Chára hral 22 minút, Halák vychytal bod. Florida strelila Tampe deväť kúskov

Hráči Islanders sa radujú zo streleného gólu.
Hráči Islanders sa radujú zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|31. dec 2021 o 06:09

Fanúšikovia skandovali "Varly, Varly!"

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Islanders zdolali na domácom ľade Buffalo Sabres výsledkom 4:1. Na ľade bol aj slovenský zadák Zdeno Chára.

Trenčiansky rodák odohral 22 minút a 11 sekúnd, získal dva plusové body. Zablokoval tri strely, dvakrát ohrozil súperovu bránu a pripísal si hit.

Bol najvyťažovanejším hráčom tímu.

Do akcie sa vrátil Jaroslav Halák. Slovenský brankár čelil Los Angeles Kings, Canucks doviedol vynikajúcim výkonom k bodu. Pochytal 34 z 35 striel súpera.

Z Čechov bodovali Martin Nečas (0+1), Jakub Voráček (0+1), Radko Gudas (0+1) a Ondřej Palát (0+2). Jediný český strelec Tomáš Hertl rozhodol o výhre San Jose Sharks nad Philadelphiou Flyers 3:2 po predĺžení.

Prebral sa po ťažkom štarte

Semjon Varlamov nezačal ročník 2021/22 vôbec dobre. Brankár New Yorku Islanders mal po prvých šiestich zápasoch bilanciu 0 výhier, 5 prehier a prehra po predĺžení.

Nachádza však stratenú formu. Pochytal 36 striel Buffala, za svoj chrbát pustil len jednu a vyhral už druhý zápas po sebe. Ostrovania vyhrali na domácom ľade 4:1.

Fanúšikovia pred koncom skandovali "Varly, Varly!"

"Strávil som veľa času s rodinou a snažil som sa nemyslieť na hokej, len relaxovať," povedal po zápase. "Naozaj mi to pomohlo. Dnes som sa cítil výborne, čerstvo."

Zápas nastupujúcej generácie

Florida Panthers dnes poriadne vyzvŕtali svojho rivala. Tampu Bay deklasovali výsledkom 9:3.

V bráne panterov stál Spencer Knight. Na druhej strane nastúpil Maxime Lagacé, avšak potom ho vystriedal Švéd Hugo Alnefelt, ktorý debutoval v NHL.

Ako Knight, tak Alnefelt sa narodili v roku 2001. Bol to prvý zápas v histórii NHL, v ktorom proti sebe nastúpili brankári narodení v roku 2000 a neskôr.

Zároveň išlo o prvé stretnutie brankárov vo veku 20 rokov a menej od 5. februára 2011, keď proti sebe chytali Robin Lehner a Kevin Poulin.

Debutoval aj obranca Tampy Bay Darren Raddysh. V rovnakom klube pôsobí jeho brat Taylor, útočník.

NHL - základná časť - 31. december:

Carolina - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Niederreiter (Kotkaniemi, Slavin), 14. T. Teräväinen (Aho, Slavin), 38. T. Teräväinen (M. Nečas, Aho), 51. Jarvis (A. Svečnikov, Slavin)

Brankári: Raanta 26/26 - Montembeault 34/38

Columbus - Nashville 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Jenner (Gavrikov, A. Boqvist), 21. Laine (J. Voráček, Jenner), 54. Texier, rozh. náj. Nyquist – 3. McCarron (Luff, Tomasino), 36. Cousins (Duchene, Fabbro), 37. Johansen (Mikael Granlund, Duchene)

Brankári: Merzlikins 31/34 - Rittich 26/29

Florida - Tampa 9:3 (3:1, 3:1, 3:1)

Góly: 3. Duclair (Montour, Huberdeau), 12. Huberdeau (Barkov, S. Reinhart), 15. Vatrano (A. Lundell, Marchment), 24. Luostarinen (Gudas), 38. Mamin (Verhaeghe, Luostarinen), 40. A. Lundell (Vatrano, Weegar), 45. Duclair (Huberdeau, Weegar), 47. Ekblad (Huberdeau, Duclair), 53. Barkov (Huberdeau) – 16. Bogosian (Bellemare, Perry), 27. Stamkos (Palát, Colton), 45. B. Point (Killorn, Palát)

Brankári: Knight 39/42 - Lagace 21/27, Alnefelt 7/10

New York Islanders - Buffalo 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Barzal (Bailey, Dobson), 27. Bellows (Greene), 32. A. Lee (Bellows, Barzal), 52. Dobson (Bailey, Barzal) – 19. Okposo (B. Murray, V. Olofsson)

Brankári: Varlamov 36/37 - Subban 28/32

/Zdeno Chára (Islanders) odohral 22 minút a 11 sekúnd. Pripísal si dva plusové body, dve strely na bránu, bodyček a zablokoval tri strely/

Seattle - Calgary 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Góly: 6. Giordano (Blackwell, Järnkrok), 21. Järnkrok (McCann, Giordano), 45. Gourde (Blackwell, Järnkrok), 58. McCann – 10. J. Gaudreau (Zadorov, M. Tkachuk), 24. J. Gaudreau (Monahan, M. Tkachuk), 35. Lucic (Ch. Tanev), 57. Mangiapane (E. Lindholm, Hanifin), 58. M. Tkachuk (J. Gaudreau), 60. Hanifin

Brankári: Driedger 34/39 - Markström 18/22

Los Angeles - Vancouver 2:1 sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. B. Lemieux (Wolanin), rozh. nájazd Arvidsson - 53. Horvat (J. T. Miller, Pettersson)

Brankári: Quick 17/18 - Halák 34/35

/Jaroslav Halák (Vancouver) vykryl 34 z 35 striel, úspešnosť zásahov 97,1 percenta/

San Jose - Philadelphia 3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 26. Couture (Cogliano, J. Middleton), 28. B. Burns (Hertl, J. Middleton), 65. Hertl (E. Karlsson) – 16. Frost (Konecny, Lindblom), 56. Farabee (Lindblom, Yandle)

Brankári: Reimer 23/25 - Sandström 43/46

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Chára hral 22 minút, Halák vychytal bod. Florida strelila Tampe deväť kúskov