Juraj Slafkovský v zápase proti Caroline.
Juraj Slafkovský v zápase proti Caroline. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|29. dec 2023 o 06:45 (aktualizované 29. dec 2023 o 08:35)

Juraj Slafkovský v zápase proti Caroline nebodoval.

NEW YORK. Juraj Slafkovský sa vrátil do zápasového diania, proti Caroline odohral 20 minút aj štyri sekundy, ale nebodoval. Pri prehre 3:5 zaznamenal dva mínusové body.

Zápas sa pre neho skončil viac ako päť minút pred záverečnou sirénou po tvrdom hite Stefana Noesena, ktorý slovenského útočníka trafil priamo do hlavy.

Po ňom Slafkovský zamieril priamo do šatne.

"Po zápase som s ním hovoril a povedal, že je všetko v poriadku," povedal jeho spoluhráč Josh Anderson, ktorý strelil jeden z gólov.

Výborný výkon v zápase podal Andrej Svečnikov, ktorý zaznamenal hetrik.

"Hovoríme o tom stále, musí byť na gólovej listine, ak sa chceme stávať tímom, akým potrebujeme byť," povedal tréner Brind’Amour. "Je dominantný hráč, a aby ním bol stále, musí dávať góly. Robí aj iné veci, ale dnes bol rozdielový."

Bodovo aktívny bod aj Sebastian Aho, ktorý na štyri góly asistoval.

Bol to pre neho druhý štvorbodový zápas za sebou. Za dva dni si tak pripísal osem bodov, podarilo sa mu to ako štvrtému v klubovej histórii.

Tri gólové prihrávky si pripísal obranca Brent Burns.

+14

Hráči Vancouveru podľahli Philadelphii 1:4 a prišli tak o svoju šnúru deviatich zápasov za sebou, v ktorých získali aspoň bod. Stále im ale patrí prvá priečka v celej NHL.

Brankár víťazného tímu Samuel Ersson vykryl 18 z 19 striel, musel však striedať v úvode tretieho dejstva pre dehydratáciu. Nahradil ho Carter Hart, ktorý zneškodnil všetkých osem striel

Spolu s nimi ligu vedie so 49 bodmi Vegas, ktorý v noci zdolal Los Angeles 3:2 a ukončil tak štvorzápasovú sériu prehier. Rovnaký počet bodov má na konte aj New York Rangers vo Východnej konferencii.

Nedarí sa San Jose, ktoré v noci podľahlo Edmontonu 0:5, zaznamenalo už šiestu prehru v rade a patrí mu posledné miesto v celej NHL.

Po dva body zaznamenali Ryan McLeod, Evan Bouchard i Zach Hyman, ktorý vsietil 20. gól v tomto ročníku, keď zvýšil na 2:0 v jedenástej minúte.

Asistoval mu kapitán "olejárov" Connor McDavid, ďalší hviezdny hráč Leon Draisaitl uzavrel úvodné dejstvo gólom na 4:0. Dvojbodový bol aj Darnell Nurse s dvoma asistenciami.

NHL - základná časť - 29. december:

Carolina - Montreal 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Svečnikov (Burns, S. Aho II), 13. Fast (S. Aho II, Burns), 22. Fast (Noesen, Drury), 54. Svečnikov (Pesce, S. Aho II), 60. Svečnikov (S. Aho II, Burns) – 14. Stephens (Pezzetta, Struble), 20. Matheson (Monahan, Primeau), 41. Jos. Anderson

Brankári: Raanta 18/21 - Primeau 26/30

/Juraj Slafkovský (Montreal) nebodoval, zaznamenal dva mínusové body, odohral 20 minút a 4 sekundy/

Vancouver - Philadelphia 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 41. Blueger (Joshua, Q. Hughes) – 36. Zamula (Foerster, Atkinson), 37. Se. Walker (Tippett, Konecny), 38. Farabee (Brink), 46. Hathaway (Poehling)

Brankári: DeSmith 21/25 - Ersson 18/19, Hart 8/8

Vegas - Los Angeles 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 8. Eichel (Barbašev, Stone), 23. Amadio (Dorofejev, McNabb), 35. W. Karlsson (Cotter, Pietrangelo) – 34. Kopitar (Kempe, Gavrikov), 59. Moore (Kopitar, Grundström)

Brankári: Thompson 32/34 - Talbot 29/32

San Jose - Edmonton 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)

Góly: 1. R. McLeod (Hyman, Bouchard), 11. Hyman (McDavid, Nurse), 15. Bouchard (Ekholm, C. Brown), 18. Draisaitl (Foegele, R. McLeod), 30. Nugent-Hopkins (Ceci, Nurse)

Brankári: Chrona 8/12, Kahkonen 17/18 - Skinner 25/25

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovského poslal súper k zemi, hitom ho trafil do hlavy