Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: X / Washington Capitals)
Oh my Hockey|18. dec 2023 o 06:00

Nemec odohral viac ako kedykoľvek predtým, avšak utvoril si aj negatívny rekord.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry sa stal prvou hviezdou zápasu medzi Washingtonom a Carolinou. Capitals jeho prispením vyhrali 2:1 po predĺžení.

Zadák strelil jediný gól hostí z hry. V 32. minúte si z druhej vlny nakorčuľoval do protiútoku a uvoľnil sa. Keď dostal puk, namieril a prekonal brankára strelou na lapačku.

Išlo o prvý gól bratislavského rodáka v sezóne a pätnásty v kariére. V 23 dueloch prebiehajúceho ročníka pozbieral aj štyri asistencie.

"Videl som príležitosť pridať sa do protiútoku. Nakoniec som sa dobre uvoľnil. Už si ani nepamätám, či som zakričal, alebo ma Wilson uvidel sám od seba. Dostal som puk, uvidel som, že bránia "Oviho", tak som vystrelil a prešlo to," opísal gólový moment.

Bol druhým najvyťažovanejším hráčom Caps s časom 23 minút a 34 sekúnd. Ide o jeho sezónne maximum. Zo Slovákov v prebiehajúcej sezóne odohral viac len Erik Černák.

Za chrbát brankára Kočetkova preletela jeho jediná strela v zápase. V tom zaznamenal aj plusku a blok.

Náročný duel má za sebou najmladší slovenský bek v NHL Šimon Nemec. S tromi mínuskami si utvoril negatívny rekord, hoci 23 minút na ľade je taktiež jeho novým maximom.

Bol druhým najvyťažovanejším hráčom Devils pri prehre 1:5 proti Anaheimu. Z jeho troch streleckých pokusov sa neujal ani jeden, zablokoval dva pokusy "káčerov".

Boeser na čele tabuľky strelcov

Útočník Jack Eichel sa stal novým rekordérom Vegas Golden Knights. Ako prvý hráč v klubových dejinách bodoval v 10. dueli po sebe.

V noci z nedele na pondelok prispel gólom a asistenciou k výhre 6:3 nad Ottawou. Vegas si ňou upevnili post lídra Západnej konferencie.

Na ten sa tlačí Vancouver. Canucks si z Chicaga odviezli dva body za výhru 4:3. Jeden z gólov "kosatiek" strelil Brock Boeser, ktorý je s 23 gólmi spoločne s Austonom Matthewsom najlepším strelcom NHL.

Colorado zvíťazilo na domácom ľade nad San Jose 6:2. Nathan MacKinnon strelil dva góly a pridal dve asistencie. Bodoval vo všetkých 16 domácich zápasoch od začiatku sezóny, dlhšie takéto domáce série mali od ročníka 1983/84 len Wayne Gretzky, Bernie Federko, Neal Broten a Mats Sundin.

NHL - základná časť - 18. december:

Chicago - Vancouver 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly: 10. N. Foligno (Joe. Anderson), 21. N. Foligno (Bedard, Kurashev), 47. Guttman (Bedard, Kurashev) – 19. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 24. Joshua (Garland, Blueger), 24. Boeser (J. Miller, T. Myers), 36. Michejev (T. Myers, P. Suter)

Brankári: Mrázek 22/26 - Demko 25/28

Carolina - Washington 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. S. Aho (Jarvis) – 32. Fehérváry (Wilson, D. Strome), rozh. náj. Kuznecov

Brankári: Kočetkov 20/21 - Kuemper 28/29

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 23 minút a 34 sekúnd, pripísal si gól, plusku, strelu na bránku a blok/

New Jersey - Anaheim 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Góly: 40. M. McLeod (Lazar, Bastian) – 22. Henrique (Minťukov, Killorn), 32. Henrique (Minťukov, Terry), 45. Killorn (LaCombe, Fowler), 50. Terry (Killorn, Fowler), 55. Henrique

Brankári: Schmid 22/26 - Gibson 18/19, Dostál 10/10

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 23 minút, zaznamenal tri mínusky, tri strely na bránku a dva bloky/

Colorado - San Jose 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly: 8. Ničuškin (Drouin, MacKinnon), 13. Rantanen (MacKinnon, Toews), 19. Wood (Colton, Drouin), 24. MacKinnon, 50. R. Johansen (C. Jones, Cogliano), 56. MacKinnon – 30. Hertl (Granlund, Barabanov), 51. Hertl (Eklund, Granlund)

Brankári: Georgijev 27/29 - Blackwood 23/28

Vegas - Ottawa 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Eichel (Barbašev, B. Hutton), 14. Marchessault (Howden, McNabb), 30. N. Roy (B. Hutton), 32. Stephenson (Stone), 40. Barbašev (Hague, Stone), 46. W. Karlsson (Stone, Eichel) – 7. Norris (Stützle, Batherson), 11. Greig (Giroux, Chychrun), 59. B. Tkachuk (Batherson, Norris)

Brankári: Hill 2/3, Thompson 20/22 - Korpisalo 25/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Fehérváry prvou hviezdou. Strelil dôležitý gól a vytvoril si sezónne maximum