Martin Pospíšil oslavuje gól.
Martin Pospíšil oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|11. nov 2023 o 06:45

Jaroslav Halák zatiaľ s Carolinou iba trénuje.

NEW YORK. Hokejisti Calgary Flames vybojovali na ľade Toronta Maple Leafs bod. Prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch.

Veľký podiel má na tom slovenský útočník Martin Pospíšil. Ten v čase 43:22 strelil vyrovnávajúci gól na 4:4 a vynútil pokračovanie zápasu.

Najprv vybojoval puk za bránkou Josepha Wolla a o niekoľko sekúnd neskôr sa presadil dorážkou. Nastúpil v treťom stretnutí a zaznamenal už druhý gól.

Pospíšil celkovo odohral 12:50 minúty a okrem gólu si pripísal do štatistík aj dve strely na bránku, päť hitov a plusový bod.

Adam Ružička ako center štvrtého útoku odohral 10:23 minúty a dosiahol rovnako jednu "plusku". Flames prehrali po dvoch triumfoch, ale získali bod.

V drese domácich sa blysol William Nylander dvoma gólmi a asistenciou a natiahol svoju bodovú sériu od začiatku sezóny už na 14 zápasov.

Druhý bod v sezóne zaznamenal aj obranca Martin Fehérváry. Pri výhre Washingtonu nad New Jersey 4:2 prihral na gól Beckovi Malenstynovi.

Rodák z Bratislavy nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals so skúseným Johnom Carlsonom, ale strávil na ľade len 10:40 minúty, počas ktorých zaznamenal dve strely, jeden hit a dva plusové body.

V ďalšom priebehu sa však zranil v dolnej časti tela. Tréner Spencer Carbery po stretnutí neuviedol žiadne informácie k zdravotnému stavu Slováka.

Rus Jevgenij Kuznecov v drese hostí strelil dva góly. Dva body si pripísal aj Tom Wilson (0+2) a Nicolas Aube-Kubel. Washington dosiahol piate víťazstvo z uplynulých siedmich duelov, New Jersey prehralo druhýkrát v rade.

+14

Lotyšský obranca Uvis Balinskis zaznamenal svoj prvý gól v profilige. Aj vďaka jeho presnému zásahu Florida zdolala Carolinu 5:2.

Matthew Tkachuk a Carter Verhaeghe dosiahli gól a asistenciu. Dvoma bodmi sa blysol aj kapitán Aleksander Barkov (1+1) a Sam Reinhart (0+2).

Slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý prišiel k Hurricanes na skúšku, zatiaľ iba trénuje s tímom a nebol na zápasovej súpiske. Medzi žŕdkami sa predstavil Fín Antti Raanta, náhradníkom bol Piotr Kočetkov.

NHL - základná časť - 11. november:

Buffalo - Minnesota 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 19. Jokiharju (Power), 40. J. Skinner (Peterka), 44. Peterka (T. Thompson, J. Skinner) – 20. Kaprizov (Boldy, Zuccarello), 53. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Brankári: Levi 33/35 - Gustavsson 22/25

Florida - Carolina 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. M. Tkachuk (Verhaeghe, Lundell), 19. Balinskis (M. Tkachuk, Luostarinen), 28. Barkov (Rodrigues, Reinhart), 54. Verhaeghe (Forsling), 57. Stenlund (Reinhart, Barkov) – 2. Kotkaniemi (Fast, Martinook), 37. S. Aho II (Martinook, Skjei)

Brankári: Bobrovskij 28/30 - Raanta 30/34

New Jersey - Washington 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Meier (M. McLeod, Marino), 50. Mercer (Toffoli, Schmid) – 11. Aube-Kubel (Sandin, Milano), 11. Malenstyn (Fehérváry, Aube-Kubel), 27. Kuznecov (Wilson, Ovečkin), 59. Kuznecov (L. Johansen, Wilson)

Brankári: Vaněček 3/5, Schmid 18/19 - Lindgren 24/26

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 10 minút a 40 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve plusky, dve strely, bodyček a blok/

Toronto - Calgary 5:4sn (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Nylander, 9. Järnkrok (Domi, N. Robertson), 22. Nylander, 25. Tavares (Nylander, Rielly), rozh. náj. Domi – 8. Zary (Kadri), 26. Zadorov (Mangiapane, Huberdeau), 33. Greer (Weegar, R. Andersson), 44. Pospíšil (Backlund, Coleman)

Brankári: Woll 24/28 - Vladař 32/36

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 50 sekúnd, strelil gól, mal dva strelecké pokusy a rozdal päť bodyčekov/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 10 minút a 23 sekúnd, získal plusku a pripísal si blok/

Vegas - San Jose 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Pietrangelo (Amadio, Stone), 12. Martinez (Amadio, W. Carrier), 43. W. Karlsson (Eichel), 45. Martinez (Pietrangelo, W. Karlsson), 50. Howden (Röndbjerg)

Brankári: Hill 20/20 - Kähkönen 34/39

Anaheim - Philadelphia 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Góly: 34. Carlsson (Killorn, McTavish), 51. Carlsson (Killorn, Mintjukov), 59. Carlsson (Terry, R. Strome) – 5. Couturier (Atkinson, Zamula), 13. Atkinson (Sanheim, Foerster), 23. Belpedio (Farabee), 48. Sanheim (Farabee, York), 54. Tippett (Frost), 59. Tippett (Sanheim, Laughton)

Brankári: Dostál 30/35 - Ersson 35/38

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil strelil dôležitý gól, Fehérváry nedohral pre zranenie