Víťazná séria Banskej Bystrice sa skončila. Od Zvolena dostala šesť gólov

Momentka zo zápasu Zvolen - Banská Bystrica.
Momentka zo zápasu Zvolen - Banská Bystrica. (Autor: SITA)
TASR|26. dec 2022 o 19:00 (aktualizované 27. dec 2022 o 00:09)

Zvolen hral netradične v bránke s Petríkom.

ZVOLEN. Aj po regionálnom 47. kole sú na čele hokejovej Tipos extraligy hokejisti HKM Zvolen.

V zápase s Banskou Bystricou zvíťazili 6:3, vďaka čomu si udržali náskok jedného bodu pred Slovanom Bratislava. Na poslednom mieste tabuľky je naďalej Nitra, ktorá prehrala 13. zápas za sebou.

Zápas Zvolena proti Banskej Bystrici prilákal vyše 5000 divákov, ktorí videli deväť gólov, pričom ani jeden z nich nebol v v presilovke, resp. oslabení. Po tri kanadské body si pripísali domáci útočníci Maroš Jedlička, Radovan Bondra (obaja 2+1), Chris Langkow (0+3).

Duel v poslednej minúte spestrila pästná výmena, o ktorú sa po dohode postarali Jozef Sládok a Matej Bača. Banskobystrickí "barani" prehrali prvýkrát po šiestich víťazstvách.

Hráči HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 7:2. Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky.

Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79. Prvý gól zápasu strelil útočník Prešova Max Gerlach, ktorý zaokrúhlil svoj gólový súčet na 20 a naďalej je najlepší strelec súťaže.

Po tri kanadské body si pripísali útočníci Spišiakov Anthony Nellis a Juraj Majdan.

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HK Poprad 4:3. Čistým hetrikom v rozmedzí od 13. do 29. minúty sa na tom podieľal fínsky útočník Micke Saari.

Pre Liptákov to bolo prvé víťazstvo po piatich prehrách a zároveň premiérove pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš, Martin Hrnčár. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku. Poprad má po 28 zápasoch na konte 38 bodov.

Obranca Nitry Martin Bodák dostal už v 26. sekunde trest na 5 minút a do konca zápasu za faul na obrancu Nových Zámkov Mikea Leeho. Nitrania síce oslabenie zvládli viac než dobre, keďže zásluhou Filipsa Buncisa išli do vedenia, ale napokon Novým Zámkom podľahli aj tretíkrát v sezóne.

Ich bodové manko na predposledný Prešov ostalo rovnaké - tri body. Oba tímy, Nitra aj Prešov, sa v pondelňajších zápasoch ako prvé prehupli cez 100 inkasovaných gólov.

Druhýkrát za sebou sa v zápase Trenčína so Slovanom Bratislava predlžovalo za stavu 1:1. Zatiaľ čo pred mesiacom zvíťazili "vojaci" v Trenčíne po samostatných nájazdoch, tentoraz na domácim ľade prehrali 1:2.

Milan Kytnár rozhodol o druhom bode pre Slovan, ktorý zvíťazil v treťom stretnutí za sebou.

Na štvrtý pokus sa hokejistom Košíc podarilo prvýkrát v sezóne zdolať Michalovce. Na ich ľade síce prehrávali gólom Jakuba Suju, ale góly Jensa Olssona a Michala Chovana v 43. resp. 44. minúte znamenali obrat.

Zverenci Romana Stantiena prehrali prvýkrát po troch víťazstvách a so 49 bodmi sú priebežne na 5. mieste extraligovej tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku, na ktorej majú 52 bodov.

Tipos extraliga - 47. kolo:

HKM Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 5. Csányi (Kolenič, V. Fekiač), 12. R. Bondra (Langkow, Jedlička), 28. Jedlička (Langkow), 36. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 56. Stupka (Huntebrinker), 58. R. Bondra – 10. Šoltés, 42. Ďatelinka (Gašpar, Bíreš), 54. Troock (J. Sukeľ)

Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Gegáň, M. Orolin

vylúčení na 2 min: 2:3, vyššie tresty: Sládok – Matej Bača, obaja 5 + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 5023

Zvolen: Petrík – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Stupka - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, G. Gabor, Jamrich

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Na ten počet ľudí, čo prišli na štadión, to bol výborný zápas. Aj z jednej, aj z druhej strany. Nás samozrejme teší výhra, pretože presadiť sa proti Banskej Bystrici v derby nie je jednoduché. Naša organizácia hry bola podľa mojich predstáv.

Boli tam pekné akcie, veľká aktivita na našej strane i početnosť gólov, ktoré nám zaručili víťazstvo. Oba tímy na druhý sviatok vianočný pritiahli na štadión divákov a oba tímy sa postarali aj o to, aby títo fanúšikovia videli pekný hokej."

Tretí brankár Roman Petrík šiel do bránky preto, že obaja naši gólmani Trenčan i Paterson mali zdravotné problémy, ktoré im nedovolili nastúpiť.“

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: "Domáci hrali veľmi rýchly hokej s dobrým pohybom. Prvé dve päťky sú najlepšie, aké som zatiaľ v tejto lige videl. Ich rýchlosť je pôsobivá. Prvé dve tretiny neboli pre nás dobré, ale nevzdali sme sa, v tretej tretine sme sa vrátili do zápasu a spravili ho zaujímavým.

Za stavu 4:3 si možno rozhodcovia nevšimli krošček, po ktorom sme mohli hrať presilovku. Nie sme spokojní s výsledkom, ale som rád za to, čo sme predviedli v tretej tretine. Aj za stavu 3:4 z nášho pohľadu sme mali viacero dobrých príležitostí, no netrafili sme bránku. Nevzdali sme sa, bojovali sme do poslednej chvíle, bolo to výborné derby. "

Dávid Šoltés, tréner Banskej Bystrice: „Bol to náročný zápas. Zvolenčania majú teraz formu tak ako i my, ale pripravili sa na nás dobre. Najmä v druhej tretine dali dva rýchle góly a trošku sme klesli. Potom sme to doťahovali.

V tretej tretine sme začali hrať veľmi dobrý hokej, znížili sme na rozdiel gólu, mali sme na zisk bodu, škoda piateho inkasovaného zásahu, to nás položilo trošku na kolená.

Mysleli sme si, že to ešte zvládneme, no škoda toho záveru. Ak by sme piaty gól nedostali, tak podľa mňa vyrovnáme a duel by sa rozvíjal úplne inak. Chcel by som ešte vyzdvihnúť výbornú atmosféru, veľmi sme si to užívali. Bolo to skvelé, hralo sa veľmi dobre, len škoda, že sme nevyhrali.“

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Góly: 12. Walega (Kriška), 13. Saari (Kuru, Karsums), 19. Saari (Karsums, Kuru), 29. Saari (Karsums) - 10. Petráš (Meliško, Paukovček), 50. Záborský (Vainio, Kotvan) 54. Svitana (Bubela, Kotvan)

Rozhodovali: Crman, Novák - Kacej, Tichý

vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1300 divákov

Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala - Kriška, Walega, Handlovský - Karsums, Saari, Kuru - Michalík, Vahatalo, Uhrík - Šmida, Vankúš, Štrauch - Kalousek

Poprad: Peters - Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, B. Brincko, Jasečko - Razgals, Skokan, Svitana - Záborský, Livingston, Bubela - Paločko, Mlynarovič, Kundrík - Juhola, Paukovček, Petráš - Kukuča

HC MV Transport Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) - 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis)

Rozhodovali: Štefik, Rojík - Hajnik, Vyšný

vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1075 divákov

Prešov: Rabčan - Doetzel, Giles, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Campagna, Šimun, Avcin - Džugan, Thomka, Sýkora - Žilka, Klíma, K. Jendroľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Verbeek - Kerbashian, Myklucha, Vandas - Novák, Vartovník, Hamráček - Šúty

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 26. Thelin (Flick, Krajčovič) - 15. Ackered (Kytnár, Fominych), 64. Kytnár (T. Matoušek, MacKenzie)

Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. - Knižka, Valo

vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3500 divákov

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Hlaváč - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Krajčovič - Šťastný, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Sloboda - Obdržálek

Slovan Bratislava: Coreau - MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Březák - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Zigo, Haščák - Lukošík, Kytnár, T. Matoušek - Petriska, Minárik, M. Matoušek

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Góly: 3. Buncis (Green), 13. Krivošík (Baláž, Tvrdoň) - 7. Barto (Ondrušek), 18. Farley (Jackson, Johnson), 22. T. Mikúš (Ligas, J. Mikúš), 28. T. Mikúš (Roman, J. Mikúš), 58. Jackson (Farley)

Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Junek

vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Bodák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2716 divákov.

Nitra: O´Connor – Bodák, Švarný, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Fatul – Krivošík, Baláž, Tvrdoň – Elmer, Gill, Duke – Guman, Buncis, Hrnka – Lacka, Čederle, Knies - Drábek

Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Jobek, Roman – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Faith, Gennaro, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Barto

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 17. Suja - 43. Olsson (Havrila, Lamper), 44. Chovan

Rozhodovali: Smrek, Žák - Jurčiak, Hercog

vylúčení: 0:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov

Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs, Lapšanský, Valentini, Žitný, Bezúch, Buc, Stripai, Chalupa, Galamboš, Vašaš

HC Košice: Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen, Rogoň, Chovan, Bartánus, Parshin, Slovák, Lamper, Jokeľ, Linet, Tybor

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Víťazná séria Banskej Bystrice sa skončila. Od Zvolena dostala šesť gólov