Marián Studenič v drese Dallasu Stars.
Marián Studenič v drese Dallasu Stars. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|22. okt 2022 o 08:02

V AHL nastúpili štyria Slováci.

NEW YORK. Štyria Slováci boli v akcii v piatkových zápasoch severoamerickej AHL. Bodovo sa presadili obaja útočníci.

Marián Studenič asistoval pri výhre Texasu Stars nad Iowou Wild 2:0. V 46. minúte prihrával na gól Čechovi Blümelovi.

Martin Pospíšil taktiež prihrával na gól, no jeho Calgary Wranglers prehralo s Coloradom Eagles 2:6. Po jeho prihrávke v druhej tretine skóroval Zohorna, ktorý znižoval na 1:4.

Súboj slovenských obrancov bol na programe v zápase medzi Uticou Comets a Clevelandom Monsters. Nemec ani Kňažko nebodovali, no prvý menovaný si pripísal pri výhre 3:2 plusku. Druhý odišiel zo zápasom s mínusovým bodom.