Skvelý výkon Černáka. Pri výhre zaznamenal asistenciu a tri plusky

Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|9. dec 2022 o 06:48 (aktualizované 9. dec 2022 o 09:20)

Mitch Marner predĺžil rekordnú bodovú šnúru.

NEW YORK. Hráči tímu Tampa Bay Lightning zdolali na domácom ľade hokejistov Nashvillu Predators 5:2. Výrazný podiel na tom mal Erik Černák.

Slovenský obranca zaznamenal asistenciu a až tri plusové body. S ním na ľade boli Bolts vysoko nebezpeční.

V kanadskom bodovaní sa štvrtým bodom dotiahol na Martina Fehérváryho a predbehol Pavla Regendu. Upravil si bilanciu +/- na neutrálnu hodnotu.

V druhej minúte prihral na prvý gól zápasu, strelil ho Brayden Point. Ten sa presadil ešte raz, v 43. minúte strelil víťazný gól. Okrem neho skórovali Perry, Paul a Hagel, na strane Nashvillu Jankowski a Carrier.

Brankár Brian Elliott zaznamenal 34 úspešných zákrokov a triumfoval v šiestom zápase za sebou. “Vyhráva nám zápasy, chytá vynikajúco. Mal veľké zákroky, keď sme to potrebovali a podržal nás,” chválil brankára “bleskov” tréner Jon Cooper.

Dva asistencie si pripísal kapitán Steven Stamkos a bodoval v dvanástom zápase za sebou. S Nashvillom cestoval na Floridu aj Ryan McDonagh, ktorý je na listine zranených hráčov.

Marnerova séria pokračuje

Toronto zdolalo Los Angeles 5:0. Podiel na tom mal i Mitch Marner, ktorý vďaka gólu pokračuje v historickej sérii, keď bodoval už v 21. dueli po sebe.

“V druhej tretine sme ovládli hru. Boli sme rýchli, získavali sme puky a nedali sme im šancu,” povedal Marner, ktorý počas série nazbieral 28 bodov (10+18).

Ruský brankár Iľja Samsonov si pripísal 29 úspešných zákrokov a zaznamenal svoje prvé čisté konto v drese Toronta, siedme v kariére.

Kanaďan Mark Scheifele dvakrát asistoval a pomohol Winnipegu k výhre nad St. Louis 5:2. Dostal sa na métu 600 bodov v NHL. Ešte viac zápas vyšiel jeho spoluhráčovi - Pierre-Luc Dubois skóroval dvakrát a pridal jednu asistenciu.

“Hrá vynikajúco. Je silný s pukom, vracia sa dozadu a je nebezpečný v presilovkách,” povedal na Duboisovu adresu tréner Rick Bowness.

Nové akvizície na Floride úradujú

Florida zdolala Detroit 5:1 a opäť aj za pomoci nedávnych akvizícií na čele s Mattom Tkachukom. Hráči, ktorí do tímu prišli pred sezónou 2022/2023, už dovedna nazbierali 76 kanadských bodov.

“Bol to kompletný výkon, vybehli sme na nich,” povedal Tkachuk.

Jediným zápasom, ktorý dospel do predĺženia, bolo stretnutie medzi Dallasom a Ottawou. Víťazný gól strelil veterán v drese Stars Tyler Seguin.

“Bol to zábavný zápas. Mal som veľa šancí v poslednom období, ale nevedel som ich premeniť. Konečne to tam padlo,” povedal Seguin, ktorý skóroval prvýkrát po desiatich zápasoch.

NHL - základná časť - 9. december:

Tampa Bay - Nashville 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 2. Point (Cole, Černák), 3. Perry (Stamkos, Hedman), 43. Point (Cirelli, Kučerov), 48. Paul (Stamkos), 56. Hagel (Sergačov, Elliott) – 11. Jankowski, 33. A. Carrier (F. Forsberg, Niederreiter)

Brankári: Elliott 34/36 - Saros 27/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 45 sekúnd, pripísal si asistenciu, tri plusové body, strelu na bránu, bodyček i dva bloky/

Toronto - Los Angeles 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Góly: 26. Engvall (Timmins, Kerfoot), 26. Kämpf (Holmberg, Brodie), 27. Nylander (Bunting, Holl), 34. Marner, 50. Matthews (Nylander, Bunting)

Brankári: Samsonov 29/29 - Quick 36/41

Florida - Detroit 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 19. Tierney (M. Staal), 22. Luostarinen (Barkov, Reinhart), 23. Mahura (Bennett, M. Tkachuk), 35. Kiersted (Cousins, E. Staal), 36. M. Tkachuk (Verhaeghe, Ekblad) – 29. Berggren (Copp, Raymond)

Brankári: Bobrovskij 19/20 - Nedeljkovic 36/41

St. Louis - Winnipeg 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 39. Thomas (Tarasenko, Rosén), 51. Leivo (O'Reilly, B. Schenn) – 16. Dubois (Scheifele, Stanley), 21. Connor (Eyssimont, Pionk), 25. Wheeler (Scheifele, Dubois), 48. Dubois (Morrissey, DeMelo) (t.s.), 59. Perfetti (Wheeler, Pionk)

Brankári: Greiss 15/19 - Hellebuyck 29/31

Dallas - Ottawa 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. Heiskanen (Hintz, Pavelski), 7. Heiskanen (W. Johnston, Lundkvist), 55. Lundkvist (Hintz), 65. Seguin (W. Johnston) – 14. Brassard (Batherson), 19. Chabot (B. Tkachuk, M. Joseph), 42. Hamonic (DeBrincat, Sanderson)

Brankári: Oettinger 28/31 - Forsberg 28/32

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Skvelý výkon Černáka. Pri výhre zaznamenal asistenciu a tri plusky