Rana ako z kanóna. Fehérváry nedal súperovmu brankárovi šancu

Martin Fehérváry tesne po góle.
Martin Fehérváry tesne po góle. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|11. dec 2021 o 22:10 (aktualizované 12. dec 2021 o 08:23)

Nastúpilo dokopy šesť Slovákov.

NEW YORK. Tretím gólom sezóny a kariéry sa v noci zo soboty na nedeľu zaskvel obranca Martin Fehérváry. Slovenský mladík v službách Washingtonu vyrovnával stav stretnutia proti Buffalu.

Jeho Capitals ho zvládli a vybojovali dva body po nájazdovej dráme.

Asistenciu pri Fehérváryho zásahu si pripísali Rusi Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuznecov.

Ovečkin z ľavého krídla nabil Fehérvárymu na vrchol kruhu a on sa nemýlil. Presne mierenou delovkou nedal brankárovi Luukkonenovi šancu.

V zápase odohral 19 minút a 45 sekúnd, na konto si pripísal plusový bod, tri strely na bránu, jednu zablokovanú strelu a sedem hitov.

Hral, hoci posledný duel proti Pittsburghu nedohral po zásahu do hlavy.

"Predviedli sme veľký návrat do zápasu," uviedol Slovák. "Tieto zápasy hrané dva dni po sebe sú vždy náročné, ale my sme dokázali vyniknúť v tretej tretine."

O zranení dodal: "Bol to nepríjemný hit, no dnes sa už cítim lepšie."

V stretnutí medzi New Yorkom Islanders a New Jersey Devils bolo až trojnásobné slovenské zastúpenie.

Zdeno Chára sa tešil z výhry potom, ako odohral rovných štrnásť minút. Zaknihoval plusový bod, zablokovanú strelu i 17 trestných minút. Pobil sa.

Na opačnej strane sa predstavil Tomáš Tatar. Na ľade strávil 14 minút a 26 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a strelu na bránu.

Šancu dostal aj jeho spoluhráč, bek Christián Jaroš. Ten odohral 8 minút a 36 sekúnd, predstavil sa tromi bodyčekmi a strelou na bránu.

Do zápasového programu zasiahol aj Adam Ružička z Calgary. Odohral osem minút a štyri sekundy, raz vystrelil na bránu. Na vhadzovaniach mal úspešnosť 55%.

Andrej Sekera z Dallasu dostal slušnú porciu 15 minút a 38 sekúnd. Pripísal si plusový bod a dve strely na bránu

Hokejisti Tampy Bay Lightning bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka prehrali na ľade Ottawy Senators 0:4.

Hetrikom prispel k triumfu domácich kapitán "senátorov" Brady Tkachuk.

Mizéria Edmontonu

Edmonton Oilers majú za sebou ťažký týždeň. Nočná prehra s Carolinou bola pre nich piata v rade.

Ešte na začiatku decembra viedli ligu v percentuálnom počte získaných bodov. Teraz sa prepadli na dvanáste miesto.

Momentálne sú spolu s Arizonou najhorší v počte prehier za sebou. V týchto piatich prehraných zápasoch strelili iba osem gólov, inkasovali devätnásť.

Napriek tomu, že majú sériu domácich zápasov, nedarí sa im. Porazili ich silní súperi ako Carolina, Minnesota a Boston, a v najbližšom dueli ich čaká Toronto.

NHL - základná časť - 11. december:

Ottawa - Tampa Bay 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Norris (Batherson, Chabot), 24. B. Tkachuk (Stützle), 26. B. Tkachuk (Chabot, Batherson), 57. B. Tkachuk (Batherson)

Brankári: Forsberg 25/25 - Elliott 19/25

/Erik Černák (Tampa Bay) nehral pre zranenie v hornej časti tela/

Buffalo - Washington 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Hinostroza (Hägg, Bryson), 23. Butcher (R. Asplund, Okposo) – 4. Eller (Sheary, Oshie), 46. Fehérváry (Ovečkin, Kuznecov), rozh. náj. Oshie

Brankári: Luukkonen 40/42 - Vaněček 29/31

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 45 sekúnd, na konto si pripísal gól, plusový bod, tri strely na bránu, jednu zablokovanú strelu a sedem hitov/

Pittsburgh - Anaheim 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 6. McGinn (Aston-Reese, Ruhwedel)

Brankári: DeSmith 33/33 - Gibson 15/16, Stolarz 13/13

St. Louis - Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Bučnevič (Tarasenko, R. O'Reilly), 29. Joshua (L. Brown, Peca), 36. I. Barbašev (Tarasenko, Bučnevič), 51. Krug (R. O'Reilly, L. Brown) – 42. A. Romanov (Poehling, Dauphin)

Brankári: Lindgren 22/23 - Allen 33/37

Toronto - Chicago 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Góly: 3. Tavares (Matthews, W. Nylander), 10. W. Nylander (Tavares, Liljegren), 15. Matthews (O. Kaše, W. Nylander), 24. Engvall (Clifford, Steeves), 59. Kämpf (Rielly, Brodie) – 2. J. Toews (C. Murphy, Reese Johnson), 37. C. Murphy (Hagel), 42. D. Kubalík (Kurashev, McCabe), 51. McCabe (R. Stillman, R. Carpenter)

Brankári: Mrázek 31/35 - Lankinen 21/26

NY Islanders 4:2 New Jersey (1:2, 2:0, 1:0)

Góly: 18. Dobson (Barzal, Wahlstrom), 29. Greene (Barzal, Bailey), 37. Parise (Pageau, Mayfield), 50. Pageau (Wahlstrom) – 18. Bratt (Siegenthaler), 19. J. Hughes (Zacha)

Brankári: Sorokin 30/32 - Schmid 25/29

/Zdeno Chára (Islanders) odohral rovných štrnásť minút, zaknihoval plusový bod, zablokovanú strelu i 17 trestných minút/

/Tomáš Tatar (New Jersey) na ľade strávil 14 minút a 26 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a strelu na bránu/

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 8 minút a 36 sekúnd, predstavil sa tromi bodyčekmi a strelou na bránu/

Arizona - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 2. Beagle (Roussel, L. Eriksson), 31. Ljubuškin (N. Schmaltz, Dineen), 52. Crouse (N. Schmaltz, Dineen) – 2. J. van Riemsdyk, 26. Laughton (Konecny, Couturier), 32. P. Brown, 33. J. van Riemsdyk (Konecny, Yandle), 48. Giroux (Atkinson, Frost)

Brankári: Vejmelka 29/34 - Jones 29/32

Calgary - Boston 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 33. M. Tkachuk (R. Andersson, J. Gaudreau), 59. Monahan (Lucic, R. Andersson) – 18. Clifton (Frederic, Blidh), 26. B. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 27. McAvoy (Bergeron), 43. Frederic (Lazar)

Brankári: Markström 23/27 - Ullmark 40/42

/Adam Ružička (Calgary) odohral osem minút a štyri sekundy, raz vystrelil na bránu. Na vhadzovaniach mal úspešnosť 55%/

Edmonton - Carolina 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Nurse) – 8. Aho (Trocheck, T. Teräväinen), 27. Niederreiter (Aho), 58. Aho (T. Teräväinen, Cole)

Brankári: Koskinen 28/31 - Andersen 22/23

Seattle - Columbus 4:5 pp (0:0, 1:4, 3:0 - 0:1)

Góly: 34. McCann (Jordan Eberle), 44. Schwartz (Donskoi, Giordano), 45. Geekie (Appleton, B. Tanev), 56. Vince Dunn (A. Larsson, Järnkrok) – 29. O. Bjorkstrand (Jenner), 32. Roslovic (Domi, J. Voráček), 37. Domi (Roslovic, Bean), 40. Domi (O. Bjorkstrand), 61. Bean (J. Voráček)

Brankári: Grubauer 24/29 - Merzlikins 28/32

Los Angeles - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 35. Danault (Doughty), 51. B. Lemieux – 34. M. Foligno (Dumba, K. Fiala)

Brankári: Quick 30/31 - Kähkönen 35/37

San Jose - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 9. Hertl (T. Meier, Barabanov), 37. E. Karlsson (T. Meier, Barabanov) - 49. Raffl (Hakanpää, Faksa)

Brankári: Reimer 34/35 - Holtby 23/25

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 15 minút a 38 sekúnd, pripísal si plusový bod a dve strely na bránu/