Fantastický Halák! Vychytal nulu a prihral na gól

Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. mar 2023 o 05:55

Erik Černák asistoval.

NEW YORK. Jaroslav Halák si pri vysokej výhre New Yorku Rangers pripísal prvé čisté konto v sezóne. "Jazdci" zdolali Nashville 7:0.

Slovák pochytal 22 streleckých pokusov a zaznamenal asistenciu. V tretej minúte prihral na otvárací gól stretnutia, strelil ho Filip Chytil.

Išlo o prvé čisté konto Haláka od 11. marca 2021. Stal sa druhou hviezdou duelu.

"Dnes sme ako tím predviedli bojovný výkon od prvého vhadzovania do záverečnej sirény. Včera a dnes sme urobili výbornú prácu tým, že sme makali celých 60 minút a vyplatilo sa to," reagoval Halák po zápase.

Je to po prvý raz, čo jeho nulu sledoval z tribúny jeho syn Nathan.

"Je to preto ešte špeciálnejšie. Je skvelý pocit vyhrať a ešte lepší mať aj čisté konto," dodal.

Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali v nedeľnom dueli zámorskej NHL na ľade Minnesoty 3:5. Fehérváry odohral 21 minút a 11 sekúnd a mal dva mínusové body.

Súboj New Jersey a Tampy Bay lepšie zvládlo Tatarovo mužstvo. "Diabli" vyhrali 5:2, slovenský forvard odohral 12 minút a 28 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a dva bodyčeky.

Bodovať sa podarilo Černákovi, ktorý si pripísal asistenciu. Na ľade strávil 17 minút a 44 sekúnd, pozbieral plusku, strelu, bodyček a blok.

NHL - základná časť:

Buffalo - Boston 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)

Góly: 1. Bergeron (Marchand, DeBrusk), 10. Hathaway (Zbořil, Clifton), 12. DeBrusk (Coyle, Clifton), 28. H. Lindholm (DeBrusk, Bergeron), 51. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 52. Coyle (McAvoy, Frederic), 58. McAvoy (Bertuzzi, DeBrusk)

Brankári: Luukkonen 18/25 - Swayman 26/26

Minnesota - Washington 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 1. Boldy (M. Johansson, F. Gaudreau), 5. Boldy (M. Johansson, J. Eriksson Ek), 31. Reaves (Hartman, Shaw), 44. Duhaime (Sundqvist), 54. Boldy – 26. Ovečkin (Sandin), 53. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 57. D. Strome (Wilson, Ovečkin)

Brankári: Fleury 33/36 - Lindgren 35/40

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 21 minút a 11 sekúnd, pripísal si dve mínusky, bodyček a blok/

Vegas - Columbus 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)

Góly: 6. Kessel (Dorofejev, R. Smith), 31. Eichel (Martinez, Pietrangelo), 33. Dorofejev (Kessel, Pietrangelo), 37. Whitecloud (Howden, Theodore), 37. Eichel (Pietrangelo), 45. Cotter (Stephenson, Pietrangelo), 52. Eichel (Marchessault, McNabb) – 21. Marčenko (Gudbranson, Laine), 58. L. Foudy (Berni, Laine)

Brankári: Patera 35/37 - Tarasov 24/29, Hutchinson 10/12

NY Rangers - Nashville 7:0 (6:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Chytil (K. Miller, Halák), 8. Zibanejad (Panarin), 9. Motte (Trouba, K. Miller), 10. K. Miller (Trocheck, Panarin), 11. Panarin (Fox, Zibanejad), 14. K. Miller (Kakko, Goodrow), 30. Kreider (Trocheck, Trouba)

Brankári: Halák 22/22 - Lankinen 1/5, Saros 26/29

St. Louis - Winnipeg 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Kapanen (Leddy), 31. N. Walker (Faulk, L. Brown), 52. Vrána (Kapanen)

Brankári: Hofer 33/33, Greiss 1/1 - Hellebuyck 14/17

Tampa Bay - New Jersey 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 4. Kučerov (Stamkos), 27. Killorn (Černák, Cirelli) – 27. Bratt (Hischier, Severson), 30. Bratt (Siegenthaler, Hamilton), 33. Hischier (Hamilton), 50. N. Foote (Šarangovič, Bahl), 60. Bratt (Meier)

Brankári: Vasilevskij 34/38 - Vaněček 22/24

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 44 sekúnd so ziskom asistencie, plusky, strely, bodyčeku a bloku/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 12 minút a 28 sekúnd, pripísal si strelu na bránu a dva bodyčeky/

Anaheim - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 54. R. Strome (Terry) – 10. J. Miller (Q. Hughes, E. Pettersson), 22. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller)

Brankári: Gibson 38/40 - Delia 17/18