Fehérváry si vytvoril osobný rekord, Minnesota bodovala v 14 zápasoch v rade

Martin Fehérváry sa raduje s Nicom Dowdom.
Martin Fehérváry sa raduje s Nicom Dowdom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. mar 2023 o 07:04 (aktualizované 13. mar 2023 o 08:45)

V NHL sa odohrali štyri stretnutia.

NEW YORK. V zápase Washingtonu a Buffala hral slovenský obranca Martin Fehérváry dôležitú úlohu. Svedčí o tom jeho čas na ľade.

Kouč ho na ľadovú plochu poslal dokopy na 25 minút a 22 sekúnd. Je to po prvýkrát v jeho kariére, čo odohral viac ako 25 minút, svoj predchádzajúci osobný rekord navýšil o 38 sekúnd.

Pri výhre 5:4 po samostatných nájazdoch zaznamenal päť bodyčekov, strelu a blok.

Capitals nastúpili na zápas s nálepkami s nápisom "Papa Ovi" na prilbách. Vzdali tak česť nedávno zosnulému otcovi Alexandra Ovečkina.

Nový rekord Minnesoty

Hokejisti Minnesoty Wild zdolali St. Louis presvedčivo 8:5. "Bluesmanom" nestačil ani hetrik Pavla Bučneviča. "Divosi" hrajú vo vynikajúcej forme, bodovali už v štrnástich dueloch po sebe a utvorili klubový rekord.

Colorado si pripísalo dôležité víťazstvo na ľade Toronta. Maple Leafs zdolali 2:1 po samostatných nájazdoch, v lotérii rozhodol MacKinnon.

New York Islanders vyhrali v Anaheime 6:3. Dva góly "ostrovanov" strelil Brock Nelson, v drese Ducks sa dva razy presadil Kevin Shattenkirk.

NHL - základná časť - 15. marec:

Toronto - Colorado 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Rielly (Marner, Järnkrok) – 15. Rantanen (Makar, MacKinnon), rozh. náj. MacKinnon

Brankári: Samsonov 28/29 - Georgijev 17/18

Washington - Buffalo 5:4 sn (1:3, 0:0, 3:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Oshie (D. Strome, Ovečkin), 42. Kuzněcov (Alexejev, Oshie), 51. Ovečkin (T. van Riemsdyk, D. Strome), 59. Wilson (Bäckström), rozh. náj. Kuzněcov – 5. Ljubuškin (Krebs, Stillman), 9. Peterka (Quinn), 19. Jost, 46. Girgensons (Krebs, Power)

Brankári: Lindgren 23/27 - Luukkonen 35/39

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 25 minút a 22 sekúnd, zaznamenal päť bodyčekov, strelu a blok/

St. Louis - Minnesota 5:8 (3:1, 1:5, 1:2)

Góly: 5. Bučnevič (Krug, Tucker), 15. Vrána (Krug, Binnington), 18. Vrána (Kyrou, B. Schenn), 32. Bučnevič (Thomas, Krug), 55. Bučnevič (Faulk, Thomas) – 13. J. Eriksson Ek (Boldy, Hartman), 25. Klingberg (M. Johansson, J. Eriksson Ek), 27. Sundqvist (Steel, F. Gaudreau), 27. Shaw (Reaves, J. Eriksson Ek), 33. Hartman (Zuccarello), 34. Goligoski (Boldy, Steel), 43. Reaves (Goligoski, Dewar), 49. Hartman

Brankári: Binnington 19/24, Greiss 8/11 - Fleury 31/36

Anaheim - NY Islanders 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Góly: 1. Max Jones (Fowler, Terry), 18. Shattenkirk (Zegras, R. Strome), 56. Shattenkirk (Vatrano, Comtois) – 13. Palmieri (Engvall, Pelech), 30. Fasching (Parise, S. Aho I), 40. Nelson (Pelech, Palmieri), 43. Engvall (Palmieri), 50. Nelson (Palmieri, Dobson), 53. Parise (Pageau)

Brankári: Gibson 27/33 - Sorokin 20/23

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry si vytvoril osobný rekord, Minnesota bodovala v 14 zápasoch v rade