Zdeno Chára v zápase proti Arizone.
Zdeno Chára v zápase proti Arizone. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|22. jan 2022 o 06:19

Na programe bolo osem stretnutí.

NEW YORK. Do zápasu New Yorku Islanders proti Arizone Coyotes nastúpil slovenský obranca Zdeno Chára.

Na ľade strávil 19 minút a 30 sekúnd, bol pri dvoch góloch Islanders, pripísal si dva bodyčeky a strelu na bránu. "Ostrovania" vyhrali 4:0.

Sú vo veľmi dobrej forme. Z posledných siedmich stretnutí vyhrali šesť. Góly za nich v piatok strieľali Mayfield, Czarnik a dvojgólový Nelson.

Hráči Detroitu zabávali publikum

Dva pekné góly strelili hráči Detroitu v zápase proti Dallasu. Po prestrelke a konečnom výsledku 4:5 po predĺžení z neho vydolovali bod.

Prvý gól Red Wings v zápase strelil Robby Fabbri. Ten dostal vynikajúci pas od Bertuzziho a prekabátil Holtbyho šikovným blafákom.

Nádhernú individuálnu akciu potom predviedol kapitán Dylan Larkin. V tridsiatej minúte si vzal puk na obrannej modrej, preštrikoval sa cez obranu súpera a dal Detroitu vedenie 3:2.

DeAngelovo vzkriesenie

Tonymu DeAngelovi dali Carolina Hurricanes pred sezónou šancu ako problémovému hráčovi. Z New Yorku Rangers ho vyhodili pre zlé správanie.

Obranca začal po podpise v novom pôsobisku pútať už len svojimi výkonmi. A tie sú brilantné.

DeAngelo sa proti svojim bývalým spoluhráčom z New Yorku uviedol gólom a dvomi asistenciami. Stal sa prvým obrancom v histórii Hurricanes i bývalých Whalers, ktorý dosiahol 30 bodov v prvých 30 zápasoch sezóny.

Dostal sa na číslo 31 a momentálne je najproduktívnejším zadákom "hurikánov".

Letang vo forme

Vo veľkej pohode hrá obranca Pittsburghu Penguins Kris Letang. Bodoval už v desiatich po sebe idúcich zápasoch.

Tridsaťštyriročný rodák z Montrealu momentálne drží druhú najdlhšiu bodovú sériu obrancu v histórii klubu. V desiatich dueloch po sebe sa podarilo bodovať aj Paulovi Coffeymu a Randymu Carlylemu. Coffey raz toto číslo dokonca zveľadil, súčasný rekord organizácie je trinásť stretnutí.

Letang pri výhre Pittsburghu 5:2 na ľade Columbusu zaknihoval jednu asistenciu.

NHL - základná časť - 21. január:

Carolina - NY Rangers 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Góly: 14. Trocheck (A. DeAngelo, A. Svečnikov), 18. Jarvis (Aho, T. Teräväinen), 24. Fast (A. DeAngelo, Lorentz), 35. Aho, 40. Niederreiter (A. Svečnikov, Cole), 58. A. DeAngelo (Aho, Trocheck) – 27. Zibanejad (Panarin, Kreider), 46. Kreider (A. Fox, Zibanejad), 47. McKegg (Reaves, K'A. Miller)

Brankári: Andersen 20/23 - Georgijev 29/35

Columbus - Pittsburgh 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

Góly: 11. Nyquist, 19. Jenner (J. Voráček, Laine) – 1. Dumoulin (Crosby, Letang), 20. Crosby (Rust, Guentzel), 46. Matheson (Dumoulin, D. Heinen), 54. Crosby (Rust, Malkin), 59. Crosby (Matheson, Dumoulin)

Brankári: Korpisalo 26/30 - DeSmith 10/12, Jarry 15/15

Detroit - Dallas 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 13. Fabbri (Bertuzzi), 28. P. Suter (Bertuzzi, Hronek), 30. Dylan Larkin, 54. Bertuzzi (L. Raymond, Seider) – 13. R. Suter (M. Heiskanen, Seguin), 26. Kiviranta (M. Heiskanen, Lindell), 39. Lindell (Pavelski, J. Robertson), 59. J. Robertson (Pavelski, Hintz), 63. Hintz (Pavelski, J. Klingberg)

Brankári: Nedeljkovic 27/32 - Holtby 24/28

NY Islanders - Arizona (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Mayfield (Pelech, Barzal), 17. Czarnik (A. Lee, Mayfield), 42. Nelson (Bailey, Pelech), 50. Nelson (Beauvillier, Bailey)

Brankári: Sorokin 17/17 - Wedgewood 31/35

/Zdeno Chára (NY Islanders) strávil na ľade 19 minút a 30 sekúnd, bol pri dvoch góloch Islanders, pripísal si dva bodyčeky a strelu na bránu/

Chicago - Minnesota 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Góly: 55. D. Strome (P. Kane, Hagel) – 3. M. Foligno (Addison), 5. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 18. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 33. Addison (M. Foligno, Merrill), 37. Duhaime (K. Fiala, D. Kulikov)

Brankári: Fleury 9/13, Lankinen 16/17 - Kähkönen 35/36

Anaheim - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 12. D. Grant (Lundeström, H. Lindholm), 20. Shattenkirk (Pateryn, S. Carrick), 28. D. Grant (Lettieri, Drysdale), 42. Lettieri (Steel, Shattenkirk), 53. Deslauriers – 46. Colton (Sergačov, Cirelli)

Brankári: Gibson 32/33 - Vasilevskij 30/34

Seattle - St. Louis 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Góly: 6. Bozak (Saad, M. Scandella), 11. B. Schenn (R. O'Reilly, Perron), 41. Bučnevič (Krug, Tarasenko), 48. Parayko (t.s.), 50. Kyrou (R. Thomas, Saad)

Brankári: Daccord 26/31 - Husso 27/27

Vancouver - Florida 1:2 sn (1:0, 0:0)

Góly: 17. Chiasson (Q. Hughes, Elias Pettersson) – 42. S. Reinhart (Duclair, Huberdeau), rozh. náj. Barkov

Brankári: Martin 33/34 - Knight 27/28

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Chára odohral takmer 20 minút, jeho Islanders vyhrali šiesty zo siedmich zápasov