, Dubois), 61. Pionk (Appleton)

Brankári: Georgijev 24/28 - Hellebuyck 30/33

Seattle - St. Louis 3:4 pp (1:3, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Borgen (Wennberg, Bjorkstrand), 31. Donato (B. Tanev, Wright), 39. Larsson (Wennberg, Bjorkstrand) – 8. Kyrou (Parayko, Leddy), 12. B. Schenn (Tarasenko, Thomas), 13. Faulk (B. Schenn, Tarasenko), 63. Faulk (Tarasenko, Thomas)

Brankári: Jones 25/29 - Binnington 32/33