Juraj Slafkovský sa raduje z gólu.
Juraj Slafkovský sa raduje z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|22. dec 2023 o 06:15

Bodoval aj Šimon Nemec.

NEW YORK. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zažiaril pri prehre Montrealu na ľade Minnesoty 3:4 po predĺžení. Po druhýkrát v kariére zažil dvojbodovú noc.

Dostal sa tým na métu 10 bodov ako druhý Slovák v sezóne. Jeho výkon bol excelentný.

Najprv bodoval v čase 41:09, keď jeho strelu dorazil do bránky v presilovke kapitán Nick Suzuki.

Jeho najdôležitejšia chvíľa však prišla na konci 57. minúty. Postavil sa pred bránku, kde clonil brankárovi Gustavssonovi. Tečoval strelu Davida Savarda, ktorá ho aj so šťastím trafila od nohavíc a poodrážala sa do bránky.

Jeho presný zásah znamenal, že duel putoval do predĺženia, v ktorom rozhodol Kirill Kaprizov.

Slafkovský odohral 17 minút a 41 sekúnd, z toho 5 minút a 19 sekúnd v presilovke. Zaknihoval plusku a dve strely na bránku. Ukončil 13-zápasové čakanie na gól.

"Najprv som si myslel, že ho strelil Suzuki. Videl som ho pred bránkou a netušil som, ako sa puk dostal dnu. Ale to ma až tak nezaujíma, je to vyrovnávajúci gól a pomohol tímu," zhodnotil Slovák gólový moment.

Bodoval i Šimon Nemec, ktorý si pripísal štvrtý bod v kariére, keď asistoval Jonasovi Siegenthalerovi v 2. tretine zápasu proti Edmontonu.

Prihral mu na opačnú stranu modrej a švajčiarsky bek prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

"Diablom" sa nepodarila tretia tretina. Od Edmontonu dostali štyri góly a prehrali 3:6.

Nemec napriek tomu ukončil zápas s plusovým bodom. Na ľade strávil 20 minút a 38 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku a dva bodyčeky. Prvýkrát v kariére bol vylúčený, arbitri ho vykázali na trestnú lavicu za držanie.

Išlo o jeho 10. zápas v NHL. Po tomto sa mu definitívne začína súčasná sezóna počítať ako prvá v nováčikovskom kontrakte, ktorý mu vyprší v lete 2026.

Bez bodu bolo slovenské duo v službách Calgary Flames. Mrzieť ich to však nemusí, keďže "plamene" zdolali Anaheim 3:0.

Martin Pospíšil odohral 13 minút a 23 sekúnd, prezentoval sa plusovým bodom, tromi strelami a dvomi bodyčekmi. Adam Ružička dostal priestor len na 7 a štvrť minúty, vyhral polovicu vhadzovaní.

Martin Fehérváry odohral 22 minút a 14 sekúnd pri výhre Washingtonu nad Columbusom 3:2 po predĺžení. Pripísal si strelu na bránku a blok.

Černákova Tampa Bay zdolala silných Vegas Golden Knights 5:4. Slovenský zadák strávil na ľade 20 minút a 43 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku, bodyček a dva bloky.

Buffalo - Toronto 9:3 (3:2, 3:1, 3:0)

Góly: 3. Greenway (Clifton, Benson), 14. Power (Benson, Mittelstadt), 16. J. Skinner (Tuch), 25. Dahlin (T. Thompson, Tuch), 29. T. Thompson (Tuch, J. Skinner), 32. Okposo, 52. Quinn (Peterka, Clifton), 53. J. Skinner (Tuch, T. Thompson), 56. Okposo (Krebs, Ry. Johnson) – 8. Matthews, 13. Domi (Rielly, Liljegren), 26. Järnkrok (W. Nylander, Liljegren)

Brankári: Levi 25/28 - Samsonov 14/19, Jones 11/15

Columbus - Washington 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 36. Sillinger (Bemström, J. Gaudreau), 53. Činachov (Voronkov, Gudbranson) – 19. Mantha (Ovečkin, Carlson), 38. Mantha (Protas, Carlson), 65. Ovečkin (D. Strome, Carlson)

Brankári: Merzlikins 29/32 - Lindgren 34/36

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 14 sekúnd, pripísal si strelu na bránku a blok/

Florida - St. Louis 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Luostarinen (Mikkola) – 25. Kyrou (Thomas, Bučnevič), 28. Bučnevič (Kyrou, Thomas), 37. Toropčenko (Scandella, Saad), 57. Bučnevič (Sundqvist, Thomas)

Brankári: Bobrovskij 19/22 - Hofer 38/39

Philadelphia - Nashville 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 2. Frost (Brink, Tippett), 25. Couturier – 22. Co. Smith (Sissons), 26. Tomasino (Novak, F. Forsberg), 56. Tomasino (Sissons), 60. Nyquist (F. Forsberg)

Brankári: Ersson 27/30 - Saros 29/31

Pittsburgh - Carolina 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Crosby (Rakell, Guentzel), rozh. náj. Crosby – 35. Teräväinen (Drury, Slavin)

Brankári: Nedeljkovic 23/24 - Kočetkov 24/25

Tampa Bay - Vegas 5:4 (0:2, 4:0, 1:2)

Góly: 29. Barré-Boulet (Hedman, Sheary), 36. Kučerov (Stamkos, Hedman), 37. Point (Paul, Kučerov), 39. Point (Paul, Kučerov), 59. Paul (Hedman, Point) – 12. Marchessault (McNabb, Stephenson), 17. Barbašev (Stone), 46. Marchessault (W. Karlsson, Eichel), 50. Cotter (McNabb, B. Hutton)

Brankári: Vasilevskij 30/34 - Patera 31/36

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 43 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku, bodyček a dva bloky/

New Jersey - Edmonton 3:6 (1:2, 2:0, 0:4)

Góly: 14. Mercer (M. McLeod), 22. Siegenthaler (Nemec, M. McLeod), 37. Meier (Mercer) – 1. R. McLeod (Gagner), 6. Nugent-Hopkins (Ekholm, McDavid), 42. McDavid (Ekholm, Nugent-Hopkins), 43. Draisaitl, 43. Erne (Gagner), 50. Ryan

Brankári: Schmid 4/6, Vaněček 28/32 - Pickard 23/26

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 20 minút a 38 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusku, dve trestné minúty, strelu na bránku a dva bodyčeky/

Dallas - Vancouver 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 11. Seguin (Duchene, Heiskanen), 28. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 57. Harley (J. Robertson, Heiskanen), 65. Duchene (Harley, W. Johnston) – 3. Joshua (Garland, Blueger), 33. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 56. Garland (Joshua, Blueger)

Brankári: Wedgewood 17/20 - Demko 32/36

Minnesota - Montreal 4:3pp (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 14. Boldy (Kaprizov, Rossi), 15. Rossi (Bogosian, Kaprizov), 49. Faber (Kaprizov, Eriksson Ek), 65. Kaprizov (M. Johansson, Faber) – 29. Savard (Caufield, Suzuki), 42. Suzuki (Slafkovský, Matheson), 57. Slafkovský (Savard, Matheson)

Brankári: Gustavsson 22/25 - Montembeault 20/24

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 41 sekúnd, zaknihoval gól, asistenciu, plusku a dve strely na bránku/

Colorado - Ottawa 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Góly: 3. MacKinnon (Drouin, Makar), 19. MacKinnon (Ničuškin) – 16. Norris (Batherson), 16. Greig (Kubalík, Chychrun), 22. Bernard-Docker (Smejkal, Kastelic), 35. Batherson (Tarasenko, Zub)

Brankári: Georgijev 41/45 - Korpisalo 33/38

Anaheim - Calgary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. DeSimone (Zary, E. Lindholm), 28. E. Lindholm (Kadri, Šarangovič), 58. Greer (E. Lindholm)

Brankári: Dostál 41/43 - Markström 27/27

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 23 sekúnd, prezentoval sa plusovým bodom, tromi strelami a dvomi bodyčekmi/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 7 minút a 15 sekúnd, vyhral polovicu vhadzovaní/

San Jose - Arizona 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 27. Duclair (Zetterlund), 41. Zadina (Ferraro, Eklund) – 25. Kesselring (Keller), 29. Keller (Kerfoot), 33. Kerfoot (Schmaltz, Durzi), 48. Schmaltz (Kerfoot, Keller), 53. Crouse (Maccelli, Bjugstad)

Brankári: Blackwood 24/29 - Vejmelka 29/31

Tabuľky NHL

Východná konferencia:,

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský záchrancom Montrealu. Poslal zápas do predĺženia, mal dvojbodovú noc