Dalibor Dvorský.
Dalibor Dvorský. (Autor: Twitter Mike Commito)
Oh my Hockey|6. apr 2024 o 07:28

V zámorských juniorských súťažiach bodovali šiesti Slováci.

NEW YORK. Mladý hokejový útočník Dalibor Dvorský prispel k výhre jeho Sudbury Wolves na ľade Mississaugy 6:2 troma asistenciami. Center prvého útoku prihrával na posledné tri góly svojho tímu v tretej tretine.

Sudbury vďaka nočnej výhre ovládlo sériu 4:1 na zápasy a postúpilo do štvrťfinále juniorskej OHL. V piatich stretnutiach play-off Slovák doposiaľ nazbieral dva góly a šesť asistencií.

Filip Mešár asistoval na víťazný gól jeho Kitcheneru v predĺžení proti Erie Otters, keď v 73. minúte zabojoval pred bránou súpera. Jeho snahu zavŕšil gólom Swick, ktorý duel ukončil a uzavrel stav na 3:2.

Mešárov Kitchener vedie v sérii proti Erie s Martinom Mišiakom a Ondrejom Molnárom 3:2 na zápasy.

Klubová sezóna sa skončila pre obrancu Jakuba Chromiaka, jeho Kingston nestačil na North Bay 1:5, sériu prehral 1:4 a vypadol z play-off OHL.

Vo WHL strelil jediný gól svojho Vancouveru Samuel Honzek. Kapitán tímu sa presadil v druhej tretine v oslabení, ale jeho celok podľahol Everettu 1:4 a v sérii zaostáva 1:3 na zápasy.

V noci bodoval aj František Dej, v drese Sherbrooke zaznamenal pri prehre 4:5 s Blainville-Boisbriand asistenciu. Jeho tím v sérii súťaže QMJHL vedie 3:2.

V americkej USHL sa do bodovej listiny zapísal Adam Žlnka, ktorý asistoval pri prehre Des Moines proti Fargu 1:4.

Gólovú prihrávku si pripísal aj Juraj Pekarčík. Jeho Dubuque prehral na ľade Chicaga 3:4 po nájazdoch.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»VIDEO: Dvorský trikrát asistoval a pomohol k postupu Sudbury