Radosť hráčov Montrealu Canadiens.
Radosť hráčov Montrealu Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|17. dec 2023 o 06:20

K asistencii takmer pridal gól.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský pomohol Montrealu k víťazstvu 5:3 nad New Yorkom Islanders asistenciou.

V závere druhej časti hry vybojoval za bránkou puk pre kapitána Nicka Suzukiho. Ten ho poslal na Colea Caufielda a on presnou strelou zvýšil na 4:0, aby uzavrel vynikajúcu druhú tretinu zo strany domácich.

Slafkovský odohral 19 minút a 26 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, dve strely, štyri bodyčeky a tri bloky. Bol najvyťaženejším útočníkom Canadiens a nechýbalo mu veľa, aby v závere duelu skóroval do prázdnej bránky.

Šimon Nemec nastúpil za New Jersey pri ich víťazstve 6:3 na ľade Columbusu. Na ľade strávil 19 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod, strelu na bránku a dva bloky.

Pri výhre hral najdôležitejšiu rolu hviezdny Jack Hughes. Do bránky Columbusu poslal tri puky, šlo o jeho druhý hetrik v kariére.

Martin Fehérváry rozdal najviac bodyčekov v zápase medzi Washingtonom a Nashvillom. Hoci odohral iba 16 minút a 49 sekúnd, prezentoval sa šiestimi "hitmi". Capitals prehrali 1:3.

Ešte aktívnejšie fyzicky hrajúcim Slovákom sa stal Martin Pospíšil, ktorý proti Tampe Bay rozdal sedem bodyčekov a utvoril si osobné maximum. Pri výhre 4:2 odohral 12 minút a 22 sekúnd, zaznamenal plusku, sedem bodyčekov a strelu na bránku.

Nebodoval ani jeho spoluhráč Adam Ružička, ktorý opäť nastúpil ako center štvrtého útoku. Na ľade strávil 9 minút a 31 sekúnd, pripísal si plusku a blok.

Proti slovenskému duu nastúpil zadák Erik Černák. Ten odohral 19 minút a 11 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, dve strely, bodyček a tri bloky.

V drese Seattlu debutoval Tomáš Tatar. Hral v prvom útoku s McCannom a Beniersom, no nebodoval.

Odohral 13 minút a 47 sekúnd, prezentoval sa streleckým pokusom a bodyčekom. V samostatných nájazdoch nepremenil svoj pokus. Kraken prehrali proti Los Angeles 2:3, avšak vydolovali bod.

NHL - základná časť - 17. december:

Minnesota - Vancouver 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Gaudreau (Foligno, Maroon), rozh. náj. Zuccarello - 24. Blueger (Joshua, Garland)

Brankári: Gustavsson 35/36 - DeSmith 30/31

Boston - NY Rangers 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 23. Frederic (J. van Riemsdyk, Poitras) – 51. Trocheck (Zibanejad, Fox), 63. Trocheck (Panarin, E. Gustafsson)

Brankári: Swayman 32/34 - Šesťorkin 21/22

Columbus - New Jersey 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)

Góly: 21. Marčenko (J. Gaudreau), 29. Činachov (Peeke, Voronkov), 59. Texier (Fantilli, Jiříček) – 1. J. Hughes (Toffoli), 17. Haula (Mercer, Holtz), 21. Toffoli (Bratt), 35. J. Hughes (Bratt, Hischier), 43. Hischier (Bratt), 60. J. Hughes

Brankári: Tarasov 24/29 - Schmid 23/26

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod, strelu na bránku a dva bloky/

Montreal - NY Islanders 5:3 (0:0, 4:0, 1:3)

Góly: 28. Armia (Gallagher, Guhle), 31. Jos. Anderson (J. Barron, Monahan), 40. Jos. Anderson (Monahan, J. Barron), 40. Caufield (Suzuki, Slafkovský), 60. Dvorak (Suzuki) – 43. Nelson (Dobson), 44. Nelson (Dobson), 55. Horvat (Dobson, Romanov)

Brankári: Montembeault 30/33 - Varlamov 36/40

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 19 minút a 26 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusku, dve strely, štyri bodyčeky a tri bloky/

Philadelphia - Detroit 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 7. York (Konecny, Foerster)

Brankári: Ersson 33/33 - Lyon 14/15, Husso 18/18

Toronto - Pittsburgh 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Góly: 2. Knies (Domi), 11. Marner (N. Robertson, Domi), 19. McMann (Bertuzzi, Holmberg), 23. Domi (Knies, Marner), 25. Tavares (W. Nylander, Rielly), 35. Gregor (Bertuzzi, Timmins), 55. W. Nylander (Bertuzzi, McCabe)

Brankári: Jones 38/38 - Jarry 10/14, Nedeljkovic 18/21

Winnipeg - Colorado 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)

Góly: 14. Vilardi (Scheifele, Morrissey), 16. Namestnikov (Iafallo, Pionk), 29. Iafallo, 44. Vilardi (Ehlers, Morrissey), 49. Niederreiter (Namestnikov, Appleton), 58. Ehlers (Scheifele) – 43. Drouin (Rantanen, MacKinnon), 51. J. Johnson (Ničuškin, MacKinnon)

Brankári: Hellebuyck 30/32 - Prosvetov 19/24

Nashville - Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Sissons (Josi, F. Forsberg), 34. Tomasino (Co. Smith), 44. Trenin (A. Carrier, McCarron) – 26. Oshie (D. Strome, Ovečkin)

Brankári: Saros 21/22 - Lindgren 20/23

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 16 minút a 49 sekúnd, rozdal šesť bodyčekov, pripísal si blok a dva strelecké pokusy/

St. Louis - Dallas 4:3pp (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Saad (Kyrou, Hayes), 22. Kyrou (Krug, Thomas), 37. Hayes (Toropčenko, Krug), 61. Parayko (Kyrou, Thomas) – 5. Marchment (Seguin, Duchene), 7. Dellandrea (Faksa, Steel), 54. Dadonov (Heiskanen, Harley)

Brankári: Binnington 20/23 - Wedgewood 30/34

Arizona - Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 36. Keller (Kerfoot), 50. O'Brien (L. Cooley)

Brankári: Vejmelka 28/28 - Luukkonen 20/22

Calgary - Tampa Bay 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Góly: 23. Greer (R. Andersson, Hanifin), 27. Weegar (Mangiapane, Coleman), 27. Šarangovič (Oesterle, E. Lindholm), 52. Zary (Oesterle) – 45. Point (Kučerov), 46. Stamkos (Kučerov, Hedman)

Brankári: Vladař 31/33 - Vasilevskij 22/26

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 12 minút a 22 sekúnd, zaznamenal plusku, sedem bodyčekov a strelu na bránku/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9 minút a 31 sekúnd, pripísal si plusku a blok/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 11 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, dve strely, bodyček a tri bloky/

Edmonton - Florida 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Hyman (Nugent-Hopkins, McDavid) – 6. Verhaeghe (Bennett, Ekman-Larsson), 19. Montour (Verhaeghe, Bennett), 20. Barkov (Reinhart, Ekman-Larsson), 37. Bennett (Montour, Bobrovskij), 41. Verhaeghe (M. Tkachuk)

Brankári: Pickard 34/39 - Bobrovskij 38/39

Seattle - Los Angeles 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Larsson (Dunn, Yamamoto), 58. Bjorkstrand (R. Evans, McCann) – 14. Moore (Danault, Fiala), 38. Kopitar (Byfield, Kempe), rozh. náj. Grundstrom

Brankári: Daccord 36/38 - Talbot 17/19