Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|12. okt 2024 o 06:00

V noci na sobotu sa hrali štyri zápasy NHL.

NEW YORK. Tampa Bay Lightning sa vracajú po úvodnom zápase základnej časti z Caroliny spokojní. Vďaka víťazstvu 4:1 majú dva body v tabuľke.

Pričinil sa o to aj Erik Černák. Pri bránení jednogólového vedenia pomohol pri mantineli vybojovať puk, ktorý sa dostal ku Kučerovovi, autorovi gólu do prázdnej bránky.

Ruský útočník bodoval pri každom góle. Tri sám strelil, z toho dva do prázdnej.

Černák strávil na ľade ako druhý najvyťažovanejší hráč "bleskov" 22 minút so ziskom plusky, dvoch striel na bránku, dvoch bodyčekov a dvoch blokov.

Hrdinom Winnipegu Jets pri víťazstve 2:1 po predĺžení nad Chicagom bol útočník Mark Scheifele.

Len 64 sekúnd vyrovnal stav stretnutia a poslal ho do predĺženia. V tom rozhodol po 38 sekundách a strelil 300. gól za organizáciu Jets, čo sa predtým v histórii franšízy podarilo len Iľjovi Kovaľčukovi ešte ako hráčovi Atlanty.

NHL - základná časť - 12. október

Carolina - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 15. Staal (W. Carrier) – 23. Point (Kučerov, Hedman), 52. Kučerov (Hedman, Paul), 58. Kučerov (Guentzel, Černák), 60. Kučerov (Guentzel, Hedman)

Brankári: Andersen 19/21 - Vasilevskij 20/21

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút so ziskom asistencie, plusky, dvoch striel na bránku, dvoch bodyčekov a dvoch blokov/

Winnipeg - Chicago 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 59. Scheifele (Ehlers), 61. Scheifele (Connor, Morrissey) – 37. Donato (Maroon)

Brankári: Hellebuyck 25/26 - Söderblom 33/35

Vancouver - Philadelphia 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 13. Hoglander, 32. Blueger - 18. Foerster, 43. York - rozhodujúci nájazd: Frost

Brankári: Laniknen 29/31 - Ersson 24/26

Vegas - St. Louis 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Eichel (Barbašev, Stone), 19. Barbašev (Stone, Eichel), 23. Theodore (Schwindt), 53. N. Roy (Theodore, Pietrangelo) – 7. Bučnevič (Kyrou, Broberg), 28. Bučnevič (Kyrou, Faulk), 56. R. Thomas (Bučnevič, Parayko)

Brankári: Hill 19/22 - Binnington 24/28

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Černák bodoval hneď v prvom zápase. Prihrával nezastaviteľnému Kučerovovi