Zľava Martin Pospíšil, Connor Zary, Nazem Kadri a Nick DeSimone oslavujú gól.
Zľava Martin Pospíšil, Connor Zary, Nazem Kadri a Nick DeSimone oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|13. dec 2023 o 06:40

Kelemen, Černák ani Ružička nebodovali.

NEW YORK. Hokejisti Calgary Flames vybojovali cenný bod z ľadu Vegas Golden Knights. Prehrali 4:5 po predĺžení.

Dlhé deväťzápasové suchoty sa podarilo ukončiť Martinovi Pospíšilovi. Bodoval po prvý raz od 19. novembra.

Tréneri ho v poslednom období zvykli stavať do štvrtej lajny. Proti Vegas však nastúpil v obnovenej spolupráci s Nazemom Kadrim a Connorom Zarym a tá priniesla ovocie v 23. minúte, keď sa presadil Kadri.

Slovák odohral 11 minút a 57 sekúnd so ziskom asistencie, plusky, dvoch trestných minút, dvoch bodyčekov a dvoch blokov.

Adam Ružička strávil na ľade 8 minút a 6 sekúnd, pripísal si tri strelecké pokusy.

Miloš Kelemen odohral v drese Arizony na ľade Pittsburghu len 5 minút a 53 sekúnd. Prehre 2:4 nezabránil. Zaznamenal strelecký pokus a dva bodyčeky.

Černákova Tampa Bay nastúpila na ľade Vancouveru. Slovák za 18 minút a 39 sekúnd zaknihoval mínusku a rozdal tri bodyčeky. "Blesky" prehrali 1:4.

Černák sa nechal vylúčiť v 5. minúte za priaznivého stavu 1:0 za držanie. Jeho nedisciplinovanosť potrestal Kuzmenko vyrovnávajúcim presným zásahom.

Súboj Connorov pre skúsenejšieho

Program NHL v noci z utorka na stredu ponúkol prvý súboj Connora McDavida a Connora Bedarda.

Tešil sa prvý menovaný. Jeho Edmonton Oilers podľa očakávaní vyhrali 4:1 a natiahli sériu víťazstiev už na osem.

Kapitán k tomu prispel dvomi asistenciami. Bodoval v 10. minúte pri góle Nugenta-Hopkinsa a v čase 40:43 asistoval Zachovi Hymanovi, keď uzavrel skóre stretnutia.

Strelecky sa však presadil len Bedard. Už vo štvrtej minúte otvoril skóre nádhernou presnou strelou. Išlo o jeho prvý gól po piatich stretnutiach, v 28 zápasoch ich strelil 12.

Prví dvadsaťgóloví strelci

Brock Boeser a Auston Matthews v ten istý deň ako prví hráči sezóny prekročili métu 20 strelených gólov.

Matthews dvakrát skóroval pri výhre Toronta 7:3 na ľade New Yorku Rangers. Vo 4. minúte otvoril skóre a v 58. strelil šiesty gól "javorových listov". Pridal dve asistencie.

Boeser zas strelil proti Tampe Bay čistý hetrik. V 30. minúte strelil víťazný gól, v čase 36:52 navýšil vedenie a v 59. minúte zavŕšil výhru Vancouveru 4:1, keď trafil prázdnu bránku.

Sezóna 2023/24 je len druhou v dejinách, keď sa ako prví dostali na tento míľnik dvaja Američania. Matthews a Boeser napodobnili Tonyho Amontea a Johna LeClaira z ročníka 1998/99.

NHL - základná časť - 13. december:

NY Rangers - Toronto 3:7 (1:4, 2:0, 0:3)

Góly: 6. Wheeler, 37. Zibanejad (Panarin, Fox), 39. Wheeler (Zibanejad, Trouba) – 4. Matthews (W. Nylander, Gregor), 6. Timmins (Järnkrok, Domi), 16. Järnkrok (Tavares), 16. Marner (Matthews, Lagesson), 42. Marner (Rielly, Matthews), 58. Matthews (W. Nylander, McCabe), 59. Kämpf (Brodie)

Brankári: Šesťorkin 23/29 - Jones 28/31

Ottawa - Carolina 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 8. Norris (Brännström, Giroux) – 19. Nečas (Skjei, Drury), 33. S. Aho II (DeAngelo, Teräväinen), 34. Jarvis (S. Aho II, Orlov), 38. S. Aho II (Pesce, Skjei)

Brankári: Korpisalo 24/28 - Kočetkov 31/32

Pittsburgh - Arizona 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Guentzel (Crosby, Puustinen), 17. Carter (D. O'Connor), 45. Carter (Letang, R. Smith), 59. Guentzel (Malkin, M. Pettersson) – 11. Crouse (Zucker, Välimäki), 16. Maccelli (Crouse, Bjugstad)

Brankári: Jarry 19/21 - Ingram 40/43

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 5 minút a 53 sekúnd, pripísal si strelu na bránku a dva bodyčeky/

St. Louis - Detroit 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)

Góly: 6. Saad (Bučnevič, Kapanen), 22. Hayes (Leddy, Parayko), 23. Hayes, 37. Scandella – 14. Walman, 16. Berggren (Petry, Sprong), 30. Seider (Rasmussen), 41. Raymond (Veleno, P. Kane), 47. Fabbri (Raymond, Copp), 59. Rasmussen (Veleno)

Brankári: Binnington 26/31 - Hussp 33/37

Nashville - Philadelphia 3:2pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 10. Nyquist (A. Carrier, F. Forsberg), 24. McCarron (L. Schenn, Co. Smith), 61. F. Forsberg (Josi, O'Reilly) – 40. Couturier (Farabee, Atkinson), 47. Sanheim (Konecny, Couturier)

Brankári: Saros 37/39 - Ersson 19/22

Edmonton - Chicago 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 19. Gagner (Ryan), 34. Draisaitl (Ceci, Gagner), 41. Hyman (McDavid, Bouchard) – 4. Bedard (A. Vlasic, Crevier)

Brankári: Skinner 21/22 - Mrázek 25/29

Seattle - Florida 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 24. Yamamoto (Borgen, Bellemare), 46. Bellemare (R. Evans, Yamamoto), 50. Wennberg (Borgen, Kartye), 57. Tolvanen (Dunn)

Brankári: Daccord 24/24 - Bobrovskij 19/23

Vancouver - Tampa Bay 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Kuzmenko (Q. Hughes, J. Miller), 30. Boeser (J. Miller, Höglander), 37. Boeser (Q. Hughes, Hronek), 59. Boeser (Q. Hughes) – 2. Point (Sergačov, Hagel)

Brankári: Demko 28/29 - Vasilevskij 18/21

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 39 sekúnd, zaknihoval mínusku, menší trest a tri bodyčeky/

Vegas - Calgary 5:4pp (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 14. Stephenson (Marchessault, Stone), 26. Barbašev (Stone), 46. Stone (W. Karlsson, Marchessault), 57. W. Karlsson (Stephenson, Marchessault), 62. Stone (Eichel, Pietrangelo) – 7. Weegar (Backlund, Coleman), 23. Kadri (Zary, Pospíšil), 38. Šarangovič (E. Lindholm), 59. Šarangovič (Hanifin, Kadri)

Brankári: Thompson 27/31 - Wolf 34/39

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11 minút a 57 sekúnd so ziskom asistencie, plusky, dvoch trestných minút, dvoch bodyčekov a dvoch blokov/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 6 sekúnd, pripísal si tri strelecké pokusy/

San Jose - Winnipeg 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bailey (Hoffman, Rutta), 56. Eklund (Granlund, Duclair) – 17. Dillon

Brankári: Blackwood 36/37 - Brossoit 30/32