Šimon Nemec. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|23. okt 2024 o 05:40

Bodoval aj Martin Fehérváry.

NEW YORK. Seamus Casey je v AHL, čo znamená, že sa Šimonovi Nemcovi ujde viac priestoru v presilovkách New Jersey Devils.

Nastupovanie v početných výhodách vždy znamená aj vyššiu šancu na body. Slovenský bek nemal až do utorňajšej noci ani jeden, no už to prelomil.

Pri prestrelke medzi New Jersey a Tampou Bay po prvý raz bodoval. Pripísal si sekundárnu asistenciu na gól Tima Meiera, ktorému prihrával Tomáš Tatar.

Slovenské duo sa však po záverečnej siréne neradovalo. "Diabli" podľahli Tampe Bay Lightning 5:8.

Nemec odohral 16 minút a 28 sekúnd, pripísal si dve mínusky a dve strely na bránku. Zahral si po boku Daniila Misiuľa, ktorý debutoval v NHL.

Tatar strávil na ľade 11 minút a 42 sekúnd so ziskom plusky.

Vo víťaznom tíme nastúpil Erik Černák. Odohral 19 minút a 43 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty a tri bodyčeky. Práve jeho faul potrestala v presilovke gólom Nemcova formácia.

Asistenciou si rozšíril štatistiky aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry. Vybojoval puk pri mantineli a poslal ho Nicovi Dowdovi, ktorý sa v brejku nemýlil a vo 4. minúte otvoril skóre.

Capitals zvíťazili 4:1. Fehérváry strávil na ľade 18 minút a 32 sekúnd, zaknihoval tri plusky, tri bodyčeky a blok.

Martin Pospíšil nebodoval v treťom zápase po sebe. Odohral iba 10 minút a 22 sekúnd, počas ktorých stihol dve strely na bránku a dva bodyčeky.

Príčinou sú jeho dva fauly. Bol potrestaný za nedovolené zákroky v útočnom pásme, za čo ho tréner Ryan Huska posadil na väčšiu časť druhej tretiny.

Calgary však napriek tomu vybojovalo dva body. Flames zdolali Pittsburgh 4:3 po samostatných nájazdoch.

Montreal Canadiens prehrali v prvom zápase bez Juraja Slafkovského od apríla 2023. New Yorku Rangers podľahli vysoko 2:7.

NHL - základná časť - 23. október

Philadelphia - Washington 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 41. Sanheim (York, Mičkov) – 4. Dowd (Fehérváry), 16. Mangiapane (McMichael), 42. Carlson (McMichael, D. Strome), 55. Chychrun (Duhaime, Vrána)

Brankári: Ersson 25/29 - Lindgren 17/18

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 32 sekúnd, zaknihoval asistenciu, tri plusky, tri bodyčeky a blok/

Florida - Minnesota 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Góly: 32. Bennett (Verhaeghe, M. Tkachuk) – 12. Rossi (Kaprizov, Middleton), 13. M. Johansson (Boldy, Brodin), 23. Boldy (Zuccarello, Eriksson Ek), 34. Zuccarello (Kaprizov, Middleton), 37. Eriksson Ek (Middleton)

Brankári: Bobrovskij 11/16, Knight 6/6 - Gustavsson 24/25

New Jersey - Tampa Bay 5:8 (1:1, 1:5, 3:2)

Góly: 12. J. Hughes (Bratt, Palát), 21. Meier (J. Hughes), 43. Bastian (Lazar), 46. Meier (Tatar, Nemec), 53. Noesen (J. Hughes, Hamilton) – 15. Point (Cirelli, Kučerov), 28. Hedman (Moser, Guentzel), 30. Hagel (Cirelli, Perbix), 34. Hagel (C. Geekie, Cirelli), 36. Hagel (Lilleberg, Cirelli), 38. Hedman (Hagel, Moser), 46. Guentzel (Kučerov), 50. Moser (Paul)

Brankári: Allen 29/37 - Johansson 30/35

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 16 minút a 28 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve mínusky a dve strely na bránku/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 42 sekúnd so ziskom asistencie a plusky/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 43 sekúnd, zaznamenal mínusku, dve trestné minúty a tri bodyčeky/

Buffalo - Dallas 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 33. Krebs (Malenstyn, Power), 34. McLeod (Zucker, Power), 45. T. Thompson (Power, Tuch), 60. Tuch (T. Thompson) – 56. Harley (Duchene, Dadonov), 58. Seguin (Bourque, Dadonov)

Brankári: Luukkonen 28/30 - Oettinger 21/24

Montreal - NY Rangers 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

Góly: 13. Suzuki (Josh Anderson, Savard), 26. Suzuki (Matheson, Dach) – 1. Zibanejad (Fox, Panarin), 3. Brodzinski (Edström, Schneider), 7. R. Smith, 12. Chytil (R. Smith, Kakko), 29. Schneider (Chytil, Kakko), 56. Chytil (Cuylle, Carrick), 57. Kakko (Cuylle, Mancini)

Brankári: Montembeault 6/10, Primeau 32/35 - Šesťorkin 21/23

Columbus - Toronto 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Góly: 6. J. van Riemsdyk (Provorov, Labanc), 7. Danforth (Werenski), 13. Olivier (Danforth, Christiansen), 26. Monahan (Marčenko, Werenski), 32. Olivier (Aston-Reese, Danforth), 52. Marčenko (Monahan, Sillinger) – 39. Knies, 54. N. Robertson (Tavares, Benoit)

Brankári: Tarasov 26/28 - Hildeby 32/38

NY Islanders - Detroit 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 9. Kane (Tarasenko, Compher)

Brankári: Sorokin 10/11 - Lyon 29/29

St. Louis - Winnipeg 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 11. Saad (R. Thomas, Parayko), 46. Saad (Kyrou, R. Thomas) – 29. Niederreiter (Pionk, Perfetti), 34. C. Miller (Perfetti, Ehlers), 38. Connor (Samberg, Perfetti)

Brankári: Binnington 21/24 - Hellebuyck 27/29

Chicago - Vancouver 3:6 (2:4, 0:0, 1:2)

Góly: 10. Donato (Dickinson, A. Vlasic), 14. Hall (Murphy), 55. Bertuzzi (N. Foligno, S. Jones) – 1. Heinen (Blueger, Sherwood), 7. J. Miller (Q. Hughes, Garland), 11. Heinen (Hronek, Sherwood), 16. Garland (E. Pettersson, J. Miller), 51. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 51. P. Suter (Brännström, Aman)

Brankári: Mrázek 24/30 - Lankinen 31/34

Seattle - Colorado 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 32. McCann, 60. R. Evans – 19. Kiviranta (Malinski), 35. Kiviranta (Makar, Ivan), 40. MacKinnon (Makar, Mittelstadt)

Brankári: Grubauer 25/28 - Annunen 25/27

Nashville - Boston 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 18. O'Reilly (Josi), 37. Novak (Evangelista, Skjei), 53. Nyquist (O'Reilly), 54. Evangelista

Brankári: Saros 33/33 - Swayman 38/41

Edmonton - Carolina 2:3pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 4. McDavid (Nugent-Hopkins), 23. McDavid (Draisaitl, Bouchard) – 41. Gostisbehere (Nečas, Sebastian Aho), 54. Nečas (Robinson, Kotkaniemi), 65. Sebastian Aho (Nečas, Gostisbehere)

Brankári: Skinner 30/33 - Andersen 33/35

Utah - Ottawa 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

Góly: 12. Batherson (Norris, Jensen), 14. Giroux (Jensen), 19. Greig, 20. B. Tkachuk (Chabot, Stützle)

Brankári: Ingram 5/9, Vejmelka 14/14 - Forsberg 31/31

Calgary - Pittsburgh 4:3sn (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Andersson (Kirkland, Lomberg), 48. Weegar (Miromanov), 60. Kadri (Coleman, Andersson) – 27. Rust (Crosby, E. Karlsson), 43. Rakell (Hayes, Grzelcyk), 54. Acciari (Glass, M. Pettersson), rozh. nájazd Kirkland

Brankári: Wolf 35/38 - Nedeljkovic 22/25

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 10 minút a 22 sekúnd, dostal dva menšie tresty, dvakrát vystrelil a rozdal dva bodyčeky/

Anaheim - San Jose 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 27. Terry (LaCombe, C. Gauthier), 46. Leo Carlsson (C. Gauthier, McTavish), 59. Killorn – 45. Wennberg (Granlund, Eklund)

Brankári: Dostál 27/28 - Blackwood 38/40

Vegas - Los Angeles 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 10. Hertl (Stone, Eichel), 14. Stone (Hertl, Hanifin), 16. Dorofejev (Hertl, Korczak), 43. Holtz (Pietrangelo), 49. Hertl (Howden, Pietrangelo), 54. Barbašev (Stone, Pietrangelo) – 40. Foegele (Edmundson, Spence)

Brankári: Samsonov 31/32 - Rittich 24/30