Tomáš Tatar a Ty Smith v drese New Jersey Devils.
Tomáš Tatar a Ty Smith v drese New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|10. nov 2021 o 06:58 (aktualizované 10. nov 2021 o 09:38)

Jaroš je ešte stále zranený.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na stredu v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu New Jersey nad Floridou 7:3.

V 11. zápase sezóny zaznamenal štvrtý kanadský bod (0+4). Jeho krajan Christián Jaroš nehral za Devils pre zranenie. Panthers utrpeli druhú prehru za sebou, stále sú však s 21 bodmi na čele Východnej konferencie i celej súťaže.

Tatar čakal na bod šesť zápasov

Tatar bodoval prvýkrát od 23. októbra, keď prerušil šesťzápasové "suchoty". Na premiérový zásah v drese Devils 30-ročný krídelník stále čaká. Tatar prihral v 46. minúte na modrú čiaru Ty Smithovi, ktorý zvýšil na 6:3 pre New Jersey.

Slovenský útočník bol na ľade 16 minút a 11 sekúnd, mal dva plusové body a zapísal si jednu strelu. Dvomi gólmi prispel k vysokému triumfu Devils útočník Andreas Johnsson, ktorý je so šiestimi zásahmi spoločne s Pavlom Zachom najlepší kanonier tímu.

"Puky sa mi odrážajú správnym smerom. Mám väčšie sebavedomie ako v minulej sezóne," povedal švédsky krídelník pre nhl.com. V prostrednej časti vyrovnal kapitán Panthers Aleksander Barkov na 2:2 a strelil 189. gól v drese Floridy.

Osamostatnil sa tak na čele historických klubových tabuliek, keď predbehol krajana Olliho Jokinena. Bývalý fínsky útočník strelil v rokoch 2000 - 2008 za Panthers 188 gólov.

Černák vynechá niekoľko zápasov

Obhajca titulu z Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom podľahol Caroline 1:2 po predĺžení.

Černák zápas nedohral, už v prvej tretine utrpel zranenie v hornej časti tela po tom, ako ho do ruky trafil puk po strele súpera. Tréner Tampy Jon Cooper očakáva, že Černák vynechá niekoľko stretnutí.

"Nevyzerá to dobre," uviedol Cooper pre klubový web. Černák bol na ľade len 4:21 minúty. O víťazstve Hurricanes rozhodol český útočník Martin Nečas, Carolina zaznamenala desiate víťazstvo z jedenástich zápasov.

"Po tom, ako som vošiel do útočného pásma mi nechal obranca, myslím, že to bol Victor Hedman, trochu priestoru a tak som skúsil vystreliť. Vyšlo to," povedal autor víťazného gólu.

Hurricanes sa tešili aj krátko predtým, ale zásah Bradyho Skjeia po trénerskej výzve pre ofsajd neplatil. Jediný gól Tampy strelil kapitán Steven Stamkos, dvojnásobný obhajca Stanley Cupu napriek prehre bodoval v šiestom zápase za sebou.

Halák sa opäť netešil

Vancouver prehral s Anaheimom 2:3 po predĺžení, brankár Canucks Jaroslav Halák zneškodnil 27 striel hostí. V bránke kanadského tímu nastúpil Halák tretíkrát, ale opäť sa nedočkal víťazstva.

Pri inkasovaných góloch však slovenský brankár nemal veľa šancí. Pri prvom z hokejky Cama Fowlera mal úplne zakrytý výhľad a pred druhým chytil strelu Isaca Lundeströma, ale puk si do vlastnej bránky zrazil J.T. Miller.

O víťazstve Ducks rozhodol v extračase Troy Terry, ktorý si už predtým pripísal aj asistenciu a bodoval tak v dvanástom zápase za sebou. Je to aktuálne najdlhšia séria v profilige.

V drese Anaheimu mali naposledy dvanásťzápasovú bodovú sériu v sezóne 1996/97 klubové legendy Teemu Selänne a Paul Kariya.

Canucks vyrovnali z 0:2 na 2:2 v závere zápasu, keď šesť a pol minúty pred klaksónom znížil na 1:2 Miller a pri hre bez brankára vyrovnal 55 sekúnd pred koncom Elias Pettersson.

NHL - základná časť - 10. november:

Tampa Bay - Carolina 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 29. Stamkos (M. Joseph, Killorn) - 50. T. Teräväinen (Trocheck, A. Svečnikov), 64. M. Nečas (Aho, A. DeAngelo)

/Erik Černák (Tampa) odohral 4:21 min, raz vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu - nedohral pre zranenie/

New Jersey - Florida 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

Góly: 16. A. Johnsson (Bratt, Severson), 18. N. Hischier (Ty Smith, P. K. Subban), 22. A. Johnsson (Mercer, Ty Smith), 39. P. K. Subban (Mercer, Siegenthaler), 45. Zacha (N. Hischier, Holtz), 46. Ty Smith (Tatar, J. Boqvist), 57. Vesey (Siegenthaler) - 4. S. Bennett (Tippett, Verhaeghe), 21. Barkov (Huberdeau, Duclair), 22. Tippett (Forsling, Huberdeau)

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16:11 min, pripísal si asistenciu, zaznamenal dva plusové body, raz vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky a zablokoval dve strely/

/Christián Jaroš (New Jersey) nehral pre zranenie/

Vancouver - Anaheim 2:3 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 54. J. T. Miller (Q. Hughes, Boeser), 60. Elias Pettersson (Q. Hughes, Boeser) - 12. Fowler (Milano, T. Terry), 50. Lundeström (Drysdale, Comtois), 64. T. Terry (Getzlaf, Drysdale)

/Jaroslav Halák (Vancouver) odchytal celý zápas, kryl 27 z 30 striel súpera, úspešnosť 90 percent/

Boston - Ottawa 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 26. B. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 31. Forbort (Coyle, T. Hall), 39. Bergeron (Pastrňák, McAvoy) - 2. Sanford (B. Tkachuk), 34. N. Zajcev (Ennis, Chabot)

Montreal - Los Angeles 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 16. Chiarot (Lehkonen), 54. Evans (Lehkonen, Kulak) - 25. B. Lemieux (Björnfot, B. Lizotte), 41. Iafallo, 64. A. Kempe (Athanasiou, Clague)

Detroit - Edmonton 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 15. Namestnikov (Gagner), 27. Namestnikov (M. Rasmussen, Hronek), 35. Dylan Larkin, 60. Seider (M. Rasmussen, Leddy) - 40. Puljujärvi (Koekkoek), 41. McDavid (Nurse, Bouchard)

Winnipeg - St. Louis 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Pionk (Toninato, Vesalainen), 47. Connor (Wheeler, Stanley) - 19. Bučnevič (Kyrou, Neal), 52. Kyrou (Bučnevič, C. Rosén), rozh. náj. R. O'Reilly

Chicago - Pittsburgh 3:2 sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 2:0)

Góly: 23. Khaira (J. Toews, D. Kubalík), 36. S. Jones (P. Kane, DeBrincat), rozh. náj. J. Toews - 46. J. Carter (Guentzel, Friedman), 56. J. Carter (Guentzel, Rust)

Calgary - San Jose 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 22. Mangiapane (Lucic, D. Dubé) - 21. Barabanov (B. Burns, Hill), 45. Couture (Hatakka, Meloche), 59. Hertl (B. Burns, Hill), 60. Dahlén

Vegas - Seattle 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. Pietrangelo (Stephenson), 40. Dadonov (W. Carrier, Theodore), 41. R. Smith (Theodore, Marchessault), 42. R. Smith (Marchessault, Pietrangelo) - 5. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Wennberg), 40. Gourde (B. Tanev, Donskoi)