Stále na to má. Malkin sa vrátil po dlhej maródke a strelil dva góly

Jevgenij Malkin oslavuje gól so spoluhráčmi.
Jevgenij Malkin oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey, TASR|12. jan 2022 o 06:40 (aktualizované 12. jan 2022 o 08:50)

Hralo sa dokopy sedem zápasov.

NEW YORK. Jediným Slovákom hrajúcim v nočných zápasoch NHL bol Erik Černák. Obranca Tampy Bay bol na ľade pri výhre na ľade Buffala. Tampa Bay deklasovala Sabres pomerom 6:1.

Košický rodák odohral 20 minút a 32 sekúnd, do štatistík sa zapísal dvomi "hitmi" a dvomi zablokovanými strelami.

Gólovo sa presadil jeho spoluhráč Ondřej Palát. Z Čechov bodoval aj Radko Gudas, pripísal si asistenciu pri výhre Floridy nad Vancouverom 5:2 a obranca Detroitu Filip Hronek, ktorý dvakrát asistoval.

Návrat Malkina

Pittsburgh Penguins žili veľkou udalosťou. Do ich zostavy sa vrátil Jevgenij Malkin, dlhodobo zranená hviezda.

Ruský forvard hral posledný súťažný zápas 26. mája 2021. Potom absolvoval operáciu kolena, ktoré je teraz podľa jeho slov "dvojnásobne silnejšie".

Malkin sa vrátil vo veľkom štýle. Najprv delovkou v 24. minúte zaznamenal debutový gól v aktuálnom ročníku a o jedenásť minút neskôr zveľadil svoj gólový účet ďalším presným zásahom.

Tridsaťpäťročný rodák z Magnitogorsku potom prihral aj na posledný gól zápasu. Jeff Carter sa trafil do prázdnej brány a spečatil výhru Penguins 4:1.

Ruský útočník zaznamenal 74. víťazný gól v kariére, čím v historických tabuľkách Penguins vyrovnal zápis legendárneho Maria Lemieuxa. Na lídra Jaromíra Jágra (78) stráca štyri víťazné zásahy.

Malkin sa zároveň stal štvrtým hráčom v histórii Penguins, ktorý za klub nastúpil v šestnástich sezónach, čím sa pridal k Mariovi Lemieuxovi či stále aktívnym hráčom - Sidneymu Crosbymu a Krisovi Letangovi.

Kučerov je vo forme

Kto by sa obával, že bude Nikita Kučerov po dlhšej maródke istý čas hľadať formu, tomu ruský útočník dokázal, že nič také sa neudeje.

Hviezdny forvard prispel k vysokej výhre Tampy Bay nad Buffalom hetrikom, štvrtým v kariére. Hráči Lightning vyhrali tretí z uplynulých štyroch zápasov.

Prvý gól strelil Kučerov čerstvo nasadenému brankárovi Malcolmovi Subbanovi v 21. minúte. O desať minút neskôr využil presnú prihrávku Coreyho Perryho a posledný pridal v 54. minúte po prudkej strele z prvej.

"Je to špeciálny hráč a dokazuje to v každom zápase. Má neskutočný prehľad, cit pre výber miesta a techniku," povedal na adresu Kučerova tréner Jon Cooper.

Kučerov sa v počte hetrikov v drese Tampy Bay vyrovnal Tylerovi Johnsonovi, viac majú na konte len klubové ikony Steven Stamkos (9), Martin St. Louis (8) a Vincent Lecavalier (6).

Barkov prekonal zápis Bureho

Vancouver podľahol domácej Floride 2:5 a utrpel prvú prehru v riadnom hracom čase od nástupu trénera Brucea Boudreaua. Jaroslav Halák bol na striedačke, za Canucks chytal Thatcher Demko, ktorý inkasoval päť gólov z 26 striel.

"Bolo tam veľa vecí, ktoré sme robili zle. Nikoho nebaví prehrávať, ale aspoň nás to vráti na zem," povedal pre web zámorskej profiligy tréner Canucks.

Dva góly v drese víťazov strelil Sam Reinhart.

Aleksander Barkov zase strelil svoj tretí gól v oslabení v sezóne a desiaty v kariére, čím v klubových rekordoch prekonal Pavla Bureho. Viac gólov v početnej nevýhode strelili v drese Floridy len Radek Dvořák (16) a Tom Fitzgerald (12).

NHL - základná časť - 12. január:

Buffalo - Tampa Bay 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Góly: 46. Hinostroza (C. Miller, Butcher) – 3. Palát (Hedman, Rutta), 11. Cirelli (Sergačov, Killorn), 21. Kučerov (Stamkos, B. Point), 31. Kučerov (Perry, Stamkos), 35. Stamkos (Killorn, Cirelli), 54. Kučerov (Hedman)

Brankári: Luukkonen 7/9, Subban 23/27 - Vasilevskij 17/18

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 32 sekúnd, do štatistík sa zapísal dvomi hitmi a dvomi zablokovanými strelami/

Columbus - Chicago 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 13. Jenner (Nyquist, Werenski), 59. Nyquist – 14. DeBrincat (R. Stillman), 36. de Haan (Kurashev, Entwistle), 47. C. Murphy (J. Toews, P. Kane), 60. DeBrincat (R. Stillman)

Brankári: Korpisalo 16/19 - Fleury 24/26

Florida - Vancouver 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Góly: 6. Ekblad (Vatrano, A. Lundell), 7. S. Reinhart (Gudas, Barkov), 29. S. Reinhart (Huberdeau, Ekblad), 30. Mamin (A. Lundell, Vatrano), 40. Barkov (Ekblad, S. Reinhart) – 12. Dickinson (Garland, B. Hunt), 45. Lammikko (B. Hunt, Highmore)

Brankári: Bobrovskij 42/44 - Demko 21/26

Nashville - Colorado 5:4 pp (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)

Góly: 3. Jeannot (Luff, Sissons), 20. Kunin (Josi), 38. Kunin (Cousins), 50. Duchene (A. Carrier, Josi), 64. Duchene (Josi, Mikael Granlund) – 29. Aube-Kubel (Kadri, Makar), 32. Burakovsky (Aube-Kubel, Girard), 46. MacKinnon (Makar, Kadri), 54. Makar (Ničuškin, Girard)

Brankári: Saros 40/44 - Kuemper 27/32

Anaheim - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 29. Silfverberg (Milano) – 2. J. Carter (M. Pettersson), 24. Malkin (Letang, Guentzel), 35. Malkin (Marino, Kasperi Kapanen), 58. J. Carter (Malkin)

Brankári: Stolarz 30/33 - Jarry 23/24

Vegas - Toronto 3:4 sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Kolesar (Dadonov, Stephenson), 42. W. Karlsson (R. Smith, Janmark), 52. Pietrangelo (Marchessault, Mark Stone) – 2. W. Nylander (Rielly, Kerfoot), 32. Matthews (Bunting, O. Kaše), 37. Michejev (Simmonds, Holl), rozh. náj. W. Nylander

Brankári: Lehner 15/18 - Campbell 31/34

San Jose - Detroit 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 15. T. Meier (Dahlén, B. Burns), 44. Viel (B. Burns), 61. Couture (B. Burns, Dahlén) – 40. Bertuzzi (Hronek, Seider), 42. Leddy (Hronek, Bertuzzi)

Brankári: Hill 17/19 - Nedeljkovic 37/40

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Stále na to má. Malkin sa vrátil po dlhej maródke a strelil dva góly