Draisaitl prekonal Messiera, Edmonton však napriek dominancii prehral

Leon Draisaitl.
Leon Draisaitl. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|24. feb 2024 o 06:55

Duel medzi Chicagom a Winnipegom dospel do predĺženia.

NEW YORK. Všetky zápasy v piatkovom programe NHL vyhrali hostia. Nepredstavil sa v nich ani jeden Slovák.

Hokejisti Buffala uspeli na ľade Columbusu. Výhrou 2:1 si natiahli sériu víťazstiev na ľadoch súperov už na päť.

Najvyrovnanejší bol duel Chicaga a Winnipegu. Jets rozhodli o víťazstve až v predĺžení. Presadil sa Kyle Connor, ktorý strelil svoj ôsmy gól v predĺžení a osamostatnil sa na tretej priečke v histórii organizácie za Markom Scheifelem a Iľjom Kovaľčukom.

Edmonton Oilers prestrieľali Minnesotu Wild 43:19, ale prehrali 2:4. Malou náplasťou môže byť pre Leona Draisaitla skutočnosť, že s 284. bodmi prekonal zápis Marka Messiera a v historickej klubovej štatistike presilovkových bodov je tretí za Wayneom Gretzkym a Connorom McDavidom.

NHL - základná časť - 24. február:

Columbus - Buffalo 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 13. Voronkov (Marčenko, Provorov) – 17. Girgensons (Okposo, Clague), 44. Clifton (Bryson, Benson)

Brankári: Tarasov 35/37 - Luukkonen 25/26

Chicago - Winnipeg 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 36. Blackwell (S. Jones), 60. T. Johnson (Dickinson, S. Jones) – 15. Ehlers (DeMelo, Morrissey), 22. Ehlers (Morrissey), 61. Connor (Morrissey)

Brankári: Mrázek 28/31 - Hellebuyck 33/35

Edmonton - Minnesota 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 31. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 55. Hyman (Draisaitl, McDavid) – 20. Boldy (Middleton, Eriksson Ek), 50. Brodin (Chisholm, Kaprizov), 53. Boldy (Hartman, M. Johansson), 59. Zuccarello

Brankári: Pickard 16/19 - Gustavsson 41/43

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Draisaitl prekonal Messiera, Edmonton však napriek dominancii prehral