Erik Brannstrom a brankár Anton Forsberg v drese Ottawa Senators.
Erik Brannstrom a brankár Anton Forsberg v drese Ottawa Senators. (Autor: TASR/TT News Agency via AP)
TASR|18. nov 2023 o 22:00 (aktualizované 18. nov 2023 o 23:10)

O víťazovi rozhodli až nájazdy.

NEW YORK. Hokejisti Ottawy Senators zdolali Minnesotu Wild 2:1 po samostatných nájazdoch v zápase NHL Global series v Štokholme.

Hráčov Minnesoty čaká v nedeľu v rovnakom dejisku ešte duel proti Torontu Maple Leafs.

Minnesota viedla od 27. minúty hry po presnom zásahu rakúskeho útočníka Marca Rossiho.

V úvode tretej tretiny sa na radosť domácich presadil švédsky obranca Erik Brännström, ktorý poslal duel do predĺženia. O rozhodujúci samostatný nájazd sa napokon postaral americký útočník Josh Norris.

Senators figurujú so 16 bodmi na 12. mieste v tabuľke Východnej konferencie, pokým Minnesota je s 13 bodmi v priebežnom poradí taktiež na 12. priečke Západnej konferencie.

Philadelphia zvíťazila doma nad Vegas Golden Knights 4:3 po predĺžení, víťazný gól strelil po 60 sekundách Sean Couturier.

V drese hostí zaznamenal dva góly a asistenciu Jonathan Marchessault. Flyers vyhrali štvrtýkrát v sérii, Vegas prehralo tretí z uplynulých piatich duelov. Nashville zdolal Chicago 4:2 a ukončil sériu štyroch prehier.

NHL - základná časť - 18. november:

Ottawa - Minnesota 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Brännström (A. Forsberg, Hamonic), rozhodujúci nájazd Norris - 27. Rossi (Faber, Zuccarello)

Philadelphia - Vegas 4:3 pp (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. Tippett (Sanheim, Atkinson), 21. Foerster (Tippett, Sanheim), 36. Se. Walker (Seeler, Couturier), 61. Couturier - 25. W. Karlsson (Marchessault), 35. Marchessault (Theodore, Eichel), 40. Marchessault (Stone, Theodore)

Nashville - Chicago 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Trenin (Sissons), 19. Nyquist (O'Reilly, F. Forsberg), 37. Co. Smith (Tomasino, McCarron), 60. Co. Smith (Trenin) - 34. Kurashev (Bedard, S. Jones), 53. T. Johnson (Dickinson)

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Ottawa si vo Švédsku poradila s Minnesotou, fanúšikom urobil radosť domáci strelec