Erik Černák (vpravo) v zápase proti Chicagu.
Erik Černák (vpravo) v zápase proti Chicagu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|17. nov 2023 o 07:15 (aktualizované 17. nov 2023 o 10:21)

Slafkovský, Ružička a Pospíšil nebodovali.

NEW YORK. V nočných zápasoch NHL bodoval jediný Slovák - Erik Černák.

Asistoval na víťazný gól Tampy pri výhre nad Chicagom 4:2. Jeho odrazenú strelu od mantinelu do brány dorazil Victor Hedman.

Černák odohral vyše dvadsať minút a zápas ukončil s troma plusovými bodmi.

“Vedeli sme, že Chicago má ofenzívny tím a že to budú stále skúšať. Po dvoch tretinách sme viedli len o gól a všetko bolo otvorené. Gól na 2:2 nás nezlomil, hrali sme svoju hru celých 60 minút a boli sme za to odmenení,” povedal Černák v rozhovore pre Lightning Audio Network, ktorý uverejnili na sociálnej sieti X.

Lightning sa otriasli z troch prehier. “Mali sme nejaké mítingy, kde sme rozoberali, čo bude ďalej. Boli sme na tento zápas dobre pripravení a ukázali sme to aj na ľade,” dodal slovenský obranca.

Okrem Hedmana skóroval aj Michail Sergačov, zadáci Tampy spolu nazbierali štyri kanadské body.

“Vždy tímu pomôže, keď máte na ľade piatich hráčov, ktorí sa vedia zapojiť do ofenzívy a skórovať. Snažíme sa pomáhať aj v útoku a verím, že to takto pôjde ďalej,” uzavrel Černák.

Juraj Slafkovský hral pri prehre Montrealu s Vegas 5:6 v druhom útoku, ale body si opäť nepripísal. Odohral 13 minút a 39 sekúnd, ale ani raz nevystrelil na bránu. Pripísal si jeden hit a odsedel si dve trestné minúty.

Slovenská dvojica v Calgary - Adam Ružička a Martin Pospíšil - hrala v prvých dvoch formáciách tímu, ale tentokrát bez bodového zisku. "Plamene" zvíťazili nad Vancouverom 5:2.

Ružička odohral len desať minút a 14 sekúnd a okrem dvoch trestných minút si pripísal aj tri strely na bránu. V zápase mal viacero šancí, v jednej z nich trafil po dobrej šanci žŕdku.

Pospíšil mal štyri trestné minúty a jeden hit, odohral 12:26 min. Hral tvrdo a súperovi sa dostával pod kožu, v jednom momente skončil JT Miller po súboji so Slovákom vo vlastnej bráne.

Stützle sa predviedol bejzbalovým odpalom

Vo štvrtok vo švédskom Štokholme odštartovala štvordňová Global Series. Detroit, Ottawa, Toronto a Minnesota tam odohrajú štyri zápasy v priebehu štyroch dní.

Vo včerajšom dueli Ottawy s Detroitom bolo o zábavu postarané. Aj keď to najprv vyzeralo ako jednoznačná záležitosť v prospech kanadského tímu, bola to dráma až do úplného záveru.

Ottawa si už po 22 minútach vytvorila vedenie 4:0, Detroit zápas ale v priebehu ôsmich minút vyrovnal. Duel nakoniec dospel až do predĺženia, kde nádherným bejzbalovým štýlom rozhodol o výhre "senátorov" 5:4 dve sekundy pred koncom Tim Stützle.

Hráči San Jose Sharks sa postarali o prekvapenie, keď zdolali St. Louis hladko 5:1. Posledný tím NHL vyhral len tretí zo sedemnástich zápasov. Pomohol mu k tomu hlavne úvod druhej tretiny. V nej sa "žraloci" v priebehu troch minút a 25 sekúnd presadili trikrát.

Najviac bodov si počas noci pripísal obranca Vegas Shea Theodore. Pri výhre 6:5 nad Montrealom strelil gól a pridal tri asistencie.

Brankár Arizony vychytal tímu víťazstvo 3:2 v Columbuse, keď si pripísal 39 zákrokov. Pre kanadského gólmana to bola už piata výhra v rade. Tento míľnik dosiahol ako tretí brankár v histórii organizácie za posledných desať rokov.

NHL - základná časť - 17. november:

Ottawa - Detroit 5:4pp (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. B. Tkachuk (Batherson, Stützle), 10. B. Tkachuk (Stützle, Giroux), 14. Sanderson (Tarasenko, Norris), 22. Norris (M. Joseph, Tarasenko), 65. Stützle (Batherson, Sanderson) – 30. Raymond, 34. Perron (Compher, Määttä), 37. DeBrincat (Gostisbehere, Compher), 38. Gostisbehere (Compher, Määttä)

Columbus - Arizona 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Severson (Voronkov, Provorov), 59. Severson (Werenski, Texier) – 27. Hayton (Kesselring, Dumba), 50. L. Cooley (Durzi, Keller), 51. Crouse (Bjugstad)

Montreal - Vegas 5:6 (2:0, 2:4, 1:2)

Góly: 7. Newhook (Suzuki, Matheson), 11. Kovacevic (Newhook, Suzuki), 29. Ylönen, 32. Ylönen (Pezzetta, Lindström), 60. J. Barron (Caufield, Matheson) – 23. Howden (Kolesar), 29. McNabb (Theodore, Eichel), 32. Marchessault (Barbašev), 37. Theodore (Eichel, Stone), 59. Eichel (Theodore, Stone), 59. Stone (W. Karlsson, Theodore)

/Juraj Slafkovský (Montreal) v zápase nebodoval, odsedel si dve trestné minúty a pripísal si jeden hit, odohral 13:39 min./

Pittsburgh - New Jersey 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly:7. Rust (Guentzel), 24. Rust (E. Karlsson, Crosby) – 14. Lazar (Haula), 24. Bastian (Haula, Hamilton), 43. Bratt (L. Hughes, Lazar), 52. Holtz (Mercer, Palát), 52. Toffoli (Bratt, L. Hughes)

Chicago - Tampa Bay 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 13. Reichel (Kurashev, Korchinski), 43. Perry (Dickinson, Katchouk) – 25. Point (Hedman, Kučerov), 30. Sergačov (Point, Stamkos), 52. Hedman (Černák, Point), 60. Hagel (Sergačov)

/Erik Černák (Tampa Bay) si pripísal asistenciu, tri plusové body, dva hity a strelu na bránu, odohral 20 minút a osem sekúnd/

Calgary - Vancouver 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 18. Weegar (Greer, E. Lindholm), 31. Dubé (R. Andersson, E. Lindholm), 40. Hanifin (Coleman, E. Lindholm), 46. Huberdeau (Backlund, Coleman), 59. E. Lindholm (Huberdeau) – 10. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 51. Höglander (T. Myers, Lafferty)

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, mal dve trestné minúty a tri strely na bránu, odohral 10 minút a 14 sekúnd/

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, mal štyri trestné minúty a jeden hit, odohral 12:26 min./

Seattle - NY Islanders 4:3sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 3:2)

Góly: 10. Beniers (Dunn, Yamamoto), 19. Wennberg (Bjorkstrand, Eberle), 45. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), rozh. náj. Yamamoto – 4. Lee (Horvat, Nelson), 35. Cizikas (Barzal, Pulock), 42. Dobson (Barzal, Palmieri)

Los Angeles - Florida 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Fiala (Danault, Moore), 34. Kopitar (Fiala, Doughty) – 52. Reinhart (Verhaeghe, Barkov)

San Jose - St. Louis 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)

Góly: 3. Hoffman (Sturm, Zadina), 21. Eklund (Ochoťuk), 23. G. Smith (Kunin, Carpenter), 24. Kunin (G. Smith, Carpenter), 34. Hoffman (Zadina, Ochoťuk) – 54. Faulk

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Černák v noci asistoval, Stützle strelil krásny bejzbalový gól