Nikita Kučerov. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey, TASR|25. feb 2024 o 21:35 (aktualizované 26. feb 2024 o 07:42)

Slovenskí zadáci proti sebe nastúpili v atraktívnom čase.

NEW YORK. Šimon Nemec zažil druhý slovenský súboj v NHL po sebe. Potom, čo jeho New Jersey v sobotu privítali Slafkovského Montreal, v nedeľu čelili Černákovej Tampe Bay.

Tentoraz sa však z výhry neradoval. "Diabli" prehrali 1:4 a opäť si skomplikovali cestu do play-off. Sú síce prvým nepostupujúcim, ale na postupové priečky strácajú päť bodov.

Duel odštartovala bezgólová prvá tretina. Stav 0:0 prelomil až v 22. minúte Hedman, nasledoval ho Point. Jediný gól Devils strelil v 27. minúte Toffoli. V tretej časti hry zvýšili vedenie Bolts Hagel a Kučerov.

K dôležitým postavám pri výhre "bleskov" patril z defenzívneho hľadiska Erik Černák. Na ľade strávil 18 minút a 48 sekúnd, zaknihoval plusový bod a bodyček.

Nemec odohral 19 minút a 7 sekúnd, pripísal si bodyček, blok a menší trest. V druhej tretine bol blízko ku gólu, keď sa snažil dorážať puk v skrumáži pred brankárom Johanssonom.

+14

Pri výhre si gól a tri asistencie pripísal Nikita Kučerov. Ako prvý hráč v sezóne pokoril hranicu 100 bodov, na konte ich má už 102.

Momentálne má na čele kanadského bodovania NHL šesťbodový náskok. Ide už o jeho štvrtý stobodový ročník, viac ich z aktívnych hráčov majú len Sidney Crosby a Connor McDavid.

Kane rozhodol v Chicagu

Hokejisti Columbusu vyhrali v nočnom zápase NHL nad New Yorkom Rangers 4:2. Posledný tím Východnej konferencie ukončil víťaznú sériu jej lídra, ktorý predtým vyhral v desiatich dueloch za sebou. Piate víťazstvo v rade dosiahli hráči Detroitu aj Nashvillu, ktorí vyhrali na klziskách súperov.

Detroit Red Wings predĺžili sériu víťazstiev už na päť. Vyhrali na ľade Chicaga 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil útočník Patrick Kane, ktorý prežil najúspešnejšie roky kariéry práve v drese Blackhawks. Kane sa stal piatym hráčom, ktorý v predĺžení rozhodol o víťazstve v prvom zápase proti svojmu bývalému klubu.

Hráči Buffala dokázali prvýkrát v sezóne vyhrať v troch zápasoch za sebou. Na tesné víťazstvo v Montreale a Columbuse nadviazali domácim triumfom proti Caroline. Vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch, rozhodujúci premenil Casey Mittelstadt. Carolina prehrala dva zápasy za sebou prvýkrát od 24. decembra.

Hráči Nashvillu dosiahli piate víťazstvo v rade, keď na ľade Anaheimu triumfovali 4:2. Zakončili tým päťzápasový trip po západnom pobreží, počas ktorého získali plný počet bodov.

Útočník Mark Scheifele sa podieľal na všetkých štyroch góloch Winnipegu, ktorý zvíťazil nad Arizonou 4:3 po predĺžení. Druhýkrát v mesiaci mal v zápase bilanciu 1 gól a 3 asistencie. Rozhodujúci gól strelil útočník Kyle Connor, ktorý si tým zopakoval víťazný gól z predĺženia v predošlom zápase na ľade Chicaga.

Jets vyhrali v treťom zápase za sebou a nad Coyotes triumfovali už 10. stretnutí za sebou. Arizona čaká už vyše mesiaca na víťazstvo, od 23. januára prehrali v 12 zápasoch za sebou.

V tradičnom derby o Pensylvániu uspeli hráči Pittsburghu, ktorí na domácom ľade zdolali Philadelphiu 7:6. Tyson Foerster a Scott Laughton z Philadelphie a Bryan Rust z Pittsburghu nazbierali po tri kanadské body za 2 góly a asistenciu.

Kapitán "tučniakov" Sidney Crosby pridal ku gólu tri asistencie. V ročníku 2023/24 nazbieral už 60 kanadských bodov (32+28) a na túto métu sa dostal šestnástýkrát v kariére.

V zápase sa príliš nevyznamenali brankári - domáci Tristan Jarry mal úspešnosť zákrokov 71,40 percent, Cal Petersen z Philadelphie 78,10.

NHL - základná časť - 26. február:

New Jersey - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 27. Toffoli (J. Hughes, L. Hughes) – 22. Hedman (Kučerov, Hagel), 25. Point (Kučerov, Hedman), 50. Hagel (Point, Kučerov), 59. Kučerov (Hagel)

Brankári: Schmid 24/27 - Johansson 18/19

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 7 sekúnd, pripísal si bodyček, blok a menší trest/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 48 sekúnd, zaknihoval plusový bod a bodyček/

Pittsburgh - Philadelphia 7:6 (2:1, 2:3, 3:2)

Góly: 10. Crosby (Rust, Rakell), 18. Rust (M. Pettersson, Crosby), 32. Rust (Crosby, E. Karlsson), 47. D. O'Connor, 49. Rakell (Crosby, M. Pettersson), 56. Letang (Rakell, Crosby) – 3. Laughton (Lycksell, Sanheim), 21. Foerster (Tippett, Se. Walker), 37. Sanheim (Couturier), 38. Laughton (N. Cates, York), 51. York (Lycksell, Foerster), 58. Foerster (Couturier, Laughton)

Brankári: Jarry 15/21 - Petersen 25/32

Buffalo - Carolina 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 27. J. Skinner (Cozens, Okposo), 56. Power (Krebs, Benson), rozh. náj. Mittelstadt – 3. DeAngelo (Bunting, Nečas), 55. Nečas (Skjei)

Brankári: Lukkonen 30/32 - Martin 30/32

Columbus - NY Rangers 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Góly: 5. Voronkov (Marčenko, Severson), 21. Marčenko (Voronkov, Činachov), 32. Roslovic (J. Gaudreau), 39. Provorov (Roslovic, J. Gaudreau) – 15. Panarin (Fox), 32. Edström (Rempe)

Brankári: Merzlikins 38/40 - Quick 37/41

Chicago - Detroit 2:3pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 24. Entwistle (Re. Johnson, Donato), 38. N. Foligno (Bedard, S. Jones) – 20. Sprong (Fischer, Fabbri), 56. DeBrincat (P. Kane, Gostisbehere), 62. P. Kane (DeBrincat)

Brankári: Mrázek 28/31 - Reimer 33/35

Winnipeg - Arizona 4:3pp (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 3. Scheifele (Morrissey), 15. Connor (Vilardi, Scheifele), 17. Vilardi (Scheifele, Morrissey), 61. Connor (Morrissey, Scheifele) – 14. Schmaltz (Guenther, Zucker), 27. Maccelli (Välimäki, Crouse), 42. Schmaltz (Kerfoot)

Brankári: Hellebuyck 29/32 - Ingram 28/32

Anaheim - Nashville 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 32. Lundeström (Max Jones, Leason), 58. Leason (McTavish, Henrique) – 21. Josi (F. Forsberg, Fabbro), 44. F. Forsberg (Novak), 49. McCarron (Sherwood, Fabbro), 58. Nyquist (O'Reilly)

Brankári: Dostál 25/28 - Lankinen 29/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Súboj Nemca a Černáka vyhrala Tampa, Kučerov ako prvý so stým bodom v sezóne