Tatar strelil krásny gól, napodobnil Hossu. Regenda nehral, Ružička nebodoval

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|22. nov 2022 o 06:22

Ružička ani Černák nebodovali.

NEW YORK. New Jersey Devils pokračujú v spanilej jazde naprieč sezónou. Edmonton zdolali na domácom ľade 5:2. Po troch zápasoch bez bodu k ich výhre prispel aj Tomáš Tatar.

Slovenský útočník skóroval v 48. minúte, keď zvyšoval na 4:2. Jeho gól patril do kategórie najkrajších, aké strelil v celej kariére.

Po snahe Oilers sa s Mercerom a Hischierom dostali do protiútoku. Tatar sa nerozpakoval a v momente, keď prijal prihrávku od Mercera, myslel na strelu. Tú zrealizoval krátko po vstupe do pásma.

Prvotný pokus ešte v bráne neskončil, no Tatar si dokorčuľoval vyrazený puk a zo vzduchu ho poslal za chrbát brankára Stuarta Skinnera.

Pre Tatara šlo o štvrtý gól a dvanásty bod v ročníku. Odohral 14 minút a 10 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, dve strely na bránu a bodyček.

Opäť nastupoval v prvom útoku a jeho najčastejším súperom bol hviezdny Connor McDavid.

Spolu s ním strávil na ľade 6 minút a 27 sekúnd. Kapitána Edmontonu viackrát ubránil a vyhral súboje o puk.

Fanúšikom pripomenul gól Mariána Hossu z decembra 2009.

"Diabli" vyhrali už trinásty zápas v rade a vyrovnali tak klubový rekord. Prehru nepoznajú od 25. októbra.

Bez Regendu prehrali

V zápase Calgary a Philadelphie nastúpil Adam Ružička. Slovákovi sa nezadarilo ako zvyčajne, avšak spoluhráči odohrali dobrý zápas a zvládli rolu favorita. Vyhrali 5:2.

Ružička odohral 11 minút a 38 sekúnd, pripísal si strelu na bránu, blok a bodyček.

Jediným Slovákom bez výhry bol Erik Černák, ktorého Tampa Bay nestačila na Boston. Bruins vyhrali 5:3. Černák strávil na ľade 17 minút, pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty, päť bodyčekov a blok.

Pavol Regenda chýbal v zápasovej zostave Anaheimu. Ducks ho posadili na tribúnu ako zdravého náhradníka a duel odohrali s jedenástimi útočníkmi a siedmimi obrancami.

Zmena taktiky nepomohla. Zo St. Louis si neodvážajú ani bod, prehrali 1:3. Jediný gól mužstva strelil Lundeström.

Makar prekonal legendy

Cale Makar sa stal najrýchlejšie bodujúcim obrancom v histórii NHL. Aby dosiahol 200 bodov, potreboval len 195 zápasov.

Prekonal všetkých. Za ním skončili Sergej Zubov (207 zápasov), Brian Leetch (211), Phil Gousley (212) aj Bobby Orr (216).

Zadák Colorada strelil gól pri výhre 3:2 po samostatných nájazdoch nad Dallasom. Bol to jeho 53. gól v kariére. V aktuálnej sezóne má po 17 dueloch na konte 20 (5+15) bodov.

Patrice Bergeron zaknihoval 1000. bod v NHL ako 94. hráč v histórii súťaže. Proti Tampe Bay prihrával na gól, v kariére má 409 gólov a 591 asistencií.

NHL - základná časť - 22. november:

New Jersey - Edmonton 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Bratt (Hischier, J. Hughes), 26. Mercer (Hischier), 29. Severson (Bratt, J. Hughes), 48. Tatar (Mercer, Hischier), 55. Šarangovič (Zetterlund) – 14. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 45. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Ceci)

Brankári: Vaněček 28/30 - Skinner 23/28

/Tomáš Tatar odohral 14 minút a 10 sekúnd, zaznaenal dva plusové body, dve strely na bránu a bodyček/

Philadelphia - Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 15. Laczynski (Hayes, Cates N.), 49. Farabee – 5. Huberdeau (Coleman), 14. Dubé (Coleman, Weegar), 24. Andersson (Hanifin, Mangiapane), 59. Coleman, 60. Lewis (C. Tanev, Lucic)

Brankári: Hart 24/28 - Markström 23/25

/Adam Ružička (Calgary) odohral 11 minút a 38 sekúnd, pripísal si strelu na bránu, blok a bodyček/

Tampa Bay - Boston 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Góly: 10. Paul (Stamkos, Killorn), 45. Balcers, 51. Paul (Hedman, Maroon) – 16. Krejčí (McAvoy, Grzelcyk), 26. N. Foligno (Zacha, Krejčí), 26. Coyle (Frederic, Hall), 36. Marchand (DeBrusk, Bergeron), 44. Pastrňák (DeBrusk, McAvoy)

Brankári: Vasilevskij 24/29 - Ullmark 32/35

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút, pripísal si mínusový bod, dve trestn=e minúty, päť bodyčekov a blok/

Toronto - NY Islanders 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 25. Tavares (Nylander, Marner), 35. Matthews (Liljegren, Sandin) – 16. Dobson (Aho, Barzal), 58. Bailey, 62. Beauvillier (Nelson, Dobson)

Brankári: Källgren 21/24 - Sorokin 30/32

Winnipeg - Carolina 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Góly: 19. Dubois (Wheeler, Perfetti), 27. Eyssimont (D. Gustafsson, Harkins), 44. Morrissey (Wheeler, Dubois), 63. Morrissey (Dubois) – 56. Slavin (A. Svečnikov, Aho), 57. A. Svečnikov (Burns, Aho), 60. Nečas (Jarvis, Aho)

Brankári: Rittich 24/27 - Kočetkov 19/23

Nashville - Arizona 4:3 sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Granlund (F. Forsberg, Josi), 42. Josi (R. Johansen, Granlund), 42. Duchene (Sissons), rozh. náj. Glass – 29. Crouse (Bjugstad, Maccelli), 36. Bjugstad (N. Ritchie, Moser), 54. Bjugstad

Brankári: Saros 24/27 - Ingram 42/45

St. Louis - Anaheim 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Acciari (B. Schenn), 56. Faulk (Thomas, Kyrou), 60. Acciari (Bučnevič) – 20. Fowler (Lundeström)

Brankári: Binnington 27/28 - Gibson 24/26

Dallas - Colorado 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. J. Robertson (Dellandrea), 60. J. Robertson (Hintz, C. Miller) – 11. Makar (Rantanen, Lehkonen), 43. Newhook (Rodrigues, Englund), rozh. náj. Rantanen

Brankári: Oettinger 33/35 - Georgijev 22/24

San Jose - Ottawa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 7. Gregor (Kunin, Benning), 22. Meier (E. Karlsson), 25. Nieto (Benning, Barabanov), 36. Hertl (Couture, E. Karlsson), 60. Couture (Megna, Kunin) – 14. Stützle (B. Tkachuk)

Brankári: Kähkönen 37/38 - Talbot 4/7, Forsberg 22/23

Vancouver - Vegas 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)

Góly: 32. Kuzmenko (Boeser, Q. Hughes), 42. Horvat (J. Miller, Stillman), 46. L. Schenn (Q. Hughes, Lazar), 47. E. Pettersson (Michejev, Kuzmenko) – 35. Ma. Stone (Eichel, Martinez), 36. W. Carrier (Eichel, Pietrangelo), 47. W. Carrier (Martinez, Pietrangelo), 49. Re. Smith (Marchessault), 55. Pietrangelo (Ma. Stone, Stephenson)

Brankári: Demko 33/38 - Thompson 26/30

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil krásny gól, napodobnil Hossu. Regenda nehral, Ružička nebodoval