Seamus Casey. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|14. okt 2024 o 21:30

Slováci pri výhre nad Utahom nebodovali.

NEW YORK. Fanúšikovia New Jersey Devils očakávajú, že ich miláčikovia odčinia vlaňajšiu sezónu plnú sklamaní omnoho lepšími výkonmi v ročníku 2024/25. A zatiaľ to vyzerá, že túto výzvu "diabli" vzali smrteľne vážne.

Po piatich dueloch majú osem bodov v tabuľke. Štvrtú výhru v sezóne vybojovali v pondelok večer na domácom ľade proti Utahu.

Pri výhre 3:0 zohral dôležitú úlohu mladý obranca, ktorý vstúpil do NHL v raketovom tempe. Seamus Casey strelil gól a pridal asistenciu. Kolega Šimona Nemca z obrany má po piatich dueloch už štyri body.

Pri dvoch strelených góloch bol aj Šimon Nemec. Na prvý gól stále čaká, avšak jeho prínos na ľade bol nesporný.

Nastúpil vo svojej stálej role v tretej obrane a v oslabení, no pridal aj približne minútu v presilovej hre. Dokopy strávil na ľade 18 minút a 25 sekúnd, zaznamenal plusový bod a strelu na bránku.

Jeho spoluhráč Tomáš Tatar odohral 11 minút a 24 sekúnd, pripísal si strelu a bodyček, odsedel si dve trestné minúty.

Išlo o prvú prehru Utahu v inaugurálnej sezóne.

NHL - základná časť - 14. október (večerné zápasy)

Boston - Florida 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Góly: 5. Beecher (Kastelic, Lohrei), 26. Carlo (Kastelic, Koepke), 35. Lohrei (Kastelic, Beecher) – 7. Lundell, 12. Reinhart (A. Boqvist), 30. Reinhart, 33. Lundell (Forsling)

Brankári: Swayman 22/26 - Bobrovskij 25/28

New Jersey - Utah 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Casey (Hischier), 29. Noesen (Casey), 51. Hischier (J. Hughes, Bratt)

Brankári: Allen 20/20 - Vejmelka 30/33

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 25 sekúnd, zaznamenal plusový bod a strelu na bránku/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 24 sekúnd, pripísal si strelu a bodyček, odsedel si dve trestné minúty/

Ottawa - Los Angeles 8:7pp (1:2, 4:3, 2:2 - 1:0)

Góly: 11. Sanderson (B. Tkachuk, Stützle), 31. MacEwen (Jensen), 36. Batherson (Sanderson, Norris), 36. Chabot (Stützle), 38. MacEwen (Gaudette), 46. Giroux (Pinto, Chabot), 50. Norris (Batherson, B. Tkachuk), 61. Norris (Batherson, Stützle) – 9. Fiala (Kopitar, Clarke), 10. Lewis (Turcotte, M. Anderson), 26. Kempe (Clarke, Kopitar), 32. Laferriere (Burroughs, Kempe), 37. Fiala (Clarke, Kopitar), 44. Laferriere, 55. Jeannot

Brankári: Forsberg 6/9, Sogaard 12/17 - Kuemper 33/41

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Nemcov mladý kolega neprestáva udivovať. Strelil tretí gól v piatom zápase