Nádherná asistencia Slafkovského. Bodoval už v prvom zápase sezóny

Juraj Slafkovský sa teší po strelenom góle v drese Montrealu Canadiens.
Juraj Slafkovský sa teší po strelenom góle v drese Montrealu Canadiens. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
Oh my Hockey|12. okt 2023 o 04:35 (aktualizované 12. okt 2023 o 07:44)

Connor Bedard strelil svoj prvý gól v NHL.

NEW YORK. Do sezóny vstúpil správnou nohou. Juraj Slafkovský tento rok nečakal na prvý kanadský bod dlho.

Zaznamenal ho už v prvom zápase. Jeho Montreal nastúpil na ľade Toronta a v gólovej prestrelke prehral 5:6 po nájazdoch.

Slovenský mladík asistoval v 22. minúte na gól Newhooka. Spoluhráča našiel v protiútoku voľného na druhej strane bránky a ten už nemal veľa práce, stačilo zasunúť puk do súperovej siete. Ešte pred akciou sa vyznamenal pri vybojovaní puku v obrannom pásme.

Canadiens týmto gólom zvýšili na 2:0. Potom dali aj tretí, ale arbitri im ho neuznali pre ofsajd a do konca druhej tretiny prišli o vedenie a museli sa doťahovať. V treťom dejstve viedli už 5:3, ale trojgólový Auston Matthews gólmi v 56. a 59. minúte vyrovnal. Rozhodujúci nájazd premenil Mitch Marner.

Slafkovský hral na krídle druhej formácie. Na ľade strávil 15 minút a 25 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusový bod, strelu na bránku a tri bodyčeky.

Prvý bod v prvom zápase sezóny zaknihoval aj Adam Ružička. Pri otváracom presilovkovom góle stretnutia medzi Calgary a Winnipegom asistoval Mangiapanemu.

Ružička nastúpil ako center štvrtej formácie, odohral 10 minút a 45 sekúnd a vyhral 56 percent vhadzovaní.

Napokon sa podarilo bodovať aj poslednému Slovákovi v zápasovom dianí. Tomáš Tatar si pripísal asistenciu pri góle Milesa Wooda, ktorý uzavrel stav duelu Colorado - Los Angeles na 5:2.

Tatar odohral na krídle tretieho útoku 9 minút a 55 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, bodyček a dva bloky.

Napodobnil prastrýka

Jednotka posledného draftu Connor Bedard bodoval aj v druhom vystúpení v drese Chicaga Blackhawks.

Premiérovo sa mu podarilo skórovať. Bol jediným strelcom "čiernych jastrabov" pri prehre 1:3 proti Bostonu.

V 6. minúte otvoril skóre stretnutia. Využil, že bol brankár súpera dezorientovaný a poslal puk do bránky otočkou okolo nej.

Zaujímavosťou je, že v NHL kedysi hrával jeho prastrýko. V celej kariére strelil jediný gól a taktiež proti Bostonu. Dokázal to 18. februára 1951.

McDavid: Veľká lekcia

V zápase Vancouver - Edmonton zažiarili domáci útočníci Brock Boeser a J. T. Miller. Boeser prispel k vysokému víťazstvu Canucks 8:1 štyrmi gólmi, Miller nazbieral päť kanadských bodov za gól a štyri asistencie.

Najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Connor McDavid prihral Leonovi Draisaitlovi na jediný gól hostí.

"Je to pre nás veľká lekcia. Škoda, že sa to udialo v prvom zápase sezóny. V ňom sme chceli dosiahnuť iný výsledok," povedal McDavid.

Oba tímy napokon siahli k výmene brankárov. Zatiaľ čo v prípade Oilers išlo o reakciu na nepriaznivý vývoj, za striedaním vancouverského Tkachera Demka bola jeho dehydratácia.

"Nechcel ísť na striedačku, ale keď začal zvracať, tak som mu povedal ´musíš´," poznamenal tréner Vancouveru Rick Tocchet.

NHL - základná časť - 12. október:

Carolina - Ottawa 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 23. Bunting (S. Aho II, DeAngelo), 38. Teräväinen (Nečas, Skjei), 41. J. Staal (Martinook), 48. Skjei (Fast, J. Staal), 52. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis) – 4. M. Joseph (Zub, Kelly), 46. Kelly (M. Joseph), 46. Stützle

Brankári: Andersen 27/30 - Korpisalo 38/43

Toronto - Montreal 6:5 sn (0:1, 3:1, 2:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Gregor (Klingberg), 35. Matthews (Marner, Tavares), 40. Nylander (Klingberg, Tavares), 56. Matthews (Tavares, Rielly), 59. Matthews (Nylander), rozh. náj. Marner – 4. Evans, 22. Newhook (Slafkovský, Dach), 45. Caufield (Matheson, Suzuki), 46. Newhook (Xhekaj, Dach), 52. Ylönen (Harvey-Pinard)

Brankári: Samsonov 19/24 - Allen 37/42

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 15 minút a 25 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusový bod, strelu na bránku a tri bodyčeky/

Boston - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Frederic (Carlo, Poitras), 34. Pastrňák (Lucic), 60. Pastrňák (Marchand, McAvoy) – 6. Bedard (Hall, Donato)

Brankári: Ullmark 20/21 - Söderblom 32/34

Calgary - Winnipeg 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 13. Mangiapane (Ružička, Hanifin), 18. Weegar (Zadorov, Duehr), 34. Andersson (E. Lindholm), 59. Lindholm (Mangiapane, Huberdeau), 60. Mangiapane (Huberdeau) – 15. Connor (Samberg, Pionk), 32. Iafallo (DeMelo, Lowry), 55. Scheifele (Morrissey)

Brankári: Markström 35/38 - Hellebuyck 17/21

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 45 sekúnd, pripísal si asistenciu a vyhral 56 percent vhadzovaní/

Los Angeles - Colorado 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 27. Grundström (Danault), 40. Byfield – 8. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 23. Makar (MacKinnon, Rantanen), 24. Rantanen (Toews, MacKinnon), 45. Rantanen (J. Johnson, Makar), 57. Wood (Colton, Tatar)

Brankári: Talbot 31/35 - Georgijev 35/37

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 9 minút a 55 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, bodyček a dva bloky/

Vancouver - Edmonton 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 9. Garland (E. Pettersson, Juulsen), 12. Boeser (J. Miller, Di Giuseppe), 25. Boeser (J. Miller, Hronek), 28. Boeser (E. Pettersson, Kuzmenko), 32. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 46. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 47. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 55. Joshua (Lafferty, Höglander) – 29. Draisaitl (McDavid, Bouchard)

Brankári: Demko 21/22, DeSmith 5/5 - Campbell 12/16, Skinner 13/17

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Nádherná asistencia Slafkovského. Bodoval už v prvom zápase sezóny