Ružička nastúpil v druhom zápase po sebe, tentoraz prehral

Adam Ružička.
Adam Ružička. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. mar 2023 o 22:35 (aktualizované 19. mar 2023 o 10:50)

Hrali aj Tomáš Tatar a Erik Černák.

NEW YORK. Hokejisti Floridy vyhrali v zápase zámorskej NHL nad New Jersey 4:2. Za hostí nastúpil v prvej formácii aj slovenský útočník Tomáš Tatar.

Erik Černák sa s Tampou Bay tešil z triumfu 5:3 nad Montrealom. Ďalší Slovák Adam Ružička zaznamenal s Calgary prehru 5:6 pp s Dallasom a brankár Jaroslav Halák bol náhradník New Yorku Rangers, ktorý zdolal Pittsburgh 6:0.

Tréner New Jersey bol nahnevaný

O víťazstvo Floridy sa zaslúžil dvoma gólmi Sam Reinhart a pomohol svojmu tímu k priblíženiu sa k zisku voľnej karty vo Východnej konferencii. Hostia prehrali tretí duel za sebou, pričom ešte na začiatku druhej tretiny viedli 2:0.

"Som nahnevaný na to, čo sme spravili nášmu brankárovi. To čo sme ukázali v tretej tretine nie je náš hokej," zhodnotil tréner New Jersey Lindy Ruff.

Tomáš Tatar strávil na ľade 13 minút a 21 sekúnd.

V drese Tampy Bay sa Brandon Hagel blysol hetrikom a po dve asistencie si pripísali Nikita Kučerov a Michail Sergačev. Erik Černák mal tri strely na bránku, jeden hit a odohral 21 minút a 5 sekúnd.

Slovenský obranca Erik Černák v zápase proti Montrealu.
Slovenský obranca Erik Černák v zápase proti Montrealu. (Autor: TASR/AP)

"Blesky" vyhrali tretí zápas za sebou a znížili v Atlantickej divízii stratu na druhé Toronto na tri body. Maple Leafs však majú zápas k dobru.

"Každý chce v NHL dať hetrik, je to skvelý pocit. Najmä pred domácim publikom,” povedal Hagel, ktorý zaznamenal druhý hetrik vo svojom 200. zápase v NHL. Prvý si pripísal ešte v drese Chicaga v 100. zápase.

"Môžete ho umiestniť kamkoľvek ako švajčiarsky nožík. Dokáže hrať rôzne úlohy v hocijakej formácii, je veľmi všestranný a teším sa, že bol za svoju prácu odmenený,” chválil Hagela tréner “bleskov” Jon Cooper.

Nečas vyrovnal 0,3 s pred koncom

Triumf Dallasu zariadil tradičný ťahúň Jason Robertson, ktorý skóroval trinásť sekúnd pred koncom predĺženia. Okrem toho vsietil gól aj v riadnom hracom čase. Na svojom konte má tento útočník už 41 presných zásahov

"Snažil som sa niečo vymyslieť z ničoho. Roope Hintz sa natlačil do bránky, otvoril sa mi priestor a vyšlo to,” opísal Robertson svoj víťazný gól.

Dvadsaťtriročný Kanaďan zaznamenal druhú 40-gólovú sezónu za sebou len ako tretí hráč v klubovej histórii. Pred ním to dokázali Dino Ciccarelli (trikrát, 1985-1988) a Dave Gagner (dvakrát, 1989-1991).

Radosť útočníka Dallasu Stars Jasona Robertsona po strelení víťazného gólu.
Radosť útočníka Dallasu Stars Jasona Robertsona po strelení víťazného gólu. (Autor: TASR/ The Canadian Press via AP)

Ružička nastúpil za domácich vo štvrtom útoku, vyslal jednu strelu na bránku, jednu zablokoval a mal aj jeden hit. Na ľade strávil 8 minút a 40 sekúnd.

Pittsburgh vyslal na bránku Rangers o desať striel viac než súper, no domácich podržal Igor Šesťorkin. Pripísal si 33 úspešných zákrokov. Hostia prehrali tretí zápas v rade, no vo Východnej konferencii zostávajú v hre o voľnú kartu.

"Znamená to pre mňa veľa, už mi chýbal pocit z čistého konca,” povedal ruský brankár, ktorý má osobnú päťzápasovú sériu víťazstiev.

Martin Nečas vyrovnal 0,3 sekundy pred koncom riadneho času duel s Philadelphiou na 4:4 a o víťazstve Caroliny potom rozhodol v predĺžení Sebastian Aho, ktorý tak skompletizoval hetrik.

"Len som stál na zadnej žrdi a čakal či tam príde puk. Bolo to tesné, ale stihli sme to," povedal Nečas, ktorý zblízka prekonal Felixa Sandströma. Aho strelil svoj 30. gól v sezóne a zaznamenal siedmy hetrik v kariére.

NHL - základná časť, 19. marec:

Detroit - Colorado 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 7. P. Suter (Larkin) – 6. D. Toews (Compher, Makar), 28. MacKinnon (Malgin, Makar), 38. Byram (Makar, MacKinnon), 45. Eller (Ničuškin, J. Johnson), 46. Rantanen (Rodrigues, MacKinnon)

Brankári: Husso 16/21, Hellberg 2/2 - Georgijev 33/34

Minnesota - Boston 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 10. M. Johansson (Boldy, J. Eriksson Ek), 48. Sundqvist (F. Gaudreau, M. Johansson) – 19. DeBrusk (Bergeron, Marchand), 29. Pastrňák (H. Lindholm, Marchand), 35. Krejčí (Zacha, Pastrňák), 53. Bergeron (Marchand), 59. Frederic (Coyle)

Brankári: Gustavsson 33/37 - Ullmark 29/31

Nashville - Winnipeg 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 6. Glass (C. Foote, Tomasino), 47. Evangelista (Novak, Barrie) – 47. Ehlers (Morrissey, Scheifele), 51. Lowry (Morrissey, Namestnikov), 61. Pionk (Dubois, Ehlers)

Brankári: Saros 31/34 - Hellebuyck 18/20

Seattle - Edmonton 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Góly: 7. Dunn (Beniers, Schwartz), 25. Eberle (McCann, A. Larsson), 35. Bjorkstrand (Gourde, Oleksiak), 60. Tolvanen (Geekie) – 2. E. Kane (Hyman, Nurse), 17. Yamamoto (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 21. E. Kane (McDavid, Ekholm), 28. Hyman (McDavid), 51. E. Kane, 57. McDavid (Ekholm, Draisaitl)

Brankári: Grubauer 7/10, Jones 10/13 - Skinner 33/37

Philadelphia - Carolina 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 25. Foerster (Frost, Lemieux), 39. N. Cates (Foerster, Tippett), 44. Farabee (Tippett, N. Cates), 46. Lemieux (Frost) – 15. S. Aho II (Nečas, Skjei), 17. Skjei, 34. S. Aho II (Noesen, Gostisbehere), 60. Nečas, 61. S. Aho II (Slavin, Burns)

Brankári: Andersen 29/33 - Sandström 29/34

Florida - New Jersey 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Góly: 47. Barkov (M. Staal, Montour), 48. Reinhart (Montour, Verhaeghe), 49. M. Tkachuk (Verhaeghe, Gudas), 60. Reinhart (Barkov) – 23. Hischier (Marino, Graves), 28. J. Boqvist (Severson)

Brankári: Bobrovskij 33/35 - Schmid 37/40

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 13 minút a 21 sekúnd/

Ottawa - Toronto 4:5 sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Gauthier (Pinto, Brännström), 26. Stützle (Hamonic), 51. B. Tkachuk (Stützle, Hamonic), 60. B. Tkachuk (Giroux, Chabot) – 4. McCabe (Marner, Tavares), 27. Marner (Rielly, Tavares), 30. Järnkrok (Matthews, Liljegren), 50. Järnkrok (Matthews, Kerfoot), rozh. náj. Kerfoot

Brankári: Sogaard 25/29 - Murray 48/52

Tampa Bay - Montreal 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Góly: 12. Hedman (Paul, Bogosian), 25. Hagel (Kučerov, Sergačov), 44. Stamkos (Kučerov, Killorn), 46. Hagel (Sergačov, Point), 60. Hagel – 6. Hoffman (Suzuki, Savard), 27. Gurianov (Jos. Anderson, Suzuki), 33. Ylönen (Hoffman, J. Barron)

Brankári: Elliott 18/21 - Montembeault 36/40

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 5 sekúnd, pripísal si tri strely na bránu a bodyček/

NY Rangers - Pittsburgh 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Góly: 6. Zibanejad (Trouba, K. Miller), 20. Panarin (Fox), 24. Tarasenko (Zibanejad, K. Miller), 27. Kreider (P. Kane, Trocheck), 29. Trouba (Zibanejad, Tarasenko), 37. Panarin (P. Kane, Chytil)

Brankári: Šesťorkin 33/33 - Jarry 13/17, DeSmith 5/7

Calgary - Dallas 5:6 pp (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. E. Lindholm (Mangiapane, Toffoli), 31. Weegar (E. Lindholm), 34. Coleman (R. Andersson, Weegar), 38. N. Ritchie (R. Andersson, Hanifin), 50. R. Andersson (Duehr, Weegar) – 2. Pavelski (J. Robertson, Hintz), 2. Faksa (Hintz), 17. W. Johnston (Heiskanen, Ja. Benn), 39. J. Robertson (Heiskanen, C. Miller), 53. Hakanpää (Pavelski, Ja. Benn), 65. J. Robertson (Pavelski, Hintz)

Brankári: Markström 20/26 - Oettinger 33/38

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 40 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku, bodyček a blok/

Los Angeles - Vancouver 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Edler (Vilardi), 37. Grundström (Kupari, Kaliyev) – 11. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 52. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), rozh. náj. J. Miller

Brankári: Korpisalo 15/17 - Demko 38/40

Arizona - Chicago 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 38. Hayton (Keller, Välimäki), 46. Keller (Välimäki, Boyd), 57. Välimäki (Keller, Schmaltz), 60. Maccelli (McBain, Moser) – 1. Khaira (Tinordi, Katchouk), 45. C. Jones

Brankári: Prosvetov 32/34 - Stalock 17/20

San Jose - NY Islanders 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Labanc (Couture, Sturm) – 17. Pageau (Cizikas), 23. Palmieri (Mayfield, Dobson), 26. Pulock (Fasching, Engvall), 46. Parise (Romanov, Pageau)

Brankári: Kähkönen 29/33 - Sorokin 29/30