Radosť hráčov Minnesoty Wild.
Radosť hráčov Minnesoty Wild. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|11. mar 2024 o 06:47

Islanders vyhrali v šiestom zápase po sebe.

NEW YORK. V noci z nedele na pondelok sa v NHL odohralo päť zápasov bez slovenskej účasti.

V súboji dvoch velikánov Crosbyho a McDavida vyhral favorizovaný Edmonton. Oilers zdolali domácich 4:0 aj vďaka 41 zákrokom brankára Pickarda.

Rozhodujúci náskok si "olejári" vybojovali už v prvom dejstve, keď v 2. minúte skóroval McDavid a v 9. minúte prihral na gól Ekholmovi. Išlo o 163. viacbodovú tretinu v kariére kapitána, viac ich z aktívnych hráčov majú len Crosby, Ovečkin a Malkin.

Minnesota Wild vyhrali nad Nashvillom 4:3 po predĺžení. Víťazný presný zásah strelil Matt Boldy, pre ktorého to bol jedenásty trojbodový zápas v kariére. Stačia mu tri ďalšie, aby vyrovnal klubový rekord Mariána Gáboríka za najviac takýchto zápasov pred 23. narodeninami.

Zaujímavosťou je, že víťazný gól strelili "divosi" v hre bez brankára. Rozhodnúť takýmto spôsobom v predĺžení bez toho, že by mal tím práve výhodu pri signalizovanom vylúčení, sa naposledy podarilo Bostonu v októbri 2017.

"Potrebovali sme dva body. Jeden bod či nula, tak či tak by sa nám to neoplatilo. Potrebovali sme dva," povedal po dueli o tomto rozhodnutí tréner John Hynes.

Calgary bez suspendovaného Martina Pospíšila utrpelo porážku 2:7 na ľade Caroliny. Hurricanes vyhrali v treťom zápase po sebe. 25. gól v ročníku strelil Fín Sebastian Aho.

Sedem gólov strelili po prvýkrát v sezóne hokejisti Chicaga Blackhawks pri víťazstve 7:4 nad Arizonou. Prvý hetrik v kariére strelil Colin Blackwell.

New York Islanders pokračujú na víťaznej vlne. Zvíťazili šiesty raz po sebe, keď vyhrali na ľade v Anaheime 1:6. O góly sa postarali šiesti rôzni strelci.

NHL - základná časť - 11. marec:

Pittsburgh - Edmonton 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 2. McDavid, 9. Ekholm (Bouchard, McDavid), 51. Nurse (McDavid, Nugent-Hopkins), 56. Nurse (Ekholm)

Brankári: Jarry 38/42 - Pickard 41/41

Minnesota - Nashville 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. Brodin (Boldy, Eriksson Ek), 39. Kaprizov (Eriksson Ek, Boldy), 53. Hartman, 64. Boldy (Zuccarello, Kaprizov) – 9. Jankowski (Sherwood), 24. Evangelista (Novak, Jankowski), 58. O'Reilly (Josi, F. Forsberg)

Brankári: Fleury 27/30 - Saros 29/33

Carolina - Calgary 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Góly: 7. Martinook (S. Aho II), 18. S. Aho II (Teräväinen, Svečnikov), 21. Chatfield (Jarvis, J. Staal), 22. Svečnikov (S. Aho II, Pesce), 34. Burns (Slavin, Kotkaniemi), 40. Jarvis (Chatfield, J. Staal), 58. Teräväinen (Kotkaniemi, Svečnikov) – 25. Dr. Hunt (Kylington, Mangiapane), 45. Šarangovič

Brankári: Andersen 18/20 - Vladař 33/40

Chicago - Arizona 7:4 (0:1, 4:2, 3:1)

Góly: 26. Bedard (Donato, Re. Johnson), 27. Blackwell (Joe. Anderson, A. Vlasic), 31. Bedard (Kurashev, S. Jones), 38. T. Johnson (Bedard, S. Jones), 41. Blackwell (S. Jones, Dickinson), 48. Donato, 58. Blackwell (S. Jones) – 7. Keller (Schmaltz, Hayton), 21. Keller (Schmaltz, Hayton), 34. Guenther, 47. Schmaltz

Brankári: Söderblom 32/36 - Ingram 34/40

Anaheim - NY Islanders 1:6 (0:3, 1:0, 0:3)

Góly: 21. Killorn (Max Jones, Gudas) – 6. Cizikas (Holmström), 8. Palmieri (Reilly, S. Aho I), 15. Nelson (Horvat, Barzal), 41. Horvat (Nelson, Barzal), 48. Engvall, 59. Clutterbuck (M. Martin, MacLean)

Brankári: Dostál 13/19 - Varlamov 22/23