Tatar nebodoval a vyhral, Coyotes po prvý raz predviedli nové dresy

Hráči Arizony Coyotes v nových dresoch.
Hráči Arizony Coyotes v nových dresoch. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|23. jan 2023 o 06:52

Linus Ullmark bol blízko k historickému rekordu.

NEW YORK. New Jersey Devils s Tomášom Tatarom v zostave porazili Pittsburgh Pengins 2:1 po predĺžení.

Tatar pri domácej výhre nebodoval. Na ľade strávil 16 minút a 10 sekúnd so ziskom plusového bodu, pripísal si dve strely.

Arizona Coyotes si v zápase proti Vegas po prvýkrát obliekli nové alternatívne dresy. Priniesli im šťastie, keďže vyhrali 4:1. Druhý hetrik v sezóne strelil forvard Clayton Keller.

Linus Ullmark v tomto ročníku takmer nepozná prehru. Brankár Bostonu atakoval historický rekord, keďže mu na 25 víťazstiev v sezóne stačilo 30 zápasov. Prvenstvo drží v NHL Tiny Thompson zo sezóny 1929/30, pričom potreboval o zápas menej.

Ullmark si pripísal sedemnásť zákrokov pri víťazstve 4:0 nad San Jose.

Šesťstý zápas v lige odohral Kevin Hayes v drese Philadelphie. "Letci" ho ale prehrali 3:5 proti Winnipegu.

Los Angeles zastavilo prekvapivo rozbehnuté Chicago. Kings na ľade Blackhawks vyhrali tesne 2:1 a ukončili sériu troch porážok v rade.

NHL - základná časť - 23. január:

New Jersey - Pittsburgh 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 1. J. Hughes (Hamilton), 63. Hamilton (J. Hughes, Hischier) – 7. Crosby (Petry, Guentzel)

Brankári: Vaněček 25/26 - Jarry 23/25

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16 minút a 10 sekúnd so ziskom plusového bodu, pripísal si dve strely/

Boston - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. H. Lindholm (Marchand, Cr. Smith), 25. McAvoy (Pastrňák, Grzelcyk), 28. N. Foligno (H. Lindholm, Koppanen), 43. Pastrňák (McAvoy, Bergeron)

Brankári: Ullmark 17/17, Swayman 1/1 - Reimer 18/22

Chicago - Los Angeles 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 57. Mitchell (Domi) – 10. Anderson-Dolan (Fiala, Lizotte), 27. Anderson-Dolan (Fiala, Doughty)

Brankári: Mrázek 25/27 - Copley 18/19

Philadelphia - Winnipeg 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 19. Provorov (Tippett, York), 39. Hayes (N. Cates, DeAngelo), 43. Hayes (Frost, DeAngelo) – 5. Jonsson Fjällby (Dillon, Pionk), 7. Connor (Perfetti, Schmidt), 9. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 49. Kuhlman (DeMelo, Dillon), 60. Stenlund (Dubois)

Brankári: Sandström 25/29 - Rittich 28/31

Arizona - Vegas 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Guenther (Bjugstad, Carcone), 22. Keller (Gostisbehere, Chychrun), 49. Keller (Schmaltz, Välimäki), 56. Keller (Schmaltz) – 30. Kessel (Marchessault, W. Karlsson)

Brankári: Vejmelka 35/36 - Thompson 19/22

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar nebodoval a vyhral, Coyotes po prvý raz predviedli nové dresy