Fehérváry strelil v NHL kuriózny gól, slovenský súboj pre Haláka

Martin Fehérváry v zápase proti Columbusu Blue Jackets.
Martin Fehérváry v zápase proti Columbusu Blue Jackets. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|6. jan 2023 o 04:43 (aktualizované 6. jan 2023 o 09:55)

Ďalšiu asistenciu si pripísal Tomáš Tatar.

NEW YORK. Slovenský obranca Martin Fehérváry strelil v NHL kuriózny gól, keď sa puk odrazil od jeho prilby za brankára Columbusu Elvisa Merzlikinsa.

Išlo o tretí presný zásah slovenského obrancu v sezóne. Celkovo pozbieral zadák Washingtonu Capitals v 29 zápasoch šesť bodov.

V stretnutí proti Columbusu pri výhre 6:2 strávil na ľade 19 minút a 6 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, tri strely na bránu, dva bodyčeky a tri bloky.

Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici Capitals s Alexandrom Alexejevom a napokon sa práve jeho presný zásah počítal ako víťazný.

Tatar predĺžil sériu, Halák vyhral

Bodoval aj Tomáš Tatar. Jeho New Jersey Devils vyslali na bránku St. Louis až 39 striel, z toho sedem slovenský útočník, no prehrali 3:5.

Tatar si pripísal asistenciu zatiaľ vo všetkých troch januárových zápasoch. Túto sériu si predĺžil proti Blues v 29. minúte stretnutia, keď Jack Hughes svojím druhým gólom v zápase upravil na priebežných 2:1.

Slovenský útočník strávil na ľade 17 minút a 56 sekúnd a dosiahol plusový bod. V bodovaní Slovákov odskočil od Adama Ružičku už na štvorbodový náskok. Po 38 odohratých dueloch má na konte 24 bodov za 9 gólov a 15 asistencií.

Slovenský súboj pripravil duel medzi Montrealom a New Yorkom Rangers. Brankár Jaroslav Halák oslávil štvrtú výhru v sezóne, keď pochytal 17 z 18 pokusov Slafkovského spoluhráčov pri víťazstve 4:1.

Talentovaný mladík opäť ani raz nevystrelil na bránu a nebodoval v desiatom stretnutí po sebe. Odohral 13 minút a 23 sekúnd, zaznamenal mínusku a bodyček. Tentokrát nastúpil na krídle druhej útočnej formácie.

"Myslím si, že väčšinu času sme hrali dobrý hokej. Vedeli sme, že v záverečných piatich minútach zatlačia a strelili jeden gól.

Potom si to však chlapci ustrážili a získali sme ďalšie víťazstvo. Sú to dva cenné body do tabuľky, pretože som si istý, že táto sezóna bude vyrovnaná až do konca," citoval slová Haláka portál nhl.com.

Veľký míľnik kráľa

Connor McDavid zaznamenal 500. asistenciu v kariére, keď v dueli proti New Yorku Islanders prihrával na gól Kailerovi Yamamotovi.

Dvadsaťpäťročný útočník len potvrdil, že sa zaradzuje medzi najlepších hokejistov v histórii. Aby sa dostal na túto métu, potreboval odohrať len 527 stretnutí. Menej stačilo iba Gretzkému (352), Lemieuxovi (433), Šťastnému (507) a Orrovi (522).

Juuse Saros doslova ukradol víťazstvo Caroline Hurricanes. Vďaka jeho 64 zákrokom vyhral Nashville 5:3. Fín sa stal prvým brankárom od roku 1991, ktorý mal v jednom zápase základnej časti toľko zákrokov.

Pozíciu najlepšieho tímu na východe, ale zároveň aj v NHL, potvrdili hokejisti Bostonu. Na ľade Los Angeles dosiahli svoje 30. víťazstvo v sezóne, pričom šiestykrát po sebe sa v stretnutí týchto tímov zrodil triumf hostí.

NHL - základná časť - 6. január:

Carolina - Nashville 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 8. Stastny (Pesce, Teräväinen), 21. Skjei (Pesce, Nečas), 30. J. Staal (Fast, Martinook) – 11. F. Forsberg (Pärssinen, Josi), 23. Ekholm (Pärssinen), 32. Glass (Granlund, A. Carrier), 46. Jankowski (R. Johansen, Duchene), 60. Sissons

Brankári: Kočetkov 20/24 - Saros 64/67

Columbus - Washington 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)

Góly: 6. J. Gaudreau (Bemström), 33. Bayreuther (A. Boqvist, Bemström) – 22. Oshie (Jensen, Orlov), 32. Aube-Kubel, 38. Fehérváry (D. Strome, Alexejev), 39. Hathaway (Mantha, Protas), 47. Oshie (D. Strome, Kuznecov), 54. Ovečkin (D. Strome, Kuznecov)

Brankári: Merzlikins 31/37 - Kuemper 25/27

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 6 sekúnd, strelil gól, pripísal si dve trestné minúty, tri strely na bránu, dva bodyčeky a tri bloky/

Montreal - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 55. Armia (Xhekaj, Evans) – 28. Kreider, 33. B. Schneider (Panarin, Kravcov), 34. Chytil (R. Lindgren, Vesey), 59. Chytil (Fox, K. Miller)

Brankári: Allen 27/30 - Halák 17/18

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 13 minút a 23 sekúnd, zaznamenal mínusku a bodyček/

New Jersey - St. Louis 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 24. J. Hughes (Severson, Haula), 29. J. Hughes (Tatar), 53. Hischier (Hamilton, Bratt) – 12. Kyrou (Bučnevič, Thomas), 37. Barbašev (Saad, Faulk), 43. Saad (Barbašev), 50. Thomas (B. Schenn, Bučnevič), 60. Thomas (Bučnevič)

Brankári: Schmid 14/18 - Binnington 36/39

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 17 minút a 56 sekúnd, asistoval a až sedemkrát vystrelil na bránu/

Philadelphia - Arizona 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)

Góly: 21. Konecny (DeAngelo, Frost), 25. Farabee (Frost, Konecny), 29. Allison (Laughton, Hayes), 32. Provorov (Hayes, York), 34. Hayes (Konecny, Frost), 56. J. van Riemsdyk (Tippett, Frost) – 14. Carcone (Hayton), 22. N. Ritchie (Hayton, Schmaltz)

Brankári: Hart 21/23 - Vejmelka 28/34

Toronto - Seattle 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Góly: 31. Tavares (Marner, Matthews) – 27. Tolvanen (Dunn, McCann), 32. Dunn, 35. McCann (Schwartz, Dunn), 39. Beniers (Eberle, Burakovsky), 44. Wennberg (Gourde, B. Tanev)

Brankári: Murray 21/26 - Jones 26/27

Edmonton - New York Islanders 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Góly: 10. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 19. Yamamoto (McDavid), 29. Holloway (R. McLeod, Broberg), 36. Hyman (Draisaitl) – 25. Barzal (Bailey, Cizikas), 40. Clutterbuck (Mayfield)

Brankári: Campbell 20/22 - Sorokin 34/38

Vancouver - Colorado 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 34. Kuzmenko (Michejev, Ekman-Larsson), 36. Kuzmenko (E. Pettersson, Bear), 36. Boeser (Horvat), 59. J. Miller (E. Pettersson, Ekman-Larsson) – 19. Rantanen (Makar, Lehkonen), 22. Girard (Englund, Newhook)

Brankári: Delia 29/31 - Georgijev 39/42

Vegas - Pittsburgh 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Góly: 2. Kessel (Cotter, W. Karlsson), 6. Eichel (N. Roy, R. Smith), 12. Stephenson (Ma. Stone, Eichel), 40. Ma. Stone (McNabb, Eichel), 53. Cotter (Kessel, W. Karlsson) – 45. T. Smith (Guentzel, Crosby), 59. Crosby (Rakell, Guentzel)

Brankári: Hill 38/40 - DeSmith 26/31

Los Angeles - Boston 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Góly: 17. Danault (Iafallo, M. Anderson), 32. Durzi (Doughty, Kopitar) – 27. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 29. Marchand (McAvoy), 51. Frederic (Carlo), 52. Frederic (N. Foligno, Coyle), 58. Pastrňák

Brankári: Copley 17/22 - Swayman 27/29

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry strelil v NHL kuriózny gól, slovenský súboj pre Haláka