Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|17. okt 2024 o 06:53 (aktualizované 17. okt 2024 o 08:08)

Colorado pokračuje v hororovom štarte.

NEW YORK. Päťstý gól v kariére, jedenásť bodov po piatich zápasoch a prvé miesto v produktivite NHL s trojbodovým náskokom. Takto sa dá zhodnotiť začiatok sezóny 2024/25 v podaní Jevgenija Malkina.

Útočník Pittsburghu Penguins podal ďalší výborný výkon pri výhre 6:5 po predĺžení s Buffalom. Strelil gól a na tri prihral.

Malkin sa stal 48. hráčom v histórii NHL s 500 gólmi.

"Nie je ľahké streliť toľko gólov, bola to dlhá cesta. Chcel som túto hranicu dosiahnuť už v minulej sezóne, ale som šťastný, že sa mi to podarilo dnes večer.

Teraz som už pokojnejší a asi prvýkrát môžem povedať, že som na seba hrdý," uviedol Malkin, ktorý sa na číslo 500 dostal vo svojom 1150 vystúpení v NHL.

"Tučniaci" majú veteránov, ktorí akoby nestarli. O víťazstve v predĺžení rozhodol kapitán Sidney Crosby.

Ten sa zase stal desiatym hráčom v dejinách, ktorý zaznamenal 1600. bod v NHL. Pred ním na túto métu dosiahli iba Wayne Gretzky, Jaromír Jágr, Mark Messier, Gordie Howe, Ron Francis, Marcel Dionne, Steve Yzerman, Mario Lemieux a Joe Sakic.

Kapitán Toronta Maple Leafs Auston Matthews prelomil čakanie na prvý gól v sezóne vo štvrtom zápase.

Zažiaril pri víťazstve 6:2 nad Los Angeles Kings. Strelil 200. gól na domácom štadióne a pridal k nemu dve asistencie.

"Dobre sme začali a potom sme boli konzistentní počas celého zápasu. Svoju prácu si odviedli všetky štyri formácie. Náš brankár nám pomohol niekoľkými skvelými zákrokmi," povedal Matthews.

Colorado Avalanche pokračujú v katastrofálnom štarte sezóny. Prehrali štvrtý zápas v rade. Podľahli Bostonu Bruins 3:5.

Opäť ich zradil vysoký počet inkasovaných gólov, v doterajšom priebehu sezóny našlo ich sieť už 25 pukov.

Utah prehral v Anaheime 4:5 po predĺžení. V zostave hostí chýbal slovenský obranca Patrik Koch, ktorého len krátko pred stretnutím povolali z farmy. V drese Tucsonu v nižšej AHL odohral v úvode sezóny dva zápasy bez zisku bodu.

Debut v NHL zažil v minulom ročníku, keď v marci nastúpil na jeden duel, v ktorom nebodoval.

Ako zdravý náhradník sledoval, ako sa jeho spoluhráči naťahovali s "káčermi" o vedenie, no domáci boli napokon v predĺžení šťastnejší. Triumf im zariadil po 54 sekundách extračasu švédsky útočník Leo Carlsson.

NHL - základná časť - 17. október

Pittsburgh - Buffalo 6:5pp (1:3, 2:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 12. Rust (Malkin, Crosby), 30. D. O'Connor (Acciari), 36. Puljujärvi (Eller, D. O'Connor), 44. Malkin (Crosby), 60. Rakell (Rust, Malkin), 62. Crosby (E. Karlsson, Malkin) – 1. T. Thompson (Tuch), 4. Greenway (Zucker), 12. Peterka (Byram, Tuch), 51. Peterka (Jokiharju), 51. McLeod (Byram, Zucker)

Brankári: Jarry 2/5, Blomqvist 26/28 - Luukkonen 37/43

Toronto - Los Angeles 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly: 7. McMann (Domi, McCabe), 9. Matthews (Marner, Ekman-Larsson), 18. McMann (Nylander, Ekman-Larsson), 28. Rielly (McCabe, Domi), 39. Nylander (Matthews, Marner), 58. Tavares (Marner, Matthews) – 43. Turcotte (Andre Lee), 50. Fiala (Clarke, Lewis)

Brankári: Stolarz 32/34 - Rittich 10/14, Copley 10/12

Colorado - Boston 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Góly: 16. Colton (Rantanen, Makar), 32. Makar (Rantanen, MacKinnon), 45. Rantanen (Makar, MacKinnon) – 14. Koepke (Peeke, Zadorov), 18. Coyle (Lohrei), 30. Pastrňák (H. Lindholm, Marchand), 30. H. Lindholm, 58. Beecher

Brankári: Georgijev 20/24 - Korpisalo 21/24

Anaheim - Utah 5:4pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 5. Terry (R. Strome, Vatrano), 29. Fabbri (Zegras, McTavish), 37. Mintjukov (Dumoulin, McTavish), 55. Mintjukov (McGinn, Leo Carlsson), 61. Leo Carlsson (Terry) – 9. McBain (Sergačov, Kesselring), 14. Hayton (Schmaltz, Guenther), 46. Kesselring (McBain, Doan), 51. Keller (Schmaltz)

Brankári: Dostál 26/30 - Ingram 29/34

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Historický deň. Malkin má 500. gól, Crosby 1600. bod ako desiaty v dejinách