Juraj Slafkovský sa raduje so spoluhráčmi.
Juraj Slafkovský sa raduje so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. nov 2023 o 07:30

Skóroval aj Martin Pospíšil.

NEW YORK. Juraj Slafkovský odohral v noci zo soboty na nedeľu prvý dvojbodový zápas v sezóne.

Bol pri oboch góloch Montrealu na ľade Bostonu. Habs však prehrali 2:5.

Slafkovský skóroval v 34. minúte, keď korigoval stav na 1:3. V 56. minúte asistoval pri poslednom góle zápasu.

Skóroval aj Martin Pospíšil. Jeho Calgary prehralo na domácom ľade proti Islanders 4:5 po samostatných nájazdoch.

Pospíšil odohral 17 minút a 37 sekúnd, pripísal si gól, dva plusové body, šesť striel a tri bodyčeky. Hral aj v predĺžení.

Jeho spoluhráč Adam Ružička strávil na ľade 7 minút a 33 sekúnd, zaznamenal mínusku a strelu na bránku.

Tohtosezónny debut odohral Miloš Kelemen. Jeho Arizona prehrala vo Winnipegu 2:5. Slovenský útočník odohral 9 minút a 47 sekúnd, pripísal si mínusku a bodyček.

Zo Slovákov nastúpil ešte Erik Černák, ktorého Tampa Bay zdolala Edmonton 6:4. Odohral 20 minút a 18 sekúnd, zaznamenal päť bodyčekov, dva bloky, dve trestné minúty a strelu na bránku.

Tatarovo Colorado vyhralo nad Dallasom 6:3. Slovák strávil na ľade 10 minút a 47 sekúnd, zaknihoval mínusku a bodyček

NHL - základná časť - 19. november:

Ottawa - Minnesota 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Brännström (A. Forsberg, Hamonic), rozhodujúci nájazd Norris - 27. Rossi (Faber, Zuccarello)

Brankári: Forsberg 24/25 - Gustavsson 30/31

Philadelphia - Vegas 4:3 pp (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. Tippett (Sanheim, Atkinson), 21. Foerster (Tippett, Sanheim), 36. Se. Walker (Seeler, Couturier), 61. Couturier - 25. W. Karlsson (Marchessault), 35. Marchessault (Theodore, Eichel), 40. Marchessault (Stone, Theodore)

Brankári: Hart 28/31 - Thompson 34/38

Nashville - Chicago 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Trenin (Sissons), 19. Nyquist (O'Reilly, F. Forsberg), 37. Co. Smith (Tomasino, McCarron), 60. Co. Smith (Trenin) - 34. Kurashev (Bedard, S. Jones), 53. T. Johnson (Dickinson)

Brankári: Lankinen 29/31 - Söderblom 28/31

Tampa Bay - Edmonton 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)

Góly: 20. Kučerov (Stamkos, Point), 33. Kučerov (Sergačov, D. Raddysh), 44. Jeannot (Eyssimont, Sergačov), 50. Stamkos (Kučerov, Point), 51. Glendening (Koepke, D. Raddysh), 60. Sergačov (Paul) – 4. Ryan (Nugent-Hopkins, Ceci), 9. Hamblin, 36. Ryan (Foegele, Ekholm), 49. Bouchard (Nugent-Hopkins)

Brankári: Johansson 39/43 - Skinner 18/23

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 18 sekúnd, zaznamenal päť bodyčekov, dva bloky, dve trestné minúty a strelu na bránku/

Boston - Montreal 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. McAvoy (Marchand, Pastrňák), 20. Frederic (Carlo, Coyle), 26. Zacha (H. Lindholm, Pastrňák), 36. Frederic (Coyle, DeBrusk), 46. J. van Riemsdyk (Marchand, Pastrňák) – 34. Slafkovský (Suzuki, Newhook), 56. Kovacevic (Dvorak, Slafkovský)

Brankári: Swayman 20/22 - Allen 39/44

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 15 minút a 43 sekúnd, strelil gól, pridal asistenciu, plusku, strelu, bodyček, dva bloky a dve trestné minúty/

Calgary - NY Islanders 4:5sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Pospíšil (Kadri, Zary), 38. Coleman (DeSimone, Huberdeau), 44. Weegar (Zary, Kadri), 54. Šarangovič (Hanifin, E. Lindholm) – 17. Fasching (Clutterbuck, Nelson), 25. Palmieri (Horvat, Dobson), 29. Barzal, 44. Nelson (Engvall, S. Aho I), rozh. náj. Wahlstrom

Brankári: Markström 29/33 - Sorokin 35/39

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 17 minút a 37 sekúnd, pripísal si gól, dva plusové body, šesť striel a tri bodyčeky/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 7 minút a 33 sekúnd, zaznamenal mínusku a strelu na bránku/

Carolina - Pittsburgh 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 34. S. Aho (Teräväinen, Jarvis), 43. Burns (Slavin, Svečnikov), 52. Jarvis (Slavin, Burns), 60. Jarvis (S. Aho, Teräväinen) – 11. Crosby (Guentzel, E. Karlsson), 50. Crosby (Letang, Rust)

Brankári: Raanta 26/28 - Jarry 30/33

New Jersey - NY Rangers 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Góly: 10. J. Hughes (Hamilton, Siegenthaler), 20. Palát (Bratt, Toffoli), 42. Haula (J. Hughes, Hamilton) – 9. Panarin (Trocheck, E. Gustafsson), 15. Vesey (Schneider, Z. Jones), 52. Panarin (Trocheck), 58. Vesey (Pitlick, Trocheck), 59. Wheeler

Brankári: Vaněček 30/34 - Šesťorkin 30/33

Winnipeg - Arizona 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 18. Scheifele (Pionk, Dillon), 19. Namestnikov (Morrissey), 32. Connor (Scheifele, Dillon), 45. Morrissey (Scheifele, Connor), 58. Appleton (Niederreiter) – 15. Maccelli (Moser, Kerfoot), 27. Dumba (Boyd, Schmaltz)

Brankári: Brossoit 16/18 - Vejmelka 21/25

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 9 minút a 47 sekúnd, pripísal si mínusku a bodyček/

Washington - Columbus 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Góly: 26. Milano (Protas, Lapierre), 34. Protas (T. van Riemsdyk, Lapierre), 36. Ovečkin (D. Strome), 54. Lapierre (Milano, Protas) – 24. J. Gaudreau (Jenner, Severson), 48. Provorov (Sillinger), 56. Danforth (Kuraly, Werenski)

Brankári: Lindgren 33/36 - Merzlikins 22/26

Dallas - Colorado 3:6 (2:0, 1:2, 0:4)

Góly: 11. Seguin (Marchment, Duchene), 15. Pavelski (Benn, J. Robertson), 23. Seguin (Lindell, Marchment) – 34. Wood (Colton, Makar), 38. R. Johansen (Makar, Rantanen), 45. Ničuškin, 55. Rantanen (Ničuškin, Toews), 55. Cogliano (Kiviranta, Girard), 60. Colton (Makar)

Brankári: Oettinger 32/37 - Georgijev 25/28

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 10 minút a 47 sekúnd, zaknihoval mínusku a bodyček/

Vancouver - Seattle 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Góly: 6. J. Miller (T. Myers, Di Giuseppe), 36. Q. Hughes (Hronek, E. Pettersson), 60. Höglander (T. Myers, Michejev) – 26. Oleksiak (Beniers, Eberle), 34. Eberle (Bjorkstrand, Schultz), 45. Gourde (Borgen, Tolvanen), 47. Beniers (Eberle)

Brankári: Demko 22/26 - Grubauer 21/24

Los Angeles - St. Louis 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Góly: 3. Byfield (Kopitar, Kempe), 3. Lizotte, 14. Kempe, 16. Dubois (Kaliyev, Spence), 40. Fiala (Danault, Doughty) – 57. Neighbours (Blais, Leddy)

Brankári: Talbot 29/30 - Binnington 25/30

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pálil z prvej. Slafkovský strelil druhý gól v sezóne, pridal aj asistenciu